کد خبر: ۶۸۵۴۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴

رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های این کشور علیه روسیه را که از چهار سال پیش و در پی آغاز مناقشه اوکراین وضع شده است، تمدید کرد.

ترامپ تحریم‌های روسیه در ارتباط با مناقشه اوکراین را تمدید کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، تحریم‌های این کشور علیه روسیه را که از بیش از چهار سال پیش و در پی آغاز مناقشه اوکراین وضع شده است، تمدید کرد.

آمریکا ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی تحریم‌های روسیه در رابطه با مناقشه اوکراین را با افزودن ۲۱ فرد و ۱۲ نهاد به فهرست این تحریم‌ها گسترش داد.

ترامپ اعلام کرد اقدامات و سیاست‌های روسیه باعث تمدید این تحریم هاست.

پس از برکناری ویکتور یانکوویچ از ریاست جمهوری اوکراین در فوریه ۲۰۱۴، اهالی روس‌تبار بخش‌هایی از شرق اوکراین که مخالف سیاست‌های غربگرایانه کی‌یف هستندبه مخالفت با حکومت مرکزی پرداختند و خواستار جدایی از اوکراین شدند. آمریکا و کشور‌های اروپایی روسیه را به تشدید این مناقشات متهم می‌کنند.

از سوی دیگر ساکنان شبه جزیره کریمه نیز در همه پرسی مارس ۲۰۱۴ به جدایی از اوکراین و الحاق به روسیه رأی دادند. کشور‌های غربی این همه پرسی را غیرقانونی دانستند و نتیجه آن را نپذیرفتند. دولت غربگرای کی‌یف، کشور‌های اروپایی و آمریکا مدعی هستند الحاق کریمه به روسیه، اشغال نظامی این شبه جزیره توسط مسکو قلمداد می‌شود و از آن زمان چندین بسته تحریمی علیه روسیه وضع کرده اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر