کد خبر: ۶۸۳۵۶۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹

مردم آمریکا قرار است دوشنبه به مناسبت روز رئیس‌جمهور، به سیاست‌های دونالد ترامپ و اعلام حالت فوق‌العاده ملی از سوی او اعتراض کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اینکوئیزیتر، قرار است فردا (دوشنبه) به مناسبت روز رئیس جمهور در آمریکا تظاهرات سراسری گسترده‌ای-–از نیویورک تا کالیفرنیا و از مینه سوتا تا تگزاس—برگزار شود.

گروه لیبرالی با نام moveon.org در آمریکا در بیانیه‌ای که در وبسایت آن منتشر شد، اعلام کرد که این تظاهرات سراسری را در اعتراض به اعلام حالت فوق‌العاده ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برگزار می‌کند.

در متن این بیانیه آمده است: دونالد ترامپ حالت فوق العاده ملی جعلی اعلام کرده است. اقدامی غیرقانونی برای استفاده از قدرت که بتواند بوسیله آن سیاست‌های خطرناک و نژادپرستانه اش را عملی کند. ما قرار است در روز دوشنبه که روز رئیس جمهور است علیه بحران جعلی ترامپ و اقدامات نژادپرستانه او اعتراض کنیم و در کنار مهاجران، مسلمانان و جوامع سیاه پوست بایستیم و ترامپ را از سوء استفاده غیرقانونی و خطرناک از قدرت بازداریم.

در ادامه این بیانیه آمده است: تظاهرکنندگان می‌توانند کد پستی خود را وارد کنند تا از مکان نزدیک‌ترین تجمع به خانه‌شان آگاه شوند یا به فهرست مکان‌های تجمع در هر ایالت نگاهی بیاندازند.

دونالد ترامپ روز جمعه برای تأمین بودجه مورد نیاز در ساخت دیوار مرزی مکزیک حالت فوق العاده ملی اعلام کرد. اما این اقدام او از همان ابتدا با انتقاد مردم و گروه‌های مختلف همراه بود و بسیاری آن را غیرقانونی و خطرناک توصیف کردند. رئیس جمهور آمریکا خواستار تخصیص بودجه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار مرزی مکزیک است. این در حالی است که کنگره فقط با حدود یک سوم از این بودجه موافقت کرده است. پافشاری ترامپ برای احداث این دیوار باعث شد دولت آمریکا از تاریخ ۲۲ دسامبر به مدت ۳۵ روز تعطیل شود.

رئیس جمهور آمریکا از بدو ورود به رقابت‌های انتخاباتی وعده داد که برای جلوگیری از هجوم مهاجران به این کشور، یک دیوار در امتداد مرز مکزیک احداث خواهد کرد و کشور مکزیک را مجبور به پرداخت هزینه‌های آن می‌کند.

انتهای پیام/

اعتراض به سیاست‌های ترامپ در سراسر آمریکا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر