کد خبر: ۶۸۳۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
وزارت جهاد کشاورزی:

تغییر رئیس سازمان شیلات ایران به عنوان یکی از مدیران شایسته تنها به خاطر تشدید بیماری بر اثر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر بوده است.

برکناری رئیس سازمان شیلات صحت نداردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در پی طرح مطالبی خلاف واقع درباره تغییر رئیس سابق سازمان شیلات ایران، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن رد این گمانه زنی ها، توضیحاتی ارائه کرد، متن این توضیحات به شرح زیر است:

حسن صالحی رئیس سابق سازمان شیلات ایران از مدیران شایسته و جانباز سرافزاز ۷۰ درصد وزارت جهاد کشاورزی است که با تدبیر و درایت ایشان در پنج سال اخیر، سازمان شیلات به موفقیت های چشمگیری دست یافته و تولید محصولات شیلاتی کشور بیش از ۴۳ درصد رشد داشته و از ۸۳۸ هزار تن در سال ۹۱ به یک میلیون و ۲۰۲ هزار تن در سال ۹۶ افزایش یافته است.

در ادامه این گزارش آمده است: میزان تولید آبزی پروری از ۳۳۸ هزار تن در سال ۹۱ با رشد ۴۱ درصدی به ۴۷۷ هزار تن در سال ۹۶ رسیده و میزان صید نیز از ۵۰۰ هزار تن در سال ۹۱ با ۴۵ درصد رشد به ۷۲۵ هزار تن افزایش داشته است.

این گزارش می‌افزاید: میزان صادرات محصولات شیلاتی با رشد ۹۴ درصدی از ۲۶۱ میلیون دلار در سال ۹۱ به ۵۰۷ میلیون دلار در سال ۹۶ رسیده است.


بیشتر بخوانید: رشد چشمگیر تولید صید در سال‌های بعد از انقلاب/ ایران رتبه ۲۴ جهانی آبزی‌پروری در دنیا را داراست


این گزارش در ادامه با اشاره به اینکه سرانه مصرف آبزیان از ۸.۲ کیلوگرم در سال ۹۱ به ۱۱.۲ کیلوگرم افزایش یافته است، بیان کرد: میزان اشتغال در حوزه شیلات کشور از ۲۰۴ هزار نفر در سال ۹۱ با رشدی بیش از ۱۲ درصد به ۲۲۹ هزار نفر افزایش یافته است.

این گزارش ادامه می‌دهد: در این مدت، تولید میگو در کشور ۲۶۰ درصد داشته و از ۱۰ هزار تن در سال ۹۱ به ۳۶ هزار تن سال ۹۷  رسید.

این گزارش می‌افزاید: در پنج سال اخیر، بهره گیری از ظرفیت‌های خدادادی کشور برای افزایش تولید و اشتغال در دستور کار شیلات ایران قرار گرفته و طرح‌های آبزی پروری دریایی، صید در آب‌های عمیق و دور، پرورش گیاهان دریایی و توسعه صید به روش رشته قلاب به اجرا درآمده است.

این گزارش با اشاره به اینکه سازمان شیلات ایران در دوره مدیریت پنج سال گذشته به سازمانی چابک و بهره ور تبدیل شده، اذعان کرد: رئیس سابق سازمان شیلات ایران در سال ۱۳۶۴ در جریان عملیات والفجر ۸ به افتخار جانبازی ۷۰ درصد نائل شد و با توجه به دوراندیشی و کارآمدی ایشان در سال ۹۲ به درخواست وزیر جهاد کشاورزی، مسئولیت سازمان شیلات ایران را بر عهده گرفت و با عملکرد درخشان خود در جهت افزایش تولید، اشتغال و ارزآوری بار دیگر برای کشور افتخارآفرینی کرد.

این گزارش می افزاید: صالحی رئیس سابق سازمان شیلات به خاطر خدمات شبانه روزی در پنج سال اخیر با تشدید بیماری مواجه شده و از حدود سه ماه پیش درخواست معافیت از مسئولیت را با وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرده بود که در نهایت با درخواست ایشان موافقت و خون میرزایی که پیش از این مدیر کل شیلات استان خوزستان بوده و از مدیران موفق سازمان شیلات ایران است به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران منصوب و مشغول به کار شد.

انتهای پیام/

رشد ۴۳ درصدی تولید محصولات شیلاتی در پنج سال اخیر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر