کد خبر: ۶۸۳۹۸۵۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم مطرح کرد:

طلایی گفت: سال گذشته ۹ میلیون مرغ در استان به دلیل آنفلوانزای پرندگان معدوم شدند، اما امسال با انجام اقدامات زیرساختی با این بیماری در قم مواجه نشدیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، محمدرضا طلایی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم سه شنبه شب در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قم در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری با اشاره به عملکرد سازمان جهاد کشاورزی گفت: این سازمان شناسایی و پایش تهدیدات تخصصی در حوزه کشاورزی را بر عهده دارد، همچنین سد راهبری پدافند زیستی در این حوزه تدوین شده است.

وی ادامه داد: برنامه ریزی و ذخیره سازی کالا‌های اساسی و استراتژیک نظیر گندم، گوشت و نهاده‌های دامی طیور از جمله اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان قم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: سال گذشته ۹ میلیون مرغ در استان به دلیل آنفلوانزای پرندگان معدوم شدند، اما امسال با انجام اقدامات زیرساختی با این بیماری در قم مواجه نشدیم، همچنین شیوع بیماری تک برفکی در استان کاهش پیدا کرد.

طلایی با اشاره به وضعیت مصرف سموم در بخش کشاورزی استان قم اظهار کرد: بر نحوه توزیع و استفاده از سموم در این بخش با استفاده از سامانده صدور پروانه نظارت داشتیم و فرهنگ سازی در این زمینه را در دستور کار داریم.

وی ادامه داد: با توجه به تهدیدات موجود علیه دام شهر قم، به دنبال طرح جدایی میدان دام در این مرکز از مجتمع‌های دامپروری هستیم؛ این طرح آماده شده است و به دنبال نهایی کردن آن برای اجرا هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: در گذشته برخی قاچاق دام در استان را قبول نداشتند، به همین دلیل خروج و ورود دام زمانی تحت نظارت قرار گرفت که استان قم جزو استان‌های در معرض قاچاق توسط وزارت جهاد کشاورزی شناخته شد.

وی ادامه داد: باید زمینه برای انتقال نهاده‌های دامی از طریق راه آهن به استان قم فراهم شود تا در زمینه تامین این نهاده‌ها مشکلی نداشته باشیم.

انتهای پیام/الف

آنفلوانزای پرندگان در قم شیوع نیافت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر