کد خبر: ۶۸۳۶۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت:در ۹ ماهه امسال بیش از ۷۹ هزار زن سرپرست خانوار به دلیل فوت همسر از کمیته امداد استان خدمات دریافت کردند.

ارائه خدمت کمیته امداد خراسان رضوی به بیش از ۷۹ هزار زن سرپرست خانواربه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، رضا شهرکی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به خدمات کمیته امداد استان به ۱۵۵ هزار و ۵۲۹ خانوار معیشت بگیر با جمعیت ۲۶۰ هزار و ۲۳۰ نفر گفت: بیشترین بخش حمایت این نهاد از خانواده‌ها به دلیل فوت سرپرست است.

وی با اشاره به اینکه ۸۵ هزار و ۵۲۹ خانوار سالمند از کمیته امداد خراسان رضوی مستمری دریافت کرده اند تصریح کرد: در ۹ ماهه امسال ۶۸ هزار و ۴۳۲ خانوار ساکن شهر‌ها و ۸۷ هزار و ۹۷ خانوار ساکن مناطق روستایی هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی با بیان جزئیات تعداد نفراتی که کمیته امداد به آن‌ها خدمت ارائه کرده است گفت: ۷۹ هزار و ۸۷۴ خانواده به دلیل فوت همسر، ۱۸ هزار و ۳۷۳ خانوار به دلیل طلاق، ۴۴ هزار و ۱۳۷ خانوار به دلیل از کارافتادگی سرپرست، پنج هزار و ۶۲۷ خانوار به دلیل بیماری سرپرست، سه هزار و ۲۰۲ خانواده به دلیل زندانی بودن سرپرست و چهار هزار و ۴۹۶ خانوار به دلایل دیگر از کمیته امداد خدمات می‌گیرند.

شهرکی افزود: این نهاد در ۹ ماهه امسال برای ۷۶ هزار و ۳۱۷ خانوار تک نفره، ۴۹ هزار و ۷۷۲ خانوار دو نفره، ۱۸ هزار و ۸۱۵ خانوار سه نفره، هفت هزار و ۴۹۵ خانوار چهار نفره و سه هزار و ۱۳۰ خانوار پنج نفره وبیشتر مستمری ماهانه واریز کرده است.

وی تصریح کرد: کمیته امداد به منظور کمک به امر ازدواج جوانان و فرزندان مددجو علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی به دو هزار و ۹۸۷ مددجو کمک هزینه ازدواج و یا جهیزیه با ارزش کلی بیش از هشت میلیارد تومان بصورت بلا عوض اهدا کرده و آن‌ها زندگی مشترک خود را شروع کردند.

انتهای پیام// ز. م


خدمات کمیته امداد خراسان رضوی به زنان سرپرست خانوار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر