کد خبر: ۶۸۳۵۶۴۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰

مشاور شورای امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان در گفتگویی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ تاکید کرد که گروه طالبان هدفشان را از دست داده اند و نمی‌دانند برای چه می‌جنگند.

مشاور امنیت ملی افغانستان: طالبان هدفشان برای جنگ را از دست داده اندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی رئیس جمهور افغانستان در گفتگویی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ تاکید کرد که گروه طالبان هدفشان را از دست داده اند و نمی‌دانند برای چه می‌جنگند.

مشاور شورای امنیت ملی افغانستان افزود: «نیروهای امنیتی ما برای 300 دالر معاش نمی جنگند. آنان برای یک هدف مبارزه می‌کنند. آنان با پشتیبانی همکاران ما و میلیون‌ها افغان می‌جنگند تا از ارزش‌های ما دفاع کنند، در حالی که طالبان هدفشان برای جنگ را از دست داده اند و نمی‌دانند برای چه می‌جنگند».

محب گفت: «سربازان ما قربانی می‌دهند و رسانه‌ها آن را تلفات نام می‌گذارند؛ آن‌ها تلفات نیستند، آن‌ها قربانی‌هایی هستند که ما به نیابت از کشور خود برای حفظ آزادی، ارزش‌ و حاکمیت می‌پردازیم و برای دفاع از آن ایستاده‌ایم».

در این گفتگو، جان‌کری، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه ازبکستان و شاه‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر