کد خبر: ۶۸۳۵۸۳۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
فراهانی در تذکر پیش از دستور مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران نسبت به لزوم ارائه جدول بهای خدمات از سوی شهرداری در چارچوب تبصره‌های بودجه ۹۸ تذکر داد.

لزوم ارائه جدول بهای خدمات از سوی شهرداریبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود که در صد و بیست و چهارمین شورای شهر تهران ایراد کرد با اشاره به لزوم ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه خواستار انجام تکالیف قانونی از سوی شهرداری تهران شد.

عضو شورای شهر تهران افزود: انسجام بخشی به تبصره‌های بودجه پیشنهادی سال ۹۸ شهرداری و الزامات تدوین بودجه سال ۹۸ قابل تقدیر است، اما بی توجهی شهرداری در ارائه بند ۱.۲ بخش الف. سرفصل‌های لایحه بودجه مطابق مصوبه سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۸ که در این بند بر ارائه جدول بهای خدمات قابل ارائه از سوی شهرداری و سازمان‌های وابسته باید در قالب یکی از تبصره‌های بودجه تأکید می‌شد زمینه ساز دوباره‌کاری شورا شده است.

فراهانی با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از فرصت بررسی بودجه و لزوم تعیین بهای خدمات در قالب یکی از تبصره‌های بودجه گفت: لازم است که شهرداری نسبت به اجرای تکلیف قانونی خود اقدام و فهرست بهای خدمات و فعالیت‌های اثرگذار در بودجه را ارائه کند و در جریان بررسی این تبصره‌ها این نرخ‌ها بررسی و تصویب شود.

وی افزود: در غیر این صورت موکول کردن این نرخ‌گذاری به طول سال ۹۸ یا الزام شهرداری به ارائه آن در اصلاحیه بودجه زمینه‌ساز اتلاف منابع شهرداری و تحمیل هزینه‌های سنگین به شهرداری خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این غفلت و عدم توجه به الزام شورا که در دو مصوبه سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه ۹۸ و الزام شهرداری در سامان بخشیدن به ارائه لایحه عوارض و نرخ بهای خدمات توسط مدیران شهرداری تهران زمینه‌ساز کج کاری مالی و تحمیل زیان جدی به شهرداری خواهد بود و لذا این رفتار اشتباه باید از سوی شهرداری اصلاح شود.

فراهانی خاطر نشان کرد: بر همین اساس در مورد لزوم ارائه جدول بهای خدمات از سوی شهرداری در چارچوب تبصره‌های بودجه ۹۸ بر اساس الزام شورا به شهرداری تذکر می‌دهم.

انتهای پیام /

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر