کد خبر: ۶۸۳۶۷۱۹
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۶

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: در سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار از صادرات صنایع دستی عاید کشور شد که ۲۵۰ میلیون دلار از آن صادرات چمدانی بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور در همایش ثبت آباده به عنوان شهر جهانی منبت، از صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنایع دستی کشور خبر داد و گفت: از ۵۰۰ میلیون دلار حدود ۲۵۰ میلیون دلار به صورت چمدانی توسط گردشگران و مابقی از طریق گمرک کشور وارد شده است.

وی با اشاره به آمار ۵ میلیون ۱۰۰ هزار نفری گردشگر خارجی ورودی به کشور در سال گذشته، گفت: پارسال در بخش گردشگری توانسته ایم ۷.۵ میلیارد دلار درامد برای کشور ایجاد کنیم.

مونسان با بیان اینکه استان فارس با دو ثبت جهانی محور ساسانی و منبت آباده، افزود: کشور ایران رتبه اول ثبت شهر‌های جهانی را به اختصاص داد، که این نشان از فرهنگ و هنر مردمان این سرزمین است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به پتانسیل خوب ایران دز حوزه گردشگری و صنایع دستی گفت:: میتوانیم این صنعت را تقویت و ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: در صنعت گردشگری و صنایع دستی با اندک سرمایه گذاری میتوانیم ایجاد شغل و درآمد کنیم که این نشان از از ویژگی‌های بخش گردشگری کشور به شمار می‌رود.

مونسان با اشاره به فعال بودن ۴۰۰ رشته در حوزه صنایع دستی و گردشگری گفت::سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور در سال گذشته با کمک هنرمندان موفق به ایجاد اشتغال در این حوزه شده است که نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی افزود: جوانان به این صنعت وابستگی بیشتری نشان می‌دهند.

وی گفت: بخش صنایع دستی و گردشگری نشاط اجتماعی کمک می‌کند و ارتقا می‌دهد که این کار باعث ایجاد کارکرد اجتماعی، فزهنگی و اقتصادی می‌شود.

در این مراسم برای نخستین بار از میدان منبت کشور در آباده و همچنین تمبر اختصاصی آباده شهر جهانی منبت رو نمایی شد.
انتهای پیام/م

 همایش ثبت آباده به عنوان شهر جهانی منبت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر