کد خبر: ۶۸۳۴۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی مشهد گفت: استفاده از مزیت های منطقه ای هر روستا در آبادانی آن نقش بسزایی دارد.

نگاه توانمند سازی به روستا‌های حاشیه مشهد / مزیت‌های منطقه‌ای هر روستا، عامل مهمی در آبادانیبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ،احمد نوروزی رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی مشهد با بیان اینکه هر یک از این روستا‌ها دارای موقعیت و امکانات متمایزی است، گفت: در این روستا‌ها به اقتضای پتانسیل آن می‌توان مجتمع‌های تولیدی، دامپروری، کشاورزی، توسعه گلخانه‌ها و کشت گیاهان زینتی، ایجاد مجموعه‌های گردشگری، تفریحی، آموزشی و... از اراضی موجود استفاده مطلوب کرد.

وی ادامه داد: با ایجاد انتفاع اقتصادی برای مالکان اراضی این مناطق، علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای ساکنان، از تغییر کاربری زمین‌ها و ساخت و ساز‌های غیرمجاز نیز جلوگیری خواهد شد و روستا‌های حاشیه به رسمیت شناخته می‌شوند.

عضو کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای اسلامی مشهد گفت: مهم‌ترین نکته این است که برای این روستا‌ها به‌عنوان مجموعه‌ای که افراد زیادی درون آن زندگی می‌کنند، طرح و برنامه‌هایی در جهت بهبود شرایط زندگی به اجرا درآورده و به منظور بازدهی حداکثری آن، تمامی امکانات و تلاش خود را به کار می‌گیریم.

انتهای پیام//آ. ف


تولید و اشتغال، دو عامل مهم در به رسمیت شناختن هر روستا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر