کد خبر: ۶۸۴۵۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
عضو شورای شهر مشهد:

عضو شورای شهر مشهد گفت:مدیریت شهری باید نسبت به هوشمندسازی شهر اقدامات لازم را انجام دهد.

هوشمند سازی یکی از حیطه‌های مورد نیاز شهربه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سید مسعود ریاضی عضو شورای شهر مشهد در جلسه علنی شورای شهر مشهد با تبریک روز مهندس گفت: امروز خراسان رضوی بالغ بر ۴۰ هزار مهندس دارد و ده‌ها دانشگاه به تعلیم و تربیت مهندس می‌پردازند. اگر چکیده همه آن‌ها فقط یک خواجه نصیر باشد و این کارگاه فقط یک خواجه نصیر در خود بپروراند هنوز می‌توان به آینده این سرزمین امیدوار بود.

وی با انتقاد از شرایط نگهداری مدارس حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص این روز‌های کشور به نظر می‌رسد که بیش از هر زمانی توجه جامعه مهندسی باید به بدنه مدیریت مهندسی که بخش عمده‌ای از آن را نظام مهندسی تشکیل می‌دهد معطوف باشد و این بدنه باید چابک و لاغر باشد.

عضو شورای شهر مشهد با بیان اینکه الگو‌های ساخت و ساز مهندسی باید از کلیشه‌های موجود فاصله بگیرند، گفت: دیگر زمان تولید مجتمع‌های تجاری ناکارآمد و اقامتگاه‌های عاری از سکنه گذشته وتبدیل بی‌هدف ثروت این سرزمین به خشت و آهن و سنگ به بهانه صرفا کار آفرینی یک سیاست غلط است؛ امروز باید ساخت و ساز مبتنی بر تقاضای واقعی جامعه باشد.

ریاضی افزود: هوشمندسازی یکی از حیطه‌های مورد نیاز شهر است که مدیریت شهری این دوره نیز نسبت به آن اهتمام ویژه دارد و پیشنهاد می‌شود برای ساختمان‌های بزرگ و مهم تهیه بیم یا همان سیستم مدل سازی اطلاعات ساختمان در دستور کار قرار گیرد و شهرداری و نظام مهندسی در این زمینه همکاری نزدیک داشته باشند.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه به علت نوسانات شدید قیمت‌ها، کارفرمایان تمایل چندانی به استفاده از تکنولوژی‌های نوین ندارند، تصریح کرد: تکنولوژی‌های نوینی که منجر به کوتاه شدن زمان ساخت پروژه‌های مهندسی می‌شوند بسیار برای کشور ما ارزشمند هستند و باید مورد تشویق جدی قرار بگیرند.

عضو شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه بحث کمبود آب به ویژه در شهر مشهد جدی است، گفت: این حیطه نیاز به راهکار‌های خلاقانه مهندسی دارد؛ خوشبختانه همکاری‌های سه جانبه خوبی بین شهرداری، آبفا و نظام مهندسی شروع شده که امیدوارم مثمرثمر واقع شود.

انتهای خبر//ح.ص
 

انتقاد عضو شورای شهر از وضعیت نامناسب مدارس حاشیه شهر مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر