کد خبر: ۶۸۵۱۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

فروزش در خصوص اختصاص ۴۲ درصد از درآمد‌های قانون کاداستر به بودجه هلال احمر توضیحاتی داد.

۴۲ درصد از درآمد‌های قانون کاداستر به بودجه هلال احمر اختصاص یافت

روح الله فروزش معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص اختصاص ۴۲ درصد از درآمد قانونی کاداستر به بودجه جمعیت هلال احمر اظهار کرد: طبق بند یک قانون اساسنامه جمعیت هلال احمر از ۶۰ سال گذشته تاکنون ۱۷ درصد حق ثبت اسناد رسمی به عنوان درآمد اختصاصی جمعیت هلال احمر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اگر فردی اطلاع نداشته باشد، فکر می‌کند که از سهم کاداستر ۴۲ درصد به جمعیت هلال احمر اختصاص یافته است که اینگونه نیست.

فروزش تصریح کرد: با تصویب قانون کاداستر اختلاف نظری بین جمعیت هلال احمر و سازمان ثبت اسناد رسمی ایجاد شد که بر اساس آن نباید از این محل به جمعیت هلال احمر مبلغی پرداخت شود.

معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر گفت: با جلسات متعددی که در سال‌های گذشته تشکیل شد و با پیگیری معاونت حقوقی دولت، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه مشخص شد که سهم هلال احمر از محل ثبت و اخذ اسناد رسمی باید پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر از درآمد‌های مختص به سازمان ثبت هیچ سهمی ندارد، گفت: این سهمی که اکنون برای جمعیت هلال احمر مطرح شده، حق چندین ساله هلال احمر است که مجلس نیز آن را هر ساله تصویب می‌کند.

فروزش با بیان اینکه ۵۵ درصد از یک درصد ثبت سفارش نیز به عنوان درآمد اختصاصی جمعیت هلال احمر منظور شده است، مطرح کرد: این سهم نیز سال هاست که در قانون بودجه آمده، اما هیچ گاه پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: امسال با مساعدت مجلس برای تقویت بنیه‌ امدادی و ارتقاء سطح پاسخگویی جمعیت هلال احمر از محل ردیف مربوط به حق سفارش هم مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان برای این نهاد در نظر گرفته شده است و امیدواریم که موجب افزایش توان خدمت رسانی جمعیت هلال احمر به مردم کشور در سال ۹۸ شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر