کد خبر: ۶۸۵۸۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
کد خبر : ۶۸۵۸۴۷۷

روزنامه رای الیوم در یادداشتی با اشاره به اتهامات وارد شده به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در آستانه انتخابات پارلمانی، آینده سیاسی او را بسیار مبهم توصیف کرد.

رای الیوم: آینده‌ای مملو از مین‌های سیاسی پیش روی نتانیاهو استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه الکترونیکی رای الیوم در یادداشتی نوشت: فقط نگرانی‌های خارجی یعنی جنگ سوریه، قدرت منطقه‌ای ایران و موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله نیست که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، را تعقیب می‌کند بلکه مشکلاتی که به نظر می‌رسد خواب را برای مدتی طولانی از چشمان او خواهد ربود، افزایش یافته است. پرونده‌های فساد نتانیاهو به مثابه زلزله‌ای سیاسی خواهد بود که به فروپاشی پایه‌های کابینه او منجر خواهد شد. بعد از اتهام‌هایی که اویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی، به نخست وزیر این رژیم وارد کرد، به نظر می‌رسد آینده‌ای مملو از مین‌های سیاسی پیش روی نتانیاهو باشد که بدون شک برای آینده سیاسی او تاثیر خواهد گذاشت.

در این یادداشت آمده است: نتانیاهو به عنوان پاسخ اولیه به اتهام‌های وارده به خود گفت هدف از این پرونده‌ها که به مثابه پیگرد بی‌سابقه علیه اوست، سرنگون کردن راستگرایان و روی کار آوردن مجدد چپگرایان است.

رای الیوم در ادامه با اشاره به اتهام‌های وارد شده به نتانیاهو نوشت: یک روز بعد از صدور اتهام‌نامه، حزب لیکود به رهبری نتانیاهو از دادگاه عالی خواست اتهام‌نامه مندلبلیت و جزئیات مربوط به فساد منتشر نشود و درخواست کرد بعد از انتخابات این اتهام‌نامه منتشر شود تا به شانس نتانیاهو خدشه وارد نشود، اما دادگاه اسرائیل این دادخواست را نپذیرفت و به این ترتیب دادستان اسرائیل نیز توانست هر زمان که خواست اتهام‌ها علیه نتانیاهو را اعلام کند در نتیجه مانور‌های سیاسی او برای همه مشخص شد و بر خلاف انتخابات سال 2015 که نتانیاهو با اکثریت آرا به پیروزی رسید، به نظر می‌رسد آشفتگی و بی‌ثباتی دو ویژگی بارزی هستند که تاثیر‌گذاری سیاست نتانیاهو را محدود خواهند کرد و در نتیجه آینده سیاسی او با مشکلات زیادی همراه خواهد بود که به نظر می‌رسد راه فراری هم نخواهد داشت.

در پایان این یادداشت آمده است: هر کس اوضاع داخلی اسرائیل را بررسی می‌کند این سؤال را می‌پرسد که عمر سیاسی نتانیاهو به پایان رسیده است یا همچنان برای دور شدن از پرونده‌های فساد راه حل‌هایی در چنته دارد؟ آیا سرنوشت او مانند سرنوشت ایهود اولمرت (نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی) خواهد بود؟ این سؤال‌ها بسیاری از سیاستمداران و افراد نزدیک به نتانیاهو را نیز نگران کرده است و با توجه به جنگ لفظی نتانیاهو با احزاب چپگرا، بدون شک نوعی التهاب در صحنه سیاسی اسرائیل به وجود خواهد آمد که شاید نتانیاهو برای دور زدن پیامد‌های پرونده‌های فساد به سوء استفاده از این صحنه پیش آمده روی آورد، اما بدون شک سرنوشت سیاسی نتانیاهو با آنچه قبل از اتهام‌های وارده به او وجود داشت، کاملا متفاوت خواهد بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر