کد خبر: ۶۸۳۴۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
بانک مرکزی آمریکا در گزارشی اعلام کرد؛

به گزارش بانک مرکزی آمریکا، نزدیک به ۷ میلیون نفر در این کشور بیش از سه ماه است که قادر به پرداخت اقساط وام خودروی خود نیستند.

رکورد بی سابقه ۷ میلیون آمریکایی که قادر به پرداخت وام‌های خود نیستندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بیزنس اینسایدر، میلیون‌ها آمریکایی برای پرداخت اقساط خودروی خود با دردسر مواجه هستند و این موضوع حتی باعث شگفتی اقتصاددانان این کشور شده است.

براساس گزارش جدید بانک مرکزی آمریکا، بیش از ۷ میلیون آمریکایی با اقساط معوقه خودرو‌های خود مواجه هستند، به این معنا که آن‌ها دستکم ۹۰ روز از پرداخت اقساط خود عقب هستند.

براساس گزارش واشنگتن پست، مردم اغلب به دلیل نیاز به خودرو برای رفت و آمد به محل کار خود و کسب درآمد برای پرداخت صورتحساب‌هایشان، پرداخت وام خودرو را در اولویت قرار می‌دهند. این حقیقت که شمار قابل توجهی از مردم آمریکا از پرداخت اقساط خودروی خود ناتوان هستند نشانه جدی فشار (مالی) در میان اقشار کم درآمد این کشور است.

بیزنس اینسایدر به نقل از اقتصاددانان آمریکایی نوشت شمار قابل توجه و رو به رشد وام گیرندگان درمانده نشان می‌دهد که همه آمریکایی‌ها از بازار قوی نیروی کار و تضمین‌های مداوم در خصوص نظارت و بررسی این بخش بهره‌مند نمی‌شوند. آمار نشان می‌دهد که بیشتر وام‌گیرندگانی که اقساط وام آن‌ها عقب افتاده است، افراد کمتر از ۳۰ سال و دارای امتیاز اعتباری پایین هستند. ۸ درصد از وام گیرندگان با امتیاز اعتباری کمتر از ۶۲۰، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ با اقساط معوقه وام خودرو مواجه بودند.

همچنین بیزنس اینسایدر نوشت: بانک مرکزی آمریکا نیمی از وام‌های قابل توجه شرکت‌های خودروسازی را به این گروه از وام گیرندگان اختصاص داده و ۶.۵ درصد از این وام‌ها با دیرکرد ۹۰ روزه مواجه هستند. این ارقام نشان می‌دهد که در مقایسه با سال ۲۰۱۰ یک میلیون دیگر از مردم آمریکا اقساط معوقه خودرو دارند. در مقایسه با سال ۲۰۱۰ افراد بیشتری اکنون وام خودرو دارند و در حالیکه نرخ کلی اقساط معوقه پایین است، اما تعداد افرادی که ۹۰ روز اقساط معوقه دارند زیاد است. اقتصاددانان می‌گویند بانک مرکزی آمریکا بیش از ۵ سال است که موضوع وام صنعت خودروسازی را تحت بررسی دارد و این اولین باری نیست که چنین نشانه هشداری درباره وام گیرندگان مشاهده می‌شود.

در سال ۲۰۱۷ در گزارش بانک مرکزی آمریکا مشخص شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۱ نرخ اقساط معوقه وام‌های خودور دو برابر شده است. براساس گزارش‌ها، وال استریت نیز نگرانی خود را در خصوص موضوع وام خودرو اعلام کرده است. بیزنس اینسایدر یادآور شد که آمریکایی‌ها در فاصله سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ وام بیشتری را برای خرید خودرو در مقایسه با رفتن به کالج دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر