کد خبر: ۶۸۳۴۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: از طریق آزمون استخدامی سراسری در اسفند ماه امسال ۱۱ محیط بان دراین استان استخدام می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهارداشت: اکنون ۱۰۵ محیط بان در راستای حفظ و حراست تنوع زیستی این استان مشغول خدمت هستند که نسبت به استاندارد و ظرفیت استان این تعداد بسیارمحدود است.

وی افزود: به همین منظور تلاش می‌شد با استفاده از ظرفیت امریه و سربازان به صورت موقت این کمبود جبران شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: لرستان ۱.۷ درصد مساحت کشور را دارد، ولی تا کنون ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در این استان شناسایی شده است.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۷۰۰ گونه گیاهی و ۳۵۸ گونه جانوری و گونه‌های اندمیک گیاهی و پنج گونه اندمیک جانوری دراین استان وجود دارد.

وی ادامه داد: برخلاف وجود تنوع زیستی این استان مناطق تحت مدیریت مورد نیاز به ثبت نرسیده در حالی که تنها ۶.۷ درصد مناطق تحت مدیریت استان می‌باشد که با مناطق شکار و صید ممنوع حدود ۱۶ درصد استان تحت حفاظت قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: محیط بانان این استان به منظورایمنی بیشتر در برابر شکارچیان خاطی و سودجو، به جلیقه ضد گلوله تجهیز شدند.

فتحی بیرانوند با اشاره به خطر‌ها و آسیب‌هایی که از سوی متخلفان و افراد سودجو متوجه محیط بانان شده و مورد تیراندازی قرار می‌گیرند، تاکید کرد: استفاده ازاین جلیقه‌های ضد گلوله باعث حفاظت بیشتر از جان حافظان طبیعت در مقابل متخلفان خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با استفاده از این تجهیزات از ایجاد آسیب شدید بدنی محیط بانان جلوگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهارداشت: تعداد پاسگاه‌های محیط بانی این استان در دولت تدبیر و امید ۱.۵ برابر شده است.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه اکنون ۱۷ پاسگاه محیط بانی در لرستان فعال و چهار پاسگاه دیگرنیز به زودی در استان بهره برداری می‌شود، بیان کرد: قبل از دولت تدبیر و امید فقط هفت پاسگاه محیط بانی در این استان وجود داشت.

وی ادامه داد: اکنون چهار پاسگاه محیط بانی در نورآباد، سلسله، بیشه دالان و شول آباد در دست اقدام است که به زودی به ظرفیت حفاظت از تنوع زیستی استان افزوده می‌شوند.

انتهای پیام/م

۱۱ محیط بان در لرستان استخدام می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر