کد خبر: ۶۸۶۹۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ماه گذشته باغ‌های عبقری و وثوق‌الدوله بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران واگذار شد.

باغ های عبقری و وثوق الدوله  ماه گذشته به شهرداری واگذار شدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد سعیدی‌کیا، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از تلاش برای حفظ باغ‌های بنیاد به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهداف زیست محیطی این مجموعه یاد کرد و گفت: همانطور که می‌دانید ما تعدادی باغ در تهران و سایر شهر‌ها داریم بعضی نقاط قنات‌های تهران به دلیل ساخت و ساز‌های بی رویه خشک شده اند؛ ولی حتی در چنین شرایطی هم ما تلاش کرده‌ایم تا به هر نحو ممکن حتی با تانکر، به موقع باغ‌هایمان را آبیاری کنیم تا مانع از خشک شدن و از بین رفتن آنها شده باشیم.

وی به مراسم تحویل باغ‌های عبقری و وثوق الدوله به شهرداری در ماه گذشته اشاره کرد و گفت: در این مراسم شهردار تهران از نزدیک با وضعیت باغ‌های بنیاد آشنا شدند و در جریان روند نگهداری از این باغ‌ها توسط بنیاد و استفاده از روش آبیاری قطره‌ای برای حفظ درختان قرار گرفتند.

سعیدی کیا تاکید کرد: ما از هر فرصتی برای توسعه فضای سبز و کاشت درختان جدید استفاده می‌کنیم کمااینکه درمنطقه قلعه گنج هم که الگوی بنیاد برای محرومیت‌زدایی است، مراسم درختکاری داریم که با حضور خود اهالی برگزار می‌شود. به طور مثال مسئولان صندوق توسعه شهرستان قلعه گنج هر کدام یک درخت آنجا کاشته‌اند و به همان نسبت خود مردم هم برای سرسبز شدن محل زندگی خود اشتیاق دارند و به درختکاری و حفظ آن عادت کرده‌اند.


بیشتر بخوانید:جهت گیری‌های اساسی بنیاد مستضعفان/ تبدیل بنیاد به یک بنیاد مستضعفان واقعی


رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص احتمال واگذاری تعداد دیگری از باغ‌های بنیاد به شهرداری برای استفاده عمومی شهروندان گفت: ما از باغ هایمان خوب نگهداری می‌کنیم البته اگر شهرداری پیشنهاد قابل قبولی داشته باشد، حاضریم برای واگذاری تعداد دیگری از باغ‌هایمان وارد مذاکره شویم و از آن استقبال می‌کنیم.

 انتهای پیام/

استفاده از هر فرصتی برای توسعه فضای سبز و کاشت درختان جدید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر