کد خبر: ۶۸۵۸۶۵۷
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان از برگزاری نهمین نشست انجمن ادبی صبا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اهواز خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، وحید کیانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: نهمین نشست انجمن ادبی صبا با حضور رضا کیانی، مشاور امور هنری استاندار خوزستان، فردین کوراوند، مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان، مربیان ادبی و اعضا مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره یک اهواز برگزار شد.

رضا کیانی، مشاور امور هنری استاندار خوزستان در این نشست ادبی گفت: راه‌اندازی انجمن‌های ادبی جرقه‌ای را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند تا نوجوانان ما در پویایی ادبیات تلاش کنند.

وی با تاکید بر بحث رونمایی کتاب‌ها در گسترش فرهنگ مطالعه اظهار داشت: برگزاری برنامه‌های جذاب فرهنگی هنری و ادبی می‌تواند مخاطبان را به مطالعه کتاب تشویق کند.

محدثه الماسی، مسئول انجمن ادبی صبا در نهمین نشست این برنامه ادبی بیان کرد: انجمن ادبی صبا از بهمن ماه سال ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرده و تاکنون ۴۰ نوجوان علاقه‌مند به شعر و داستان عضو این انجمن هستند.

وی اذعان داشت: از آغاز فعالیت این انجمن تاکنون با حضور نوجوانان عضو انجمن ادبی صبا که اعضا مراکز شهرستان اهواز نیز هستند؛ موضوع‌هایی همچون، عناصر خیال در شعر، جایگاه اندیشه و عاطفه و ایجاز و طنز در شعر و داستان، نگاهی به قالب‌های پر کاربرد در شعر، انواع موسیقی در شعر و ... مطرح و بررسی شده است.

در ادامه این نشست اعضا به خوانش آثار ادبی خود در قالب شعر و داستان پرداختند و فردین کوراوند، مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری خوزستان به نقد این آثار پرداخت.

گفتنی است: در نهمین نشست انجمن ادبی صبا از کتاب «ستاره» نوشته حسین بازپور عضو این انجمن رونمایی شد.

انتهای پیام/گ

برگزاری نشست ادبی صبا در اهواز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر