کد خبر: ۶۸۵۹۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵

یک متخصص پوست ضمن اشاره به سنت خانه تکانی در آستانه فرا رسیدن سال نو، درباره چگونگی استفاده صحیح از مواد شوینده و جلوگیری از عوارض آن بر پوست، توضیح داد.

احتیاط،عوارض ناشی از سهل انگاری در استفاده مستقیم از شوینده ها در ایام خانه تکانیبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش دائر متخصص پوست ضمن اشاره به سنت خانه تکانی در آستانه فرا رسیدن سال نو، درباره چگونگی استفاده صحیح از مواد شوینده و جلوگیری از عوارض آن بر پوست، توضیح داد.

وی گفت: افراد حتما باید هنگام استفاده از این مواد از دستکش استفاده کنند، به ویژه هنگام استفاده از مواد شوینده‌ای که حالت مایع دارند. این قبیل احتیاط‌ها در افرادی که زمینه قبلی اگزما دارند باید جدی‌تر گرفته شود.

این متخصص پوست ضمن برشمردن عوارض اگزما که شامل قرمزی، پوسته پوسته شدن، خارش یا به وجود آمدن شیار‌هایی با خون و خون‌آبه می‌شود، افزود: در صورت بروز این عوارض که ناشی از سهل انگاری در استفاده مستقیم دست‌ها با مواد شوینده است، قبل از مراجعه به پزشک متخصص از محلول‌های ترمیم‌کننده مانند کرم‌های حاوی «کالاندولا» یا «کالامین» استفاده کرده و در صورتی که پس از یک یا دو روز تغییری در وضعیت ظاهر آن ایجاد نشد، به پزشک مراجعه کنند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

در خانه تکانی دستکش فراموش نشود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر