کد خبر: ۶۸۵۴۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۹
در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در صورت نهایی شدن پیشنهاد مجلس، افزایش حقوق ۴ میلیون نفر، کمتر از پیشنهاد دولت خواهد بود.


نوبخت: با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق، ۴ میلیون کارمند کمتر دریافت می‌کنندبه گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب (دوشنبه، سیزدهم اسفند ماه) با موضوع بودجه ۹۸ و با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

نوبخت در خصوص بودجه سال آینده و افزایش حقوق کارکنان دولت گفت: در موضوع افزایش حقوق اختلافاتی با مجلس داشتیم، اما اختلاف نظر میان دولت و مجلس همیشه عادی و طبیعی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: در موضوع افزایش حقوق با توجه به اشکالات قانونی که در طرح مجلس وجود داشت، شخصاً یک یادداشت دستی را به رئیس قوه مقننه دادم که این اشکالات را متذکر شوم. در همان جلسه، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس جناب آقای نعمتی به من گفتند آیا شما نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته‌اید که این قانون را اجرا نمی‌کنید؟ در همه رسانه‌ها در آن موقع این خبر رسانه‌ای شده بود که دولت حاضر به اجرای قانون مجلس نیست. 

نوبخت افزود: من تنها پیامی به صورت دستی به رئیس مجلس دادم، اما این اقدام من به گونه‌ای تعبیر شد که سازمان برنامه و بودجه این قانون مجلس را اجرا نمی‌کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه حقوق کارکنان دولت در حال حاضر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: پنج میلیون نفر حقوق‌بگیر اعم از شاغل و بازنشسته در کشور داریم که اگر مبلغ ۱۶۰ هزار میلیارد تومان را تقسیم بر این ۵ میلیون نفرکنیم به طور متوسط چیزی حدود ۳ میلیون و دویست هزار تومان به هر فرد حقوق داده می‌شود.

نوبخت با اشاره به اینکه نظر دولت افزایش ۲۰ درصدی حقوق به تمامی حقوق بگیران دولت بود، تاکید کرد: دولت اعلام کرد به این دلیل که همه حقوق بگیران از تورم تحت تاثیر تورم قرار می‌گیرند، حقوقشان ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. با احتساب اینکه حقوق پایه کارکنان دولت ۳ میلیون و دویست هزار تومان است؛ اگر طرح دولت تایید می‌شد چیزی حدود ۶۴۰ هزار تومان افزایش حقوق داشتیم.

وی با اشاره به طرح مجلس برای افزایش حقوق گفت: پیشنهادی توسط یک نماینده مجلس مطرح شد؛ صرف نظر از اینکه آیا این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق مطرح شده بود یا خیر، مجلس به این طرح رأی داد که به جای افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان دولت، در ابتدا به طور مساوی ۴۰۰ هزار تومان بین ۵ میلیون حقوق بگیر تقسیم شود.

نوبخت افزود: اگر مبنا را فردی بگیریم که دو میلیون حقوق می‌گیرد، ۲۰ درصد افزایش حقوق که پیشنهاد دولت بود، همان ۴۰۰ هزار تومان می‌شود و طبیعی است که هر کسی که از دو میلیون تومان بیشتر حقوق می‌گیرد، از ۴۰۰ هزار تومان بیشتر خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس مصوب کرد حقوق هیچ فردی بیش از ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا نکند، گفت: اگر مبلغ ۴۰۰ هزار تومان را در ۵ میلیون نفر حقوق بگیر و در دوازده ماه سال ضرب کنیم عدد ۲۴ هزار میلیارد تومان به دست می‌آید. از ۳۲ هزار میلیارد تومان اگر مبلغ ۲۴ هزار میلیارد تومان را کسر کنیم مبلغ ۸۰۰۰ میلیارد تومان اضافه وجود دارد.

نوبخت با بیان اینکه از ۳۲ هزار میلیارد تومان در مرحله اول ۲۴ هزار میلیارد تومان را تقسیم می‌کنیم، گفت: در این تقسیم به کسانی که بالای دو میلیون می‌گیرند و علی القاعده باید بیش از ۴۰۰ هزار تومان می‌گرفتند پول کمتری داده خواهد شد. تصمیم گرفته شد که تا ۱۰ درصد به حقوق این افراد اضافه کنیم البته کل درآمد ما ۳۲ هزار میلیارد تومان است و با توجه به هشت هزار میلیارد تومان باقی مانده نمی‌توانیم ۱۰ درصد به حقوق همه این افراد اضافه کنیم لذا مقرر شد و به همه افراد با حقوق بالای دو میلیون تنها حدود ۵ درصد اضافه بر ۴۰۰ هزار تومان حقوق، داده شود.

وی با اشاره به محدودیت دولت در افزایش حقوق گفت: اگر قرار بود همه افراد حقوق بگیر بالای دو میلیون تومان، ۱۰ درصد افزایش حقوق داشته باشند، مبلغ ۸۰۰۰ میلیارد تومان کم می‌آوردیم. مجلس هم اصرار دارد که تنها همین پول را می‌توانیم توزیع کنیم که با این میزان بودجه تنها می‌توان ۵ درصد حقوق این افراد را اضافه کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه کسانی که حقوق بالاتری می‌گیرند مالیات بیشتری هم خواهند داد، گفت: حداقل حقوق پرداختی در سال آینده یک میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و حداکثر حقوق ۷ برابر این عدد و حدود ۸ میلیون تومان است. البته اعضای هیئت علمی، قضات یا مدیرعامل شرکت ها، از این مجموعه خارج اند. این افراد با ضابطه خود حقوق می‌گیرند و زیر مجموعه دولت محسوب نمی‌شوند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با طرح این سوال که آیا کسی که سه میلیون حقوق می‌گیرد ثروتمند محسوب می‌شود، گفت: با طرح پیشنهادی مجلس، حقوق یک میلیون نفر بیش از ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، اما حقوق ۴ میلیون نفر کمتر از ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت. این در حالی است که بسیاری از این چهار میلیون نفر حقوق زیادی نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه یک میلیون و سیصد هزار نفر زیر دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند، گفت: ما وظیفه داریم به کسانی که زیر دو میلیون می‌گیرند به طور ویژه رسیدگی کنیم، از آن‌ها مالیاتی نمی‌گیریم و به آن‌ها بسته حمایتی می‌دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه در فرمول پیشنهادی دولت چهار میلیون نفر بیشتر از آن چیزی می‌گرفتند که در فرمول پیشنهادی مجلس تصویب شده است، اظهار کرد: اگر کسی برخلاف اسنادی که من ارائه می‌دهم چیزی را مطرح کرد حاضریم کارشناسان خود را بفرستیم تا همه چیز مشخص شود.

نوبخت با بیان اینکه ما به قانون احترام می‌گذاریم گفت: استدعا می‌کنم رئیس مجلس و هیچ کسی را علیه دولت تحریک نکنند. ما به قانون احترام می‌گذاریم البته اگر قانونی ایرادی داشته باشد ما آن را نقد می‌کنیم، اما اگر با تصویب شورای نگهبان این طرح پیشنهادی مجلس به قانون تبدیل شد آن را اجرا خواهیم کرد.

نوبخت با اشاره به اینکه در فضای مجازی تحریفات صورت می‌گیرد، گفت: همسر بنده یک فرهنگی بازنشسته است که حقوق او هم یک میلیون و چهارصد، پانصد هزار تومان است به طوری که برای هزینه درمان خود باید مبلغی از بنده بگیرد و بر روی پول خود بگذارد تا هزینه دارو و درمان شود.

وی با اشاره به اینکه دولت وظیفه خود را بیش از آنچه که قانون مقرر کرده است می‌داند افزود: سال آینده پنج هزار میلیارد تومان در راستای متناسب سازی و همسان سازی بین بازنشستگان توزیع خواهیم کرد.

نوبخت با اشاره به تخصیص ارز ترجیحی برای کالا‌های اساسی ادامه داد: دولت به قصد کمک به معیشت مردم ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای کالا‌های اساسی در نظر گرفت، عده‌ای ممکن است ارز ۴۲۰۰ تومانی را گرفته و کالا وارد نکرده باشند و یا اینکه اگر وارد کرده اند ممکن است با ارز نیمایی محاسبات خود را انجام داده باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد:دولت برای توجه به سفره و معیشت مردم از پول محدود خود در سال جاری ۱۳ میلیارد دلار و برای سال آینده ۱۴ میلیارد دلار در نظر گرفته که ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص یافته است، مابه التفاوت این نرخ ارز با ارز نیمایی حدود ۵۶ هزار میلیارد تومان است که دولت با این کار از منافع خود صرف نظر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه سه راه وجود دارد گفت: راه اول در این است که همین روش را با نظارت بیشتر انجام دهیم تا مطمئن شویم ارز ۴۲۰۰ تومانی به سفره مردم می‌نشیند راه دوم این است که بگوییم هر که می‌خواهد کالای اساسی مردم را وارد کند با ارز نیمایی اقدام به واردات کند منتها این مابه تفاوت بین ارز ۴۲۰۰ تومانی و نیمایی را به مصرف‌کننده پرداخت کنیم، راه سوم در این است که این پول را در اختیار مردم بگذاریم و بگوییم که به‌دلیل وجود این مابه‌التفاوت ۵۶ هزار میلیارد تومان را بین مردم تقسیم می‌کنیم تا خودشان هر گونه که صلاح می‌داند استفاده کند خوشبختانه در کمیسیون تلفیق بین دولت و مجلس هر سه راه مورد توافق قرار گرفت به طوری که تمامی مدل‌ها، مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه دولت در حال آخرین جمع‌بندی‌های خود است که به نفع مردم باشد ادامه داد: متاسفانه سوء استفاده‌هایی در برخی از افراد که باید کمک کنند وجود دارد لذا هر سه را مطالعه کرده و متوجه شده ایم که از نظر تورمی به خوبی عمل نکرده ایم و طرح‌های دیگر را در دستور کار قرار خواهیم داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه موضوع کوپنی شدن کالا‌ها ساز و کاری بود که ۴۰ سال پیش در کشور اجرا شد، گفت: اگر امروز بخواهیم اقداماتی انجام دهیم قطعاً از ساز و کار‌های پیشرفته الکترونیکی روز استفاده می‌کنیم ما به دنبال بررسی راه‌های مختلف هستیم؛ قطعا بازگشت به گذشته رجعت است، تلاش می‌کنیم تا نوآوری در کار‌ها وجود داشته باشد، بخش غیردولتی که انسان‌های شریف و دست پاکی هستند در این شرایط سخت باید کمک کند، با صراحت دولت زورگوی آمریکا می‌گوید که می‌خواهد ما را با محاصره اقتصادی از پا در آورد، لذا باید به یکدیگر کمک کنیم، باید کاری کرد که به مردم بیش از این سخت نگذرد.

معاون رئیس جمهور گفت: از بخش غیردولتی می‌خواهیم در شرایطی که همه دشمنان، کشور را در محاصره اقتصادی قرار داده اند به دولت و مردم کمک کنند و از دستگاه‌های نظارتی هم خواستار نظارت جدی‌تر هستیم تا اعتباراتی که دولت برای واردات کالا‌های اساسی اختصاص می‌دهد به هدر نرود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: توزیع درست کالا‌ها نیازمند ساز و کار مناسب است و دولت به این نتیجه رسید که نیاز به وزارت بازرگانی داریم تا این خلأ پر شود، اما مجلس با این کار موافق نیست.

نوبخت گفت: دولت در پی توسعه تشکیلات نیست بلکه می‌خواهد تفکیک وظایف صورت گیرد، برای دولت هیچ چیز مهم‌تر از توجه به اشتغال و تولید نیست، طرح رتبه بندی فرهنگیان سال آینده اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه لایحه اولیه بودجه سال آینده دولت ۴۳۷ هزار میلیارد تومان بود افزود: با ابلاغیه مقام معظم رهبری برای صرفه جویی، این بودجه را به ۴۰۷ هزار میلیارد تومان اصلاح کردیم، اما در نهایت مجلس شورای اسلامی این مبلغ را به ۴۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه انتظارمان از تمام دستگاه‌های نظارتی قاطعیت است، گفت: دولت از ۵۶ هزار میلیارد خود گذشته است و ۱۴ میلیارد دلار خود را برای ارزان بودن کالا‌ها با قیمت ۴۲۰۰ تومان و برای سفره مردم در نظر گرفته است لذا باید دستگاه‌های نظارتی کمک کنند تا این مسئله به بیراهه نرود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت از ابتدا به این نتیجه رسیده است که ما نیاز به یک وزارت بازرگانی داریم تا از بدو تا ختم توزیع کالا‌ها را نظارت و سیاستگذاری کند، افزود:دشمن به دنبال بستن تمامی راه‌های ورودی است، با اختیارات قانونی در حال تعریف سازوکاری در وزارت صمت هستیم تا یک متولی ویژه را تعیین کنیم.

نوبخت با اشاره به اینکه برای سال آینده تبصره ۱۸ لایحه بودجه نیز اجرایی خواهد شد، گفت: برای حدود یک میلیون فرصت شغلی برنامه ریزی صورت گرفته است تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم. تمامی سازوکار‌های لازم را فراهم کرده ایم الان هر استان یک کتابچه دارد و مشخص است که در حوزه‌های مختلف چقدر پول خرج کرده اند لذا پول ما محدود است و تنوع مسائل وجود دارد.

انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۰۶
در انتظار بررسی: ۰
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
قیامتم نمیشه خلاص شیم خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
ببین به کجا رسیدیم که جلو چشم مردم از کمتر اضافه شدن حقوق پر درآمدها گله میکنه ولی سراغی از مردمی که زیر خط فقرن و با حداقل حقوق دارن میگذرونن نمیگیره!؟
این عدالته؟؟
آقای نوبخت میدونم خیلی سخته مردم عادی رو درک کنی لا اقل یه ذره اداشو در بیار که نگران مایم هستی!!
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۵
آقا نوبخت چرا هیچ توجه ای به مردم نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت کلا"باقشر ضعیف مشکل داره برای افزایش عادلانه قیمت گندم کشاورزان بیچاره هم مخالفت کرد
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
پدر بازنشسته من بعد از 50 سال رانندگی با تریلی و خدمت به جامعه الان دریافتیش 1 میلیون 200 هزار تومان هست با این اقتصاد بهم ریخته و هزینه های سنگین چطور باید روزگار رو سپری کنه

حالا ما به کنار اون بنده خدایی که حتی از این حقوق بازنشسته گی بهره ایی نمیبره و اسمش در هیچ دفتری نیست، اون باید چکار کنه
تو اون دنیا باید جواب تک تک مردم رو بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقاى نوبخت لطفاً خواهشاً خودتونو ي ماه بزارين جاى كارگرشركتى كه با يك ودويست سيصد روزگارشو سر ميكنه با كلى قسط وقبضو اجاره خونه وصدتابدبختيى ديگر
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اگه میخواستید رسیدگی کنید تا حالا کرده بودید مگه به فکر قشر مستضعف هم هستید که به کارش رسیدگی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ماشالا همه به فکر نجومی بگیران و کارمندان و ژن های خوب و آقا زاده ها و کاسب ها و بازاری ها و مغازه دار ها هستند
مردم کارگر و بدبخت و فقیر و ندار و بیکار و بی پول هم اصلا آدم نیستن برن بمیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ما بیکار ها و بی پول ها که پیر شدیم و نتوانستیم ازدواج کنیم هم یه عرض ادبی کرده باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سلام
فطرت انسان عدالت را تشخیص می دهد اما بعضی مسولین متاسفانه به دلایلی از فطرت خود هم فراری اند و در حال ظلم به اقشار کم درامد هستند. نیاز به درس ودانشگاه نیست کودکی می داند که در این شرایط اقتصادی اولویت را باید به کم درامدها داد و مزایای آنها را بیشترکرد تا متحمل فشار نشوند اما این دولتی های ما تمام هم وغمشون پردرآمدها هستند این یعنی بی عدالتی آشکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من همه یادداشت های مردم عزیز رو مرتب می خونم، همه از دیدگاه خودشون درست میگویند، اما از چند نکته غافل هستند:
1. ما در کشور ثروتمندی هستیم پس هر ایرانی حق دارد بتواند شرافتمندانه زندگی کند چه کارگر ساده شهرداری و چه استاد دانشگاه، هر کس در هر جایگاهی هست نباید احساس بی عدالتی کند. نباید نزد خانواده احساس شرمندگی کند. نباید در جامعه تکبر داشته باشد.
2. جنگ اقتصادی به ما تحمیل شده، اگر همه با هم صبر نکنیم، وضع بدتر می شود. ما هزینه استقلال را می دهیم. به خدا استقلال و امنیت راحت به دست نمی آید.
3. همیشه و در همه دورانها از زمان کشف نفت و گاز در ایران، کشورهای غربی و شرقی، چشم طمع به نفت ما داشتند و ما رو تحت فشار قرار دادند.
4. خوب فکر کنید، نه نماینده های مجلس، دشمن نخبگان و اساتید دانشگاه هستند
5. مردم خودتان به داد خودتان برسید یعنی صبر کنید، قناعت کنید، به همدیگر توهین نکنید، همدیگر را تحقیر نکنید، به خدا در شرایط بدتر از زمان جنگ هستیم، هم همدیگر را درک کنید و هم دولت را و هم مجلس را درک کنید. هیچکس در نظام ایران، دشمن مردم نیست به خدا.
به امید نابودی تمام دشمنان داخلی و خارجی ایران عزیزمان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نفست از جای گرم میاد برادر.هنوز پیش زن و بچه‌ات خجالت نکشیدی...
ش-ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت انشااله یک روز پاسخگو حقوق بگیران کم باشید شما که همیشه فکر نجومی بگیران هستی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آیا این مصوبه شامل کارمندان شهرداری هم می شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آیا این مصوبه شامل کارمندان شهرداری هم می شود؟
یا می گید موسسه عمومی غیر دولتی است. اصلاً معلوم نیست چه خبره تو مملکت
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اقای نوبخت حالا خیلی نگران نجومی بگیران نباشید .بعد اقای نوبخت شما اگه فکر کارگر بودی از۱۰%به ۵%نمیومدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
هیچ جنسی در ایران با دولار 4200 تومانی بدست مصرف کننده نمی رسد . ما همه چیز را با دلار آزاد می خریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نتنها افزایش حقوق سال ۹۸ باید ۴۰۰ هزار تومان برای همه کارکنان باشه بلکه حقوق پایشونم باید بدین شیوه لحاظ بشه چون کارایی اونیکه زیاد میگیره کمتر از دیگرانه وگرنه همه میدونن اونیکه تحصیلاتش بالاست حقوقشم باید بالا باشه اما این در ایران برای کارکنان دولتی جواب نمیده چون کارایی این افراد به ظاهر رئیس و ارشد نتنها کمکی به اقتصاد نمیکنه بلکه آنهارو بیخیال ببار میاره، و با اینکه هیچ منفعتی به کشور ندارن بلکه هیچ طرحو برنامه کاربردی جهت پیشبرد چرخه اقتصاد کشورم ندارن
یا علی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آدم های راحت طلب و تن پرور عقده ای،
که یه روزی دلشون می خواسته مهندس و یا پزشک و یا استاد دانشگاه بشوند و حالا نشدند،
آفت جان جامعه اساتید، نخبگان واقعی و مهندسان و قضات و پزشکان و ... هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
گل گفتی
مدیریت سوء همین نجومی هاست که اقتصاد کشوری که با توجه به نخبگان بسیار باهوش ، و منابع و ذخایر طبیعی و زیر زمینی فراوان و کشوری چهار فصل و دارای تمدنی کهن که بهشت گردشگریست
اول باشد هر روز با بحرانی روبروی است که ارزش پول ملی را به یک هزارم روز قبل تقیل می دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
پس کرگران فصلی وساختمانی که نون شب ندارند چی کار کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
1.چطوری بعضی (بیشتر) کارمندا 2 میگیرن و بقیه 10 ضرایب لیسانس ، فوق ، دکتر و ... و سنوات مشخصه 2.کارمندانی که قبل از استخدام 20سال با مدرک لیسانس بیکار بوده و هزاران خفت و خواری بر سرشان امده و حالا با دنیایی از مشکلات روحی و روانی و جسمی و اجتماعی و خانوادگی و ... با این حقوق و افزایش حقوق چه کاری بکنند. برخی افراد با رابطه و رانت بازی و ... حقوق چند ده و صد ملیونی میگیرند و اصلن نگران گوشت 45 تومنی با 110 تومن یا دلار 4200 با 12000 تومن و ... نیستند . عدالت کجاست...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چهار صدهزار به اضافه ده درصد نوبخت !!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
واقعا که!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من هیچ نظری ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
بابا به داد مردم برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خسته شدیم به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آدم های راحت طلب و تن پرور عقده ای،
که یه روزی دلشون می خواسته مهندس و یا پزشک بشوند و حالا نشدند،
آفت جان جامعه اساتید، نخبگان واقعی و پزشکان و مهندسان و قضات و پزشکان و ... هستند
پاسخ ها
کریم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
تمام پدارک مهندسی و پزشکی و....از۳۰ سال پیش به اینطرف فاقد اعتبار میباشد .اینو همه میدونن .به خودتون مشتبه نشه . مدارک پولی مدارک سهمیه ای هیات علمی رانتی و سهمیه ای .وای بر ما که شما مهندس و پزشک و هیات علمی و .... ای کشور هستید .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
عقده ای توی که معلوم نیست از کدوم مدرک گرفته ای حال مدرک تو چیه که اهانت می کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
مهندس !!!!!!، اگه مهندس بودی و یا نخبه وضعیت کشور اینقدر افتضاح نبود !!!!!!!!!!!! معلوم تو نجومی هستی اکنون زورت داره که افزایشت کم شده
آهای نجومی شما در گلوه گاهای تصمیم گیری و اجرا قرار دارید . این همه افتضاح اقتصادی و فساد و رانت و جعل مدرک چیه ؟؟؟؟؟!!!!خوب جواب بده نابغه چرا اقتصاد کشور ما با این وضع افتاده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با بودن نوابغ بی سوادی امثلا شما اگه نابغه بودی باتوجه به حقوقت و جایگات باید درمانی برای این درد مزمن پیدا می کردی در به هر دوز و کلی دست بزنی تا بیت المال را بدون استحقاق بالا بکشی
حال بگو چطور استخدام شدی نابغه
من فکر می کنم دکتر و مهندس و هرکی که کمی انسانیت داشته باشه
طرفدار اختلاف نجومی نیست و رفاه را برای همه می خواد نه خودش
در اروپا و آمریکا و شرق دور اختلاف حداکثر و حداقل 2 تا 3 برابر است
ولی چرا در ایران اختلاف من با مدرک ارشد با هم مقطع خودم باید 20 تا 30 برابر باشد یعنی من یک سی ام لکسوس سوار باشم با وجود اینکه شاید دانش من خیلی بروزتر باشد و لکسوس سوار حتی در مدرکش هم شک هست ، آنطور باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما ایرانیها، همانهایی هستید که از حقوق 5 میلیون تومانی پزشک، مالیات 15 درصد مطالبه میکنید ولی فروش 75 میلیونی کاسب بیسواد بازاری که حداقلش 11 میلیونش سود خالص ماهانه هست، از مالیات معاف میکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
طفلکی مردم بیچاره
طفلکی معلمها و مستمری بگیران
طفلکی اکثر مردم ایران که شب عید آرزوی مرگ می کنند
ش-ص
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت شما نگران نجومی بگیران هستی نه کارمندانی که خقوق دومیلیون تومان می گیرن لطفا همین قانون مجلس اجرا کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کارمندان چون صنف ندارند کسی پیگیر مشکلات دستمزد آنها نیست. در حال حاضر فقیرترین قشر شاغل مملکت، کارکنان دولت و معلمان بدبخت هستند. با قانون خدمات کشوری که از سال 86 اجرا می شود دیگر هیج یک از کارمندان حتی کارمندان رسمی هم امنیت شغلی هم ندارند. فقط افراد قراردادی که اتوبوسی می آیند و می روند هم پول زیاد می گیرند و هم در سایه امنیت شغلی دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چی میگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است، عددهای بالای ده میلیون از کجای آستین شما مردم کم سواد و دهان بین، بیرون می آید؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نجومی بگیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا چند بار پیامت رو در شکل پاسخ تکرار کردی؟... چی رو میخوای ثابت کنی نجومی بگیر !!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
متاسفانه در مجلس طرح های احساسی و بدون کارشناسی توسط نمایندگان فاقد اشراف دقیق بر مسائل مالی مطرح میشود و رای میآورد. نمایندگان کلیه کسانی که بالای 2 ملیون میگرفتند و حدود 4 ملیون بودند را تنبیه کردند تا اون یک ملیون نفر طعم عدالت را بچشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
عقده ایهایی،
که یه روزی دلشون می خواسته استاد دانشگاه و مهندس و یا پزشک بشوند و حالا نشدند،
آفت جان جامعه نخبگان و پزشکان و مهندسان و قضات و پزشکان و ... هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
وقتی به دولت می گویید "می تواند" 10 درصد اضافه کند یعنی عملا دولت و مجلس با هم هستند که آن ده درصد اضافه نشود و با این وضع مالیات های پلکانی بسیاری از کارمندان با سابقه و تجربه بالا، متضرر می شوند.
دوما شما نمایندگان مجلس به چه حقی یک کاسب بازاری بی سواد را تا 75 میلیون تومان فروش در ماه که معنی اش حداقل یازده میلیون تومان سود خالص ماهانه است از مالیات معاف می کنید ولی برای حقوق بالای سه میلیون تومان یک کارمند مالیات پلکانی وضع می کنید؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
درست میشه انشالله................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چرا مساله حقوق های نجومی که مربوط به شرکتها هست، در اینجا مطرح می کنید؟ اینجا بحث کارمندان شاغل و بازنشسته دولت هست. وقتی بالاترین حقوق یک کارمند عالی رتبه دولت در حد وزیر و معاون وزیر در کل کشور در حال حاضر فقط هشت و نیم میلیون تومان است، عددهای بالای ده میلیون از کجای آستین شما مردم کم سواد و دهان بین، بیرون می آید؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چیزی نگو دیگه نجومی بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
بله آقای نوبخت افزایش حقوق 20 درصدی را کارشناسی شده می دانند ؟ برای خودشان و امسال خودشان که حقوق نجومی میگرن واقعا باعث تاسف حتی نماینده گان مجلس هم به فکر نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من نیم درصد هم روی حرف نوبخت حساب نمی کنم تمام وجودش الکی و وعده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
البته بر اساس گفته خودتان ، آقای نوبخت اگه شیطنت نکنید اول آن 400/000 تومان را روی حقوق تمامی کارکنان محاسبه و بعد آن 5% مورد نطر خودتون را بر مبنای ارقام بدست آمده انجام دهید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نوبخت و همکارانش فقط فقظ فقظ فقظ فقظ به فکر ثروتمندان هستند
اگر به فکر مملکت و مردم بودند که وضعیت اقتصادی مملکت و مردم الان اینقدر افتضاح و فاجعه بار نبود و این وضعت هیچ دلیلی ندارد به جز سوء مدیریت شدید و گرنه این اقایون از کجا میارن در بهترین نقطه شهر کاخ میخرن و بچه هاشون در خوشی زندگی میکنند !!!!!!!!!!!
90 درصد مسولین ومدیران مملکت از این هم بدتر هستند و زندگی اشرافی دارند به همین دلیل است که اقتصاد کشور فاجعه بار شده و مملکت و مردم را بدبخت و بیچاره کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
با 400 هزار تومن برای همه که زیر 2میلیون دریافتی بین 20 تا 40 درصد حقوقش زیاد میشه اقای نوبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای "عضو هیئت علمی با رتبه استادیار " :
بنده حقوقم بالای 3 میلیون است ولی با این مصوبه مجلس که به نفع حقوق بگیران زیر 2 میلیون است موافقم چون میبینم با حقوق زیر 2 میلیون واقعا نمیشه زندگی کرد الان هم کسی نخواسته "حقوق باغبان و استاد دانشگاه" یکی باشه فقط قراره حقوق باغبان فقیر کمی ترمیم بشه !
کسی که درس میخونه خوشبختانه پس از این هم حقوق بیشتر میگیره
در اکثر کشورهای پیشرفته هم فاصله حقوق اینقدر زیاد نیست
دوما : کسی که درس میخونه یکی از مزایای آن حقوق بیشتره ولی از مزایای دیگری مثل منزلت اجتماعی بالاتر و .... نسبت به کسی که درس نخونده بهره میبره بنابر این اینطور نیست که با مصوبه جدید مجلس همه ی ارزشها و عدالت از بین رفته باشه

آقای نوبخت شما در صحبت هاتون خواسته یا نا خواسته ما 4 میلیون نفر را علیه آن یک میلیون نفر تحریک میکنی !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
با این گرونی چیکار کنیم ؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
میخوام بگم اونها ک بیمه بازنشتگیشون چهارصد تومن بیشنرنیس اونها احتیاج نیس زیاد بشه با این گرونی؟؟؟؟!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
در نتیجه سوءمیریت و فاجعه بار مدیران و مسولین دولت و مجلس است که وضع مملکت فاجعه بار شده است و مردم بدبخت و بیچاره شده اند قیمتها بسیار زیاد شده و از اول سال تا حالا اگر حساب کنید حدود 300 تا 600 درصد افزایش قیمت داریم و ان وقت ان دروغگویان و دارو دسته اش میگویند تورم 28 درصد است

(«شما چگونه میخواهید محبت و اطمینان مردم را جلب کنید؟ مردم باید به من و شما اعتماد داشته باشند. اگر ما دنبال مسایل خودمان رفتیم، به فکر زندگی شخصی خودمان افتادیم، دنبال تجملات و تشریفاتمان رفتیم، در خرج کردن بیت‌المال هیچ حدی برای خودمان قایل نشدیم - - و هرچه توانستیم خرج کردیم، مگر اعتماد مردم باقی میماند؟ ایرانیان همیشه جزو هوشیارترین ملت‌ها بوده‌اند؛ امروز هم به برکت انقلاب از هوشیارترینهایند؛ از هوشیار‌ها هم هوشیارترند. آقایان! مگر مردم نمیبینند که ما چگونه زندگی میکنیم؟)-- (سخنان مقام رهبری)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ازماست که بر ماست
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت از بیچاره را بیچاره تر کردن و پولدار را پولدارتر کردن دفاع می کنه

ای کاش جوری حقوق میدادن که همه بفهمن حداقل حقوق یعنی چه؟
بعد 22 سال قرار دادی ماندن یعنی چه اون آقایی که میگه درس خوندم با پول همون بیچاره ها درس خوندی
البته موضع نوبخت در بین کارمندان اختلاف افکن است
توصیه شهید مطهری برای حقوق حداکثر سه برابر بودن است اما کیست که نداند خیلی از تصمیم گیرها عضو علمی هستند و بعضیاشون تا بالای بیست میلیون رو مثلا قانونی دریافت میکنن البته اگه فقط یه جا کار کنند وچند شغله نباشند..........
علی برکت الله
ناشناس..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من موندم حقوق من که 600 هزار تومان تو کدوم قسمت جامعه قرار دارم......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
الکی نگو لطفا.........................!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
در قعر خط فقر به توان 5 !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
قانون خدمات کشوری آمد تا عدالت را اجرا کند یعنی هرکس بیشتر زحمت کشیده، بیشتر حقوق بگیرد اگر قرار باشد همه اندازه هم حقوق بگیرند که دیگر کسی برای پیشبرد دانش و رشته خود تلاش نمی کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
تمام حقوق ها کمترازسه میلیون نباید باشه یارانه کمتراز یک میلیون نباید باشه تا با این ایده بتوانیم حریف تورم بشیم وبرای تورم قیافه بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
90 درصد مسولین ومدیران مملکت زندگی اشرافی دارند به همین دلیل است که اقتصاد کشور فاجعه بار شده و مردم را بدبخت و بیچاره کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
زیر دو میلیون نباید حقوقشان از اون ده درصد اضاف شود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
زیر دو میلیون نباید حقوقشان از اون ده درصد اضاف شود . این چه طرز فکر که دارید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ای اقایان مسول باید پاسخگو باشید به این مردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اقای وزیر و معاون و .... که دریافتی کلان داری ایا اکثر کارمندان و کارگران زیر خط فقر نیستند ؟؟ شما فکر میکنید اینها هم مثل شما دریافتی کلان دارند ؟؟؟؟ایا شما و امثال شما تا حالا صف گوشت ایستاده اید ؟؟؟ هرگز !!!!!!!! شما مرفهین و سرمایه داران بی درد چه میفهمید که از ساعت شش صبح صف گوشت ایستادن و عاقبت نرسیدن گوشت (با این وضع فاجعه بار توزیع ) یعنی چه؟؟؟؟؟؟
شماها فقط فقط فکر منافع و مقام خودتان هستید اگر فکر مردم بودید که وضع جامعه اینقدر فاجعه بار نبود
مدیریت شما و امثال شما انقدر فاجعه بار و افتضاح است که برگشتیم به مانند زمان جنگ که مرغ و گوشت و .... صفی شده !!!!!!!!!!!!!!
استعفا بدهید این کمترین کاری است که میتوانید انجام دهید
میدانید چرا نمیتوانید بازار و اقتصاد و تورم و گرانی را مدیریت کنید ؟؟؟؟
فقط فقط به دو دلیل
1-اول اینکه خود مسولین مربوطه از این اشفته بازار خبر دارند (خودشان عامل اصلی این وضع هستند)
2- یا اینکه این مسولین مربوطه اصلا توانای و قدرت مدیریت را ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ما ملت غیور عادت داریم به توی صف ایستادن!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من به تمامی مردم بخصوص جوانان پیشنهاد می کنم درس برای چه دلالی را بعنوان شغل در نظر بگیرید خود و هفت نسلتان تامین می شود .
alavi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
دولت اینهمه اعتبار برا افزایش حقوق ها داره و اینهمه کارمند. تقسیم بکنید بگید همه اینهمه افزایش دارن. چرا داری فلسفه می بافی؟؟؟؟
کل اعتبار دولت / تعداد کارمندان دولت

حتی مجلس هم زیر فشار گروه های فشار جرات اقدام نداشت و یه ده درصد گذاشته تا نظر آقایون جلب بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
میدنین واسه چی ناراحتن ؟ چون به اون کارگر زحمتکش که فقط یک میلون در ماه حقوق میگیره و هم خودشون که سیزده میلیون میگیرن به طور یکسان 400 تومن اضافه تر میشه . اینا اگه همون 20 درصد بهشون اضافه میشد بالای دومیلیون اضافه دریافت داشتن و اون کار گر زحمتکش 200 هزار تومن . واقعا حقوقتون بس نیست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
این قانون در مورد کارگرا نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خدایا به فریادمون برس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خسته شدیم از این وضعیت و مشکلات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خدایا فقط فقط تو به داد این ملت برس نه دولت و نه مجلس بفکر این مردم نیستند
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سال 97 حقوق ها را افزایش دادند ولی تمام رفاهی هایمان را قطع نموده اند. یعنی عملا افرایشی صورت نگرفت. امسال هم بدین ترتیب می باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
با وجودی که اگر ۲۰ درصد اجرا میشد به حقوق من ۶۰۰ اضافه میشد اما ۴۰۰ تومن مجلس به عدالت نزدیک تر است چون همکارم یک میلیون و ۲۰۰ میگیره و با او ۲۰ درصد دولت ۲۰۰ اضافه میشد اونم شاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چی بگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
«««««««««-----------------------تمام تلاشش را میکند تا 10 درصد به حقوق های بالا اضافه کنه بقیه هم بروند بمیرند--------------------»»»»»»»»»»»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کارگران بدبخت هم گه مث همیشه ناامید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
افزایش نمی خواهیم کاهش تورم و قیمت می خواهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت میگه یک میلیون وصد هزار نفر زیر 2 میلیون حقوق میگیرن-میگه زنم کم باز نشسته است میاد از من پول میگیره آقای نوبخت زن شما ازتون میگیره ما که کسی را نداریم از کی بگیریم . تازه اون سرپرست خانوار نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
عجب!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نوبخت میگه 5000میلیارد اضافه برای بازنشستگان میده یعنی ماهیانه 375هزارتومان به هر بازنشسته ایا درست میگه فکر کنم سرکاریه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
جدی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
جناب اقای نوبخت
شما اگر مدیر انقلابی هستی که بایستی در اینمقامدر اصل باشی نبایستی حقوق بالا داشته باشید . این حرف البته شامل همه مدیران کنونی میشود .بس کی میخواهید شما مدیران یک کمی از منافع خودتان بگذرید؟؟آیا آن جوانهاپی که رفتند جبهه و شهید شدند مثل شما بودند؟؟ مطمپن باشید جواب این سپوال منفی است زیرا مثل شما ی کنونی اصلا نمیتواند رزمنده باشد !!!

بس بیاپید با مردم خودمان رو راست باشیم .
تنلهم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
مجلس اومد ابروشو درست کنه زد کورش کرد
اقایان مجلسی نمیخواهد برای کارمندان طرح بدهید (که با این طرح شما کارمندان بدبخت تر شدند)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
هم مجلس و هم دولت با هم دست به یکی کردند و کارمندان و حقوق بگیران را (که بدبخت بودند )بدبخت تر کردند این دعوای بین مجلس و دولت فقط فقط فقط فقط فقط به ضرر کارمندان و حقوق بگیران خاتمه یافت و گرنه خودشان دریافتی خیلی بالای دارن و حالا حقوق بقیه کم بشه یا نه براشون مهم نیست که !!!!!!!!!!!
ان وقت توقع دارید کارمندان بهره بری بالا داشته باشند !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
همسر بنده یک فرهنگی بازنشسته است که حقوق او هم یک میلیون و چهارصد، پانصد هزار تومان است به طوری که برای هزینه درمان خود باید مبلغی از بنده بگیرد و بر روی پول خود بگذارد تا هزینه دارو و درمان شود.
پس ما که باید خرج خانواده رو بدیم چکارکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
به حقوق همه 20% اضافه کنید. به حقوقهای کمتر از 3 میلیون که معافیت مالیاتی میدهید. بسته غذایی که میدهید. سود سهام عدالت که میدهید. در صورت توان حمایت های بیشتری هم انجام دهید. اما مساوات که عین ظلم و بر اساس آموزه های است و بر خلاف منطق و اسلام است را فراموش کنید. تفاوت درست است تبعیض غلط است.
مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ناامیدیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
ای کاش بودجه عمرانی دولت هم ۲۰ درصد زیاد میشد تا پروژه های راهسازی و ریلی ، بیمارستان سازی ، مترو سازی تکمیل شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من نمیدونم دولت کی میخواد عدالت حقوقی رو بفهمه
آخه اونی که دو تا بچه داره با اونی که بچه نداره ولی دو تاشون یه اندازه حقوق میگیرن باس به یه چشم دید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما چنان وضعیتی راه انداختید روی 2 میلیون حقوق 3 ملیون هم بگذارید بازم کفاف نمیکنه. د. علی برکت الله
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
آقای نوبخت لطفا یک شماره کارت بفرست تا من هر ماه 400 هزار تومان که قراره به حقوقم اضافه کنی برای درمان خانمت بفرستم !! این چه حرفی بود زدید عجب!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اگر به حقوق 20 میلیونی 20% اضافه کنیم میشود 4 میلیون و به حقوق دو میلیونی میشود 400 هزار تومان!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
این مورد متاسفانه آقا نوبخت متوجه و بلد نبودن شایدم فک کردن مردم بلد نیستن .به هر حال این راهی خواهند ساخت یا راهی خواهند یافت همچنان فقرا فقیرتر ..
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
قیمتها رو کنترل کنید. با این افزایش حقوق ها دردی از افرادی که پایه حقوق 1250 دارن دوا نمشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نوبخت اگر امار دقیق دارید پس به انها که اضافه نمشیوند خودتان اضافه کنید والله اگر به فکر فقیرا باشید
محمد اکبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
کار درست این است که افزایش درصدی حقوق برای کارمندان در حال کار با تحصیلات مختلف و عناوین مختلف و مسئولیتهای مختلف و تجربه مختلف و کارایی مختلف و .....فقط تا پایان 30 سال خدمت با هم تفاوت داشته باشد و این درست است و باید اجرا شود . اما از زمان بازنشستگی این شیوه افزایش دیگر عدالت نیست و بازنشسته دیگر کار نمی کند و شریط زندگی و رشد قیمت‌ها برای همه آنها در هر سطحی یکسان است و افزایش حقوق بازنشستگان باید هرساله یک رقم یکسان و عادلانه باشد ...ضمنا چرا قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان که قانونی است کاملا اجرا نمی شود؟ ؟؟؟ آیا فقط دادن حق و حقوق عده ای پیرمرد بازنشسته بیمار منتظر مرگ و آبرومند تورم زا است!!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
عجبااا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
نوبخت به فکر حقوق بگیران بالای 5 میلیون
مجلس به فکر حقوق بگیران 2 میلیون
مردم قضاوت کنید به نفع کی باشه بهتره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من بالای 5 میلیون حقوق می گیرم ولی هرچقدر دست کارمندان و بازنشستگان که حدود دو تومن میگیرن رو بگیرید بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من یک لیسانس مراقبت پرواز بازنشسته هستم بین من و بازنشستگان مراقبت پرواز ما قبل یک میلیون و بین من و بازنشستگان بعد من دو میلیون تفاوت دریافتی هست همه هم دارای یک مدرک هستیم خب آن نون بربری دوهزار تومنی را همه دو هزار تومن می خریم و هزینه هایمون هم یکسان است حالا به نظر شما در حق ما و قبل ما ظلم نیست
باید یکسان سازی که قبلا قانونی تصویب شده اجرا بشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
همسان سازی حرف کاملا درستی است
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
یکی نیست بگه اول بشنید فکر کنید تصمیم بگیرید و اعلام کنید برنامه چیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
هچ امسال هم هیچی اون 20 درصد رو هم بیخیال شدند ......آقا شما همون 20 درصدتو اضاف کن . انشاله شورای نگهبان فقیه از حق مظلوم دفاع میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
- اینجانب یک عضو هیئت علمی با رتبه استادیار و با 25 سال سابقه هستم.

- در اسلام و در تمام ادیان و مکاتب تفاوت امری مقبول و طبیعی است و چیزی که مذموم است تبعیض است. در دستگاه آفرینش و خلقت هم تفاوت وجود دارد از تفاوت بین نر و ماده تا چیزهای دیگر. اینکه حقوق کسی بالاست بر اساس نظام پرداخت هماهنگ و یا قوانین موجود در سازمان امور اداری و استخدامی کشور است و بنده و امثال بنده که حقوق خودمان را تعیین نمی کنیم!! بنا بر این افزایش حقوق هم باید بر اساس این تفاوت صورت پذیرد. وگر نه حقوق باغبان و استاد دانشگاه و همه را یکسان پرداخت کنید و خیال خود را راحت کنید. هر ماه از حقوق بنده نزدیک دو میلیون تومان کسورات کم میشود. چرا به آن قسمت توجه نمی کنید؟؟
با این کار پوپولیستی دولت دیگر نه مدرک ارزش دارد نه سابقه نه پست و نه هیچ چیز دیگر. سیاست و عدالت که تفاوتی بین هیچکس نباشد.
- راه سوم در این است که این پول را در اختیار مردم بگذاریم و بگوییم که به‌دلیل وجود این مابه‌التفاوت ۵۶ هزار میلیارد تومان را بین مردم تقسیم می‌کنیم تا خودشان هر گونه که صلاح می‌داند استفاده کند !!!
احمدی نژاد هم با همین استدلال هدفمندی یارانه ها را کلید زد. ولی بعد یواش یواش گفنتند چرا پول بیت المال را به افراد پولدار بدهیم؟؟!! و هی شروع به قطع یارانه این و آن کردند و بر خلاف جوانمردی و انصاف روی آوردند و حالا یکبار دیگر سناریو را تکرار میکنند!!
- حافظه تاریخی مردم این چیزها را فراموش نمیکند. اینکه مردم اعتراض نمیکنند واقعا از درک و فهم مسئولین نا امید شده اند. من خودم هیچ انگیزه و علاقه ایی به افزایش و کاهش حقوق ندارم. وقتی خودروی لکسوس به میلیارد تومان میرسد که با حقوق استاد دانشگاه 20 سال طول میکشد تا خریداری شود دیگر از 400 تومان و .... چه دلخوشی وجود دارد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
پزه مدرکت نده که مرحوم کردن نیز دکتری جعلی برای خود درست کرده بود و عضو هیات علمی شده بود
استعداد و هوش آن باغبان ممکن است صدا برابر تو باشد ولی شرایط به او اجازه نداده که اخذ مدرک کند
آیا کسی که مدرک نداشته باشد باید توسط تو غارت شود و حقش از بیت المال ناید گرفته شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
والله حقوقتون خیلی زیاده... کار خاصی هم انجام نمیدین ... هروقت دلتون بخواد میرد دانشگاه... نهارتون مجانی میخورید تو کلاس هم میاد یک ساعت و نیم چیزهایی که تو کتابا نوشته شده رو روخوانی میکنید درماه 10 ، 15 ملیون هم حقوق میگیرید... چه خبره یکم فکر مردم عادی باشید حقوق بیش از 3 ملیون بخدا زیاده که بهتون بدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
برادر گرامی ممنون بنده هم یک کارگر هستم به درس هم خوندم ولی عضو هیئت علمی نشدم و رفتم دنبال بارکشی
توی مباحثتون توی دانشگاه یه مسئله ای است به اسم سلسله مراتب مازلو حتما خوندین بنده خدا ما توی اون نیاز به تامین غذاش موندیم شما تو فکر لکسوستون هستید
سحر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
واقعا تاسف باره که شما نمیتونید خودرو لکسوس بخرید !!!واقعا جای تسلیت داره!
به نظر من باید به افرادی که حقوق زیر دو میلیون دارن بیش از 20 درصد اضافه میشد مردم کار میکنن و مثل گداها زندگی نکنن یعنی چی که بسته حمایتی میدیم؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
متاسفم از آدمهاي تحصيل كرده اي كه خون خودشون رو رنگين تر از بقيه ميدونن.
مگه شهيدايي كه داوطلبانه با تحصيلات عاليه روي معبر مين ميرفتن تا هم سنگرايي كه حتي سواد خوندن و نوشتن نميدونستن بتونن رد بشن طرز فكر شما رو داشتن؟
نكنه بايد طرز فكر رو عوض كنيم؟؟
وقتي تحصيل كرده هاي اين جامعه بجاي نشر عمل دنبال منافع مادي خود باشن و در قبال حق كمتر كار كمتري انجام بدن هيچ انتظاري از پيشرفت اين ميهن عزيز نبايد داشت.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
بله درست است که می بایست حقوق یک هیئت علمی از یک کارگر شهرداری و یک کارمند بیشتر باشد . ولی کجای دنیا این فاصله بدین شکل است (در جوامع توسعه یافته) . در کدام کشورهای جهان اول یک دکتر چیزی بر حقوق مثل نوین را پانصد میلیون تومان می گیرد . دکتر خانواده ای که هیچ مریضی نداشت امروز به خاطر اجرای طرح پزشک خانواده 15 میلیون حقوق می گیرد . در کشور ما فاصله طبقاتی بی داد می کند.یک پاکبان شهرداری مقدار کمتر از یک کارمند و یک کارمند مقداری کمتر از یک مهندس و تکنسین و دکتر کمتر از یک معلم حقوق می گیرند. اینها را نوشتم تا بگویم کسی که یک میلیون و دویست حقوق می گیرد کمتر و حتی بیشتر از یک دکتر و کسی که حقوق بالای دو میلیون می گیرد مصرف می کند چرا کار جسمانی بیشتر انرژی بیشتر .
کریم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
من دبیر بازنشسته با مدرک دکترا هستم و حقوق ناچیزی دریافت میکنم چرا تا حالا اعتراض نمی کردی سالها به من و امثال من ظلم شده میفهمی سالها... حالا که یکبار برای شما پیش اومده اسلام و عدالت و قوانین استخدام و حقوق بشر رو پیش میکشی .چطوری وبا چه رانت و سهمیه ای هیات علمی شدی بماند سالها استفاده کردی .نگران نباش برای شما کم نمیگذارند اونقدر بهتون میدن که لکسوس بخری.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
فکرکنم یه کم توقعتون بالاست،کمی باقشر ضعیف همراهی کردن هم بد نیست والا جناب استاد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
هر طبقه بسته به تحصیلات و جایگاه اجتماعی دستمزد شایسته خود را دریافت می کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما که یک میلیون حقوق نمیگیری ناراحت نباش شماسیزده برابر میگری پس طوریت نمیشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما که اینگونه به یک استاد دانشگاه به خاطر نظر درستش توهین می کنید، جای تعجب نیست. چون یک ایرانی و فارس هستید. . . شما ایرانیها، همانهایی هستید که از حقوق 5 میلیون تومانی پزشک، مالیات 15 درصد مطالبه میکنید ولی فروش 75 میلیونی کاسب بیسواد بازاری که حداقلش 11 میلیونش سود خالص ماهانه هست، از مالیات معاف میکنید. ، انتظاری بیشتر از این نمی رود که اساتید دانشگاه، پزشکان و مهندسان و قضاتتان را چنین تحقیر کنید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سلام.من کارمند ی هستم که در جوار هیات علمی ها هستم.. بجز انگشت شماری از این عزیزان بقیه سطح علمی بالاتری نسبت به کارمندان ندارند حتی پایینتر از کارمندان.مدرک گرفته اند ولی هنوز کامپیوتر بلد نیستند روشن خاموش کنن. نگهبان میاد براشون ویندوز نصب میکنه. یک جمله به زبان انگلیسی نمی تونن حرف بزنن.و اطلاعاتشون تو رشته خودشون از کارمندان غیر مرتبط با رشتشون کمتره.بجز عده ای که عرض کردم لیاقت بالایی دارند بسیاری از اینها فقط سربارند و در سال یک ماه سر کار نیستند.کار پژوهشی هم نه اینکه نمیکنن، اصولا نمی تونن بکنن. شاید چند تا سوال غیر استاندارد بتونن طرح کنن. این واقعیت بسیاری از هیات علمی هاست.حالا شما عزیز اگر از اون دسته اول هستی که هر چه بهتون بدهند واقعا کمه و لیاقتتون با پول و ارزش کارتون با مادیات نمیشه سنجید. ولی اگر از این دسته دوم هستید حیف یک ملیون که بهتون بدهند چون اصلا هیچ منفعتی برای دانشگاهتون و بنیه علمی کشور ندارین و سربار هستین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
شما جزو مرفهین بیدردین ؛حقوق مفت میگیرین
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
با این مصوبه مجلس آدم احساس میکنه دارن به آدم میگن اشتباه کردی درس خوندی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
عدالت این نیست که به همه به یک اندازه داد
عدالت یعنی تناسب ایجادکردن.
این دولت هم اجهاف در حق اقشار کم درامد دارد.
وگرنه در این شرایط حقوق اقشار کم درامد در اولویت است
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
و می شود قصه یارانه ها که در ابتدای اجرا بنا بر عدالت بود. 45 هزار تومن برای هر فرد. از آن زمان تا حال همه چی حداقل 700 درصد گران شده ولی یارانه همان 45 هزار تومان. یعنی اگر دولت بخواهد مابه تفاوت ارز دولتی را به مردم دهد قصه یارانه ها تکرار خواهد شد. یعنی دوباره 700 درصد دیگر گرانی می آید و دریافتی مردم از دولت همسان یارانه ها می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
همیشه دراین مملکت به حقوق بگیرهای پایین ظلم شده بازهم میشه.چراباید فاصله حقوقی انقدرزیادباشه؟!اصلا چی شده که یک کارمندرسمی۳۰سال سابقه باید ۲ملیون حقوق بگیره یکی دیگه ۸ملیون وتا۲۰ملیون؟!!حقوقهای پایه ازکجااومدند که الان هم اون ۵درصد روبایدبه کلانبگیرها بپردازید؟!!اون دوملیونی ادم نیست که ۵درصدبهش تعلق بگیره؟!بودجه مال همه مردمه پس چرا بایدحقوقهای بالابازهم بیشتربگیرند‌؟!!!عدالت کجاست؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
پدر جان اصلا توباغ نیستی پنح درصد هم به همه میرسه اگه حقوقت بین دوتا سه ملیوپه با طرح مجلس یک ذره مطالعه کن بعد حرف بزن
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
جناب نوبخت این همه یارانه که میدهید، بیشتر آن را مستقیم و غیر مستقیم قشر بالای متوسط دارند استفاده میکنند، یارانه را حذف کنید، قیمت ماشین را مثل اروپایی ها بکنید، آموزش و درمان را رایگان کنید، مثل اروپایی ها حقوق بدهید، مثل اروپایی ها به همه خونه بدهید، بیمه بیکاری را پوشش کامل بدهید مثل اروپایی ها مالیات بگیرید، اين همه دزدی و اختلاس و قاچاق فقط به خاطر یارانه است اگر حذف بشه ایران میشه بهشت، اگه این یارانه خوب بود چرا باید این همه فرار مغزها داشته باشیم و هیچ کسی هم از بدترین و ضعیفترین کشور اروپایی تا حالا به کشور ما مهاجرت نکرده، مرگ یکبار شیون یکبار. اگه میخواین کشور شکوفا بشه اینکاررو بکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
این کار به صلاحشان نیست . پول دار اگر نخورد نه رای میده نه حمایت اقتصادی میکنه نه کمکی به برنامه های آقایون میکنه . واقعیت جامعه ما اینه این درد واقعی ماست
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
خانم اقای نوبخت یک میلیونو چهارصد پونصد حقوقشه ؟؟؟!!!!‍!!
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
این یکی رو باور می کنم چون خودم فرهنگی هستم بله متاسفانه حقوق فرهنگیان همین هست
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
الهی بمیرم چه زندگی سختی دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
جناب آقای نوبخت!فشاری که یک بازنشسته باحقوق دو تومن ازتورم تحمل میکنه هرگزباحقوقبگیر۸تومنی قابل قیاس نیست!!!چطوری به اون ۸ملیونی ۵درصداضافه میکنید و بازنشسته دوتومنی بایداز۵درصد محروم بشه؟!!این بی عدالتیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
بازهم تبعیض شغلی!!آخه اون بدبختی که دوملیون حقوق داره را بااونی که ۸ملیون حقوق میگیره باهم مقایسه میکنید؟!!چطوری هردو موردفشارتحریمهاقرارمیگیرند؟!!!۲ملیون کجا؟و۸ملیون کجا؟!!!! کاملا مشخصه که دولت به هرحال میخوادازحقوقبگیرهای کلان دفاع کند!این بی عدالتی است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
میزان حقوق سال96 - 1950000---بله به وضعیت ما هم بصورت ویژه رسیدگی شد حقوق سال 97 شد 1800000 ---یکسال تموم شد پوچ پوچ یکسال تحمل کردیم تو این یکسال تکلیف یک چیز مشخص شد
ehsan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
پس ۱۳میلیارد دلار کجا رفت که سفره مردم روز به روز کوچکتر میشه.خدایا هیچ وقت عید نشه
کارمند با حقوق 2200با یک فرزند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
اگر 400هزار تومان +10درصد اضافه شود قطعا تمامی کسانی که زیر 4میلیون حقوق می گیرند افزایش بیشتری دارند آقای نوبخت مردم خودشون بلدن حساب کتاب کنند
خودم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
سلام
این آقای نوبخت معلوم نیست چی کار می کنید
من کارمند دولتم با 19سال سابقه پایه حقوقم یک میلیون و نهصدوپنجاه تومنه
اون سه میلیون و خورده ای رو از کجاش اورده؟
خودشون حقوق چند ده میلیونی میگیرن چه میفهمن با دوتومن و سه تابچه چکار باید کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
جالبه حقوقی چند میلیونی خودشونو با حقوقه دو تومنی جمع میکنه بعد میانگینشو حساب میکنه فکر میکنه زرنگه
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
واقعا که
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر