کد خبر: ۶۸۳۴۶۴۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸

امام جمعه طبس صبح امروز در جلسه ای با طلاب و روحانیون به تبیین راهبرد ها و سخنان مقام معظم رهبری و گام دوم انقلاب پرداخت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، طلاب حوزه علمیه؛ روحانیت و اعضای ستاد نماز جمعه امروز  صبح بشکرانه برگزاری باشکوه چهلمین سالگردپیروزی انقلاب اسلامی با امام جمعه طبس دیدار کردند.

حجت الاسلام محمدی رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی  و امام جمعه طبس در این دیدار به تبیین راهبردهای مقام معظم رهبری و گام دوم انقلاب پرداخت.

وی افزود: با وجود همه سنگ اندازی دشمنان ، مشکلات و وضعیت گرانی که متاسفانه امسال به دلیل سوء تدبیر برخی مسئولان و مدیران و توطئه های دشمنان بر کشور حاکم بود اما حضور را در حد مشارکت عالی در کشور داشتیم.

 حجت الاسلام محمدی در تبیین سخنان مقام معظم رهبری، پیرامون گام دوم انقلاب گفت: رهبر انقلاب در سخنان خود فرمودند بینش سیاسی آحاد مردم ارتقاء یافته و مرم اهل تحلیل اند و این اوج بینشی که مردم دارند از ثمرات و برکات انقلاب اسلامی است.

 رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار کرد: با وجود سنگ اندازی ها و گاهی شیطنت ها از سوی برخی، اما کفه عدالت در جمهوری اسلامی ایران به نفع محرومان و مستمندان و مستضعفان جامعه سنگین شده است.

وی ادامه داد: عدالت بحمدلله در جامعه ما گسترش یافته و در اقصی نقاط کشور موضوع عدالت محوری در دستور کاراست و سیاست و دستورات و قوانین نظام جمهوری اسلامی در راستای گسترش عدالت در جامعه است و این موضوع مورد توجه رهبری معظم انقلاب اسلامی است.

امام جمعه طبس در تبیین دیگر موارد این راهبردها گفت : مسئله دیگری که مورد بحث رهبری انقلاب است بحث بالا بردن عیار معنویت و اخلاق در فضای عمومی جامعه است.

 حجت الاسلام محمدی بیان کرد: برگزاری بیش از ۹۰۰ نماز جمعه در جامعه ، شور و شعف وصف نشدنی در دل جوانان نسبت به اعتکاف در آستانه این ایام، برگزاری همایش ها و برنامه های قرآنی همه نشان دهنده توجه مردم و جوانان نسبت به فرمایشات رهبری و عیار بالای معنویت در میان مردم جامعه است.

امام جمعه طبس با اشاره به فرمایشات مقام معطم رهبری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به نماد پر ابهت و افتخار آمیز ایستادگی در برابر قلدران و زورگویان تبدیل شده است و ایران امروز در جهان مثال ایستادگی و مقاومت برای کشورهای جهان است که در مقابل تمام مکستکبران و زورگویان عالم ایستادگی و عزت خود را حفظ کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به سخنان رهبری عزیز، امروز هفت ماموریت پیش روی نظام است و جوانان باید دور نمای این مسائل را ببینند و موتور پرشتاب و پرتحرک انقلاب را تقویت کنند چرا که تحقق این ارمانها به دست جوامان میسر است که اینده سازان نظام و انقلاب هستند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره  به اینکه ماموریت اول علم و پژوهش است گفت: جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را در عرصه علمی می زند.

وی ادامه داد: ایران در سرعت پیشرفت علم نیز دارای رتبه اول است هرچند هنوز در خیلی موارد باید پیشرفت کند.

امام جمعه طبس گفت: دو بال حوزه و دانشگاه در موضوعات علوم انسانی و علوم پایه اگر به هم گره بخورد می تواند کشور را  سربلند کند چرا که اگر جامعه ای بخواهد به بالندگی برسد باید علم و پژوهش خود را گسترش دهد و علم مساوی پیشرفت است.

وی معنویت و اخلاق نیز ماموریت بعدی است که رهبر انقلاب از آحاد جامعه ب ویژه از جوانان مطالبه دارد .

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در ادامه به تبیین سخنان رهبر در باب اقتصاد به عنوان یک نقطه کلیدی تعیین کننده، عدالت و مبارزه با فساد به عنوان دو امر لازم و ملزوم،استقلال و آزادی ، عزت ملی و مرز بندی روابط خارجی با دشمن و سبک زندگی پرداخت.

انتهای پیام / ط ا

جمهوری اسلامی نماد پر ابهت ایستادگی در جهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر