امام جمعه ماکو؛

ایام اعتکاف بهترین فرصت برای خلوت کردن با معبود خود است

امام جمعه ماکو گفت : در این روزها معتکفین با دعا و استغفار با معبود خود خلوت می کنند تا اعمال و رفتار و کردار گذشته خود را اصلاح و از گناهان خود توبه کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه , ویژه برنامه ولادت امام علی (ع) با حضور معتکفین و عموم مردم در مسجد جامع شهرستان ماکو برگزار شد .

در این برنامه حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهرستان ماکو ضمن تبریک این ایام (ایام بیض)گفت :ایام ، ایام بیض و روز اعتکاف می باشد در این روز ها معتکفین با دعا و استغفار با معبود خود خلوت می کنند تا اعمال و رفتار و کردار گذشته خود را اصلاح و از گناهان خود توبه کنند .

وی افزود : ایام اعتکاف بهترین فرصت است که انسان با معبود خود خلوت کرده و سخنان را به معبود خود بگوید لذا برای تقرب به پیشگاه پروردگار راه های مختلف وجود دارد که یکی از این راه ها نماز می باشد .

وی با اشاره به اهمیت نماز و روزه ماه رجب گفت : در احادیث آمده است هر کس در این ماه نماز بخواند مورد اجر و قربت خداوند قرار میگیرد .

وی با اشاره به داستانی گفت : ابوذر روزی به حضرت علی (ع) به دقت زل زده بود از وی پرسیدند حضرت علی در حین نماز تو به وی زل زده ای علت این امر چیست؟ گفت : نگاه به حضرت علی نیز عبادت می باشد لذا در این خصوص پیامبر فرموده است نگاه با رأفت و مهربانی به صورت پدر و مادر نیز عبادت می باشد حضرت میگوید نگاه به آیه های قرآن نیز عبادت است .

وی تصریح داشت : بعضی حافظ قرآن هستند اما نگاه به روی قرآن ثواب دیگری دارد که عبادت است چرا که قاری علاوه بر ثواب اینکه از قرآن خواندن به دست می آورد از نگاه یه قرآن نیز کسب ثواب می کند .

وی با اشاره به حدیثی دیگر از پیامبر گفت : پیامبر می فرمایند : خداوند به برادرم حضرت علی فضایل دیگری اعطا کرده است که هر کس آن را ذکر کرده و یا به آن اعتراف کند تمام گناهان وی بخشوده می شود حتی اگر در زمره گناهان جنیان و انسان باشد و هر کس از فضیلت حضرت علی بنویسد تا آن نوشته در آن کاغذ مانده است فرشتگان از طرف وی از خداوند طلب مغفرت میکنند .

امام جمعه ماکو تاکید کرد : خصوصیات زیادی از حضرت علی وجود دارد لذا هیچ کس عبادتش در نزد خداوند قابل قبول نیست مگر شفاعت علی و اهلبیت باشد .

انتهای پیام/م

برگزاری  ویژه برنامه ولادت امام علی (ع) در ماکو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.