کد خبر: ۶۸۴۰۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
کد خبر : ۶۸۴۰۱۵۶

بنابه گفته محققان لبنانی، تماشای فیلم‌های ترسناک، فرد را تشویق به خوردن مواد غذایی چرب‌تر می‌کند و موجب چاقی در آنها می‌شود.

تاثیر عجیب تماشای فیلم ترسناک روی وزنبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  فیلم‌های خشن و ترسناک، افراد را دچار اضطراب، عصبی بودن و خستگی می‌کند و آن‌ها برای جبران این احساسات و آرام شدن، به مصرف تنقلات چرب و مضر می‌پردازند.

از طرفی تماشای برنامه‌های کمدی رومانتیک یا روایتی، این واکنش‌های احساسی را به وجود نمی‌آورد و افراد به خوردن چیپس و شکلات تشویق نمی‌شوند.

فیلم‌های ترسناک افراد را به سمت خوراکی‌های آرامش‌بخش هدایت می‌کند تا بتوانند اضطراب ناشی از ترشح هورمون‌های استرس را کنترل کنند.

محققان لبنانی می‌گویند، این بررسی برای اولین بار است که روی اثر فیلم در انتخاب نوع غذا و اشتهای افراد، تحقیق می‌کند. در تحقیقات گذشته فقط بازی‌های ویدیویی ترسناک و خشن مورد بررسی قرار گرفته بودند که نتیجه آن بررسی‌ها نشان داده بود که بازی‌های خشن، اشتهای فرد را افزایش می‌دهند.

محققان لبنانی، ۸۴ داوطلب ۲۰ و ۳۰ ساله را هنگام تماشای فیلم‌های کمدی رومانتیک یا ترسناک و خشن، مورد بررسی قرار دادند. آن‌ها قبل از انجام بررسی، تعداد ضربان قلب، فشار خون و قدرت پنجه دست، مقدار اضطراب و اشتهای آن‌ها را اندازه‌گیری کردند. سپس هنگام تماشای فیلم‌ها، تنقلاتی، چون ذرت بوداده، بیسکوئیت، چیپس، شکلات، شیرینی، سیب، آب پرتقال و پپسی در اختیار آن‌ها گذاشتند.

افرادی که فیلم‌های ترسناک تماشا می‌کردند، به شدت مضطرب، عصبی و خسته شده بودند، در حالی که گروهی که فیلم‌های کمدی رومانتیک می‌دیدند، این احساسات را تجربه نکردند.

پیش از شروع تماشای فیلم، هیچ یک از داوطلبان علاقه خاصی به خوراکی‌ها از خود نشان نمی‌دادند. اما پس از تماشای فیلم، آن گروه که فیلم ترسناک می‌دیدند، به طور متوسط ۶/۴۵ نوع خوراکی مصرف کردند. در حالی‌که گروه دیگر فقط ۴/۹۳ نوع خوراکی خورده بودند.


بیشتر بخوانید:با خوردن این میوه غول اضافه وزن را به زانو در بیاورید


نتیجه این بررسی نشان داد اضافه وزن و چاقی افرادی که در مقابل صفحات نمایش قرار می‌گیرند، فقط به دلیل بی‌تحرکی آن‌ها نیست، بلکه تماشای برخی از فیلم‌ها، انرژی زیادی از آن‌ها می‌گیرد و آن‌ها به جبران این انرژی از دست رفته و اضطراب ناشی از آن، به سراغ خوراکی‌های چرب و مضر می‌روند.

 معمولا خوراکی‌های چرب و شیرین می‌توانند واکنش‌های اضطرابی را سرکوب کرده و احساسات مثبت همچون امنیت و حال خوش را در فرد تقویت کند. به همین دلیل است که تماشاچیان فیلم‌های ترسناک، از این خوراکی‌ها بیش از هر نوع خوراکی دیگر استقبال می‌کنند و در نتیجه در مسیر چاقی قرار می‌گیرند.

منبع:طبنا

انتهای پیام/

تماشای فیلم‌های ترسناک، چاق‌تان می‌کند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر