برگزاری جشن مبعث رسول اکرم (ص) در ۳۵ امامزاده خراسان‌ جنوبی

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برگزاری جشن مبعث در ۳۵ بقعه متبرکه و آستان مقدس امامزادگان استان خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،   حجت الاسلام « اسماعیل مختاری»معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی امروز (13 فروردین) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جشن مبعث در امامزادگان خراسان‌ جنوبی، اظهار داشت: امامزادگان و اماکن متبرکه شاخص استان هر ساله میزبان عید مبعث است که دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت با حضور پرشور خود این عید بزرگ را جشن می گیرند.

وی از برگزاری مراسم جشن مبعث رسول(ص) همزمان با شب و روز چهارشنبه 14 فروردین‌ماه در 35 امامزاده شاخص استان خبر داد و بیان داشت: سازمان اوقاف با همکاری مردم و هیأت‌های مذهبی میزبانی این جشن‌ها را در اماکن مذهبی برعهده دارد.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه عید مبعث یکی از عیدهای مهم مسلمانان و شیعیان جهان اسلام به‌شمار می‌رود که برگزاری جشن‌های این روز مانند سالهای گذشته در بقاع متبرکه استان دنبال می‌شود، اضافه کرد: این جشن‌ها از شامگاه روز سه‌شنبه 13 فروردین‌ماه آغاز و تا روز چهارشنبه 14 فروردین‌ماه ادامه دارد.

حجت الاسلام مختاری با اشاره به سخنرانی مبلغان و ائمه جمعه در جشن مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، تصریح کرد: در این جشن ها سخنرانان و مبلغان اهمیت بعثت پیامبر اسلام (ص) را برای مردم بیان کردند.

وی با بیان اینکه آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص استان جهت برای برپایی جشن‌های عید مبعث چراغانی شدند، تصریح کرد: خادمان ثابت، افتخاری و هیأت‌های امنا بقاع متبرکه شاخص استان در حال آماده‌سازی محوطه امامزادگان برای برگزاری جشن مبعث هستند.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌ جنوبی با اشاره به اینکه در بعضی از مکان‌های برگزاری این جشن ها به نام های محمد، مصطفی و امین هدیه داده می شود، خاطرنشان کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی، خیمه های معرفت و نمایشگاه های فرهنگی و قرآنی از دیگر برنامه های جشن عید مبعث در امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران است.

حجت الاسلام مختاری با تأکید بر اینکه برگزاری اعیاد مذهبی یکی از مهمترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: برگزاری این جشن‌‌ها موجب، ترویج فرهنگ نبوی و آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با سیره پیامبر گرامی اسلام می‌شود.
انتهای پیام/ک

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار