مدیرعامل سازمان انتقال خون خبر داد؛

کاهش آمار مراجعه اهدا کنندگان خون در ماه پایانی سال/  مصرف خون و فراورده‌های آن در اسفندماه افزایش می‌یابد

پورفتح اله گفت: در اسفند یعنی ماه پایانی سال آمار مراجعه اهداکنندگان خون کاهش می‌یابد.

کاهش آمار مراجعه اهدا کنندگان خون در ماه پایانی سال/  مصرف خون و فراورده‌های آن در اسفندماه افزایش می‌یابدبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر پورفتح اله مدیرعامل سازمان انتقال خون، اظهار کرد: در ایامی که هموطنان عزیز سرگرم تدارک و استقبال از سال جدید هستند، ترافیک، سنت خانه تکانی، خرید عید و تدارک سال جدید اولویت اهدای خون را به تعویق می‌اندازد، در حالی که نیاز به خون و فرآورده های آن همیشگی است و عمر فرآورده‌های خونی کوتاه و این سازمان همیشه چشم به راه همراهی اهداکنندگان خون است.

وی افزود: اسفند ماه مصرف خون و فرآورده‌های آن را هم افزایش می‌دهد، زیرا بیماران تالاسمی که مصرف کنندگان دائمی خون هستند تمایل دارند که تزریق خون منظم خود را قبل از روز‌های پایانی سال و تعطیلات نوروز انجام دهند اما در این ماه آمار مراجعه اهداکنندگان خون کاهش می یابد.

پور فتح اله بیان کرد: تعداد اعمال جراحی در این ماه افزایش می‌یابد وهفته آخر اسفند ماه که به تعطیلات ختم می‌شود، بیماران تحت عمل جراحی، باید در بیمارستان پایدار و ترخیص شوند.

حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می‌دهد

وی بیان کرد: پایان اسفند ماه آغاز سفر‌های نوروزی است که در کشور ما بیشتر با خودرو صورت می‌گیرد و حجم تصادفات نیاز به خون را افزایش می‌دهد و سازمان مجبور به افزایش ذخیره خون و فرآورده‌های آن قبل از پایان سال است تا نوروزی بدون دغدغه را برای هموطنان به ارمغان آورد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به اهداکنندگان خون به عنوان سرمایه اجتماعی بزرگ این سازمان گفت: نزدیک به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از هموطنانی که متفاوت و ایثارگر هستند، سالانه بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می‌کنند و امیدوارم که این اسفند ماه هم به یاری بیماران بشتابند و پیشاپیش، قدوم پر برکت ایشان را در مراکز انتقال خون گرامی می‌داریم و از ایشان و سایر مردم عزیز کشورمان برای حضور همه روزه در مراکز انتقال خون در ماه اسفند دعوت می‌کنم.

وی تاکید کرد: همکارانم در سراسر کشور مانند سال‌های قبل، سنت چهارشنبه سوری را با شعار «سرخی من از تو» در چهارشنبه آخرین هفته سال در مراکز انتقال خون به انتظار هموطنان خواهند بود.

مدیرعامل سازمان انتقال خون در پایان عنوان کرد: حضور در مراکز انتقال خون و فرهنگ سازی اهدای خون و گسترش آن در خانواده‌ها در این مناسبت فرهنگی فرخنده می‌تواند سبب افزایش ذخیره خون و فرآورده‌های آن در پایان سال شود.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار