کد خبر: ۶۸۷۴۳۲۲
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷

استاندار مازندران گفت: روستا‌های درگیر سیلاب مازندران تا سه روز آینده به زندگی عادی برمی‌گردند.

روستا‌های درگیر سیلاب مازندران تا ۳ روز آینده به زندگی عادی برمی‌گردندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اشاره به اینکه از همه مدیرانی که برای سفر ایمن و مطمئن در استان تلاش می‌کنند قدردانی می‌شود، اظهار داشت: ستاد هماهنگی خدمات سفر باید مکانی برای حل مشکلات و تبادل نظر برای رفاه مردم باشد.

وی افزود: تعدد رسانه‌ها و سمن‌ها در حوزه زیست محیطی و فعالیت‌های بشردوستانه هنوز نتوانسته برای جامعه موثر باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ستاد تسهیلات سفر دنبال افزایش رضایتمندی مسافران است، تصریح کرد: نهضت مازندران پاک و استانی که مستحق ریختن زباله در آن نیست باید در قالب فرهنگ‌سازی تقویت شود.

حسین زادگان با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در استان برای تحقق فرهنگ نهضت نظافت محیط باید اجرایی شود، افزود: اعتقاد دارم برای رونق سفر در استان باید در شاخص کاهش تصادفات تلاش جدی صورت گیرد.

استاندار مازندران با اعلام اینکه امسال قصد داریم احترام بیشتری به مسافران می‌گذاریم، تصریح کرد: احترام به مسافران به مفهوم احترام نظامی، گرانفروشی، ناپاکی اماکن عمومی نباید باشد.

وی با اشاره به اینکه تیم بازرسی استان بر فعالیت ناظران بازار در سطح استان فعال شده است، گفت: کاهش آمار تصادفات در نوروز نباید صرفا توسط نیروی انتظامی و پلیس راه صورت گیرد بلکه همه دستگاه‌های امدادرسان در کاهش شاخص اثرگذار هستند.

حسین زادگان با بیان اینکه هنوز برخی از مدیران استان حضور در جلسات ستاد تسهیلات سفر مازندران را جدی نگرفتند، تصریح کرد: فرمانداران باید مراقبت کنند حضوری فعالتر در ستاد تسهیلات سفر شهرستان‌ها داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به وقوع سیلاب شدید در استان، افزود: در سه روز آینده روستا‌های درگیر سیلاب به زندگی عادی خود باز می‌گردند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان‌های استان جدی گرفته شود، گفت: باید محصولات عرضه شده در نمایشگاه‌ها با تبلیغات محیطی فروش برود و باید به سمت ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی سوق یابیم.

وی با اعلام اینکه ۵ میلیارد تومان برای کمک به سیلزدگان استان تخصیص یافته است، افزود: در روز نخست تنخواه درخواست و معاون اول رئیس جمهور ورود جدی یافته و معاون رئیس جمهور در تماس دائمی است.

از شنبه اقدام به پرداخت کمک بلاعوض خواهیم کرد

استاندار مازندران با اشاره به اینکه دولت در موضوع سیل با ما ارتباط دارد، گفت: هنوز میزان خسارات دقیق برآورد نشده و از شنبه اقدام به پرداخت کمک بلاعوض خواهیم کرد.

محمد محمدپور عمران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز با اشاره به اینکه در تلاش هستیم قیمت پیاز را که در ایام نوروز گران شده بود را بر قیمت بالای پیاز غلبه کنیم، اظهار داشت: بازرسان در این ایام در قالب بازدید از نانوایی‌ها و سطح بازار وجود دارد.

وی افزود: در محور چالوس فضای تبلیغات مازندران پاک و بدون زباله فراهم شده و در محور هراز را نیز تبلیغات محیطی در زمینه حفظ محیط زیست در واحد‌های صنفی استان صورت گرفته است.

‌انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر