کد خبر: ۶۸۳۵۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۲

امروز؛ شهردار ارومیه لایحه بودجه دوازده هزار و هفتصد میلیارد ریال سال ۹۸ با اولویت ارتقاء ارزش زندگی در بافت فرسوده را تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،محمد حضرت پور شهردار ارومیه در جلسه تقدیم بودجه سال ۹۸ به شورای اسلامی شهر بیان کرد: دومین بودجه شهرداری ارومیه و سازمان‌های وابسته در دولت دوازدهم و دوره پنجم شورای اسلامی شهر با رقمی معادل دوازده هزار و هفتصد میلیارد ریال با پیام ارتقاء ارزش زندگی در بافت فرسوده با محوریت توسعه پایدار و زیست پذیری شهری و رویکرد مشارکتی شهروندان، مسئولیت پذیری و پاسخگویی همکاران و تقویت انضباط مالی به شورای اسلامی شهر جهت تصویب تقدیم شد.

 
وی عنوان کرد: ۷۵ درصد از کل بودجه سال ۹۸ صرف امور عمرانی و بقیه برای فعالیت های جاری شهرداری هزینه می‌شود.
 
شهردار ارومیه گفت: اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید و سیاست‌های ابلاغی شواری شهر و بخشنامه ابلاغی دفتر برنامه ریزی و بودجه سازمان شهرداری‌ها و بروز بودن حقوق و مزایای پرسنل، پرداخت پاداش پایان خدمت همکاران و توجه ویژه به رفاه و معیشت کارکنان از اولویت‌های بودجه سال ۹۸ است.
 
وی رعایت اصل صرفه جویی، پرداخت دیون و کسورات اعم از بیمه و مالیات، پرداخت هزینه ها‌ی ضروری نگهداشت شهر، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی، مرمت و آسفالت معابر اصلی با اولویت مناطق مرکزی و بافت فرسوده، تجهیز ناوگان اتش نشانی و حمل و نقل عمومی، ایجاد زیر ساخت و توجه ویژه به برنامه‌های ارومیه ۲۰۲۰ را از دیگر اولویت‌های بودجه سال اتی عنوان کرد.
 
حضرت پور با اشاره به مهمترین راهبرد‌ها و سیاست‌های بودجه سال ۹۸، اظهار کرد: اصلاح و پیگیری نحوه اخذ مطالبات از اشخاص حقیقی و حقوقی و بالا بردن ضریب وصول پذیری درآمدها، استفاده از اوراق مشارکتی در خرید اتوبوس به منظور نوسازی حمل و نقل عمومی، استفاده و بهره برداری بهینه از املاک، دارایی‌ها و مستغلات شهرداری، تملک باغات اطراف شهر و ساماندهی دست فروشان و ایجاد بازار‌های روز و سیاست‌های و اقدامات جلوگیری از سد معبر، توجه ویژه به سلامت اداری با محوریت شفاف سازی و ارائه خدمات الکترونیکی از مهمترین راهبرد‌های و سیاست‌های بودجه سال ۹۸ است.
 
وی با بیان اینکه اتمام پروژه نیمه تمام از اولویت‌های سال ۹۸ است، گفت: فاز دو تقاطع غیرهم سطح آذربایجان در سه ماهه اول سال ۹۸ گشایش می‌یابد و این پروژه در طول سال به بهره برداری کامل می‌رسد.
 
شهردار ارومیه تکمیل و تجهبز شهربازی چی چست، بهره برداری از پارک سلامت، افتتاح فاز اول عملیات کمربندی دوم شهر، ادامه عملیات احداث پروژه یادمان شهید باکری، خرید و تجهیز ۵۰ دستگاه خودروی سازمان پسماند و نوسازی بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی با خرید ۵۰ دستگاه را از مهمترین و شاخص‌ترین پروژه‌های پیش بینی در سال ۹۸ برشمرد.
 
انتهای پیام/م
 

شهردار ارومیه لایحه بودجه سال آینده را تقدیم شورای شهر کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر