کد خبر: ۶۸۳۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴

فیسبوک به تازگی برخی از صفحات روسی منتشرکننده ویدئو و عکس را مسدود کرده است.

فیسبوک صفحات روسی اشتراک ویدئو را مسدود می‌کندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به تقابل‌های سیاسی دو کشور ایالات متحده آمریکا و روسیه، شبکه‌ اجتماعی پرطرفدار فیسبوک با وجود بی‌طرف دانستن خود و عدم دخالت در مسائل سیاسی همواره جهت‌گیری‌ها و اقداماتی را بر علیه روسیه انجام داده است.

سرکوب نرم نامی است که کارشناسان حوزه فناوری روی اقدامات فیسبوک برای کنترل کابران روسی و صفحات مرتبط با روسیه، نهاده‌اند. منابع روسی به تازگی اعلام کرده‌اند با وجود فشار دائمی فیسبوک بر روی صفحات مربوط به این کشور، به تازگی سرکوب این شبکه اجتماعی حالت تهاجمی‌تر به خود گرفته و بسیاری از صفحه‌های انتشار ویدئو و عکس را که در ارتباط با روسیه بودند، مسدود کرده است.

با وجود اینکه فیسبوک همواره با رد ادعاهای روس‌ها، این شبکه اجتماعی را همچنان بی‌طرف و خارج از درگیری‌های سیاسی می‌داند، برخی از مسدودسازی‌های صفحات روس را تایید کرده است. مسئولان فیسبوک علت این اقدام خود را دفاع از امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی کابران این شبکه اجتماعی دانستند و گفتند: «در ماه‌های اخیر یک صفحه فعال روسی با انتشار ویدئو آلوده به ویروس در صدد انجام اقداماتی خطرناک بود که به وسیله کارشناسان امنیتی فیسبوک شناسایی شد و صفحه مرتبط با آن نیز مسدود گردید.»

فیسبوک صفحات روسی اشتراک ویدئو را مسدود می‌کند

تعدادی از کاربران روس فیسبوک در واکنش به اقدام اخیر این شبکه اجتماعی گفتند: «فیسبوک تقریباً از زمان تأسیس با روسیه رفتاری دوگانه داشته و با کم جلوه نشان دادن موفقیت‌های روسیه و بزرگنمایی از سبک زندگی و دستاوردهای ایالات متحده آمریک به دنبال فشار و سرکوب رسانه‌ای روسیه است.

صاحبان برخی از صفحات مسدود شده ضمن ابراز ناراحتی خود، گفتند: «این صفحات تنها برای انتشار ویدئو نبود و چنین اقداماتی از سوی فیسبوک ضررهای اقتصادی نیز برای ما در پی دارد. فیسبوک به جای مسدودسازی صفحه‌های روسی به بهانه‌های واهی باید از انتشار تصاویر و مفاهیم ترویج کننده خشونت در این شبکه اجتماعی جلوگیری کند».

فیسبوک صفحات روسی اشتراک ویدئو را مسدود می‌کند

تاکنون اسنادی مبنی بر استفاده گسترده حامیان ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه برای ساکن کردن مخالفان در روسیه افشا شده اما آن چه که به طور کلی در این شبکه اجتماعی محسوس است، عدم رعایت عدالت در برخورد با کابران روس از سوی دست‌اندرکاران فیسبوک است. به نطر می‌رسد آمریکایی‌ها با درک تاثیر این شبکه اجتماعی در روسیه، تصمیم گرفته‌اند علاوه بر سرکوب رسانه‌ای، فشارهای اقتصادی را نیز از طریق فیسبوک بر روسیه افزایش دهند.


بیشتر بخوانید:

ایالت‌های مختلف آمریکا درگیر با پرونده‌های نقض حریم خصوصی کاربران فیسبوک

چگونه جنگ روانی در فضای مجازی اثرگذار‌تر و کم‌هزینه‌تر از جنگ نظامی می‌شود؟


انتهای پیام/

برخورد دوگانه فیسبوک با کاربران فعال در روسیه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر