کد خبر: ۶۸۹۱۵۸۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم مطرح کرد؛

رضوانی گفت:با اکران آزمایشی فیلم‌های سینمایی در سینما کودک این استان در نوروز ۹۸، این مرکز فرهنگی به مداراکران عمومی وارد و با این اتفاق ۲۰۰ صندلی به ظرفیت سینمایی افزوده شد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ محمدکاظم رضوانی رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با بیان اینکه شاخص توسعه سینمایی استان با سرعت در حال افزایش است، گفت: در ابتدای سال ۹۷ تنها سه سینمای ونوس، تربیت و آیه در قم فعال بود که با تکمیل و بهره بردای از سه سینمای آوینه، شهر آفتاب و کودک، تعداد سینما‌های استان به ۶ مرکز رسید.

وی افزود: سینما کودک زیر نظر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم با اعتبارات سفر سال ۸۹ رهبر معظم انقلاب به قم در منطقه پردیسان این استان ساخته شده است که با گذشت چند ماه از تجهیز کامل آن به دلیل تغییرات مدیریتی و طی کردن روند واگذاری به بخش خصوصی، بهره برداری از آن چند ماه به طول انجامید.

پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و درسال ۱۳۹۰ به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

رضوانی ادامه داد: با افتتاح این سینما‌ها در ماه‌های اخیر، تعداد صندلی‌های فعال سینمایی استان از ۸۲۰ صندلی در سال ۹۶ با رشد بیش از ۲ برابری به یکهزار و ۸۶۰ صندلی در ابتدای سال ۹۸ افزایش یافت.

رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان داشت: هم اکنون سینمای ونوس با ۳۰۰ صندلی، سینمای تربیت با ۵۰۰ صندلی، سینمای آیه با ۱۴۰ صندلی، سینمای آوینه با ۲۲۰ صندلی و سینمای شهر آفتاب با ۶۲۰ صندلی و سینمای کودک وابسته به کانون پروش فکری کودک و نوجوان با ۲۰۰ صندلی، ۶ سینمای فعال استان قم هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال از ۲۷ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ماه ۹۸ بیش از ۵۳ هزار بلیت در سینما‌های قم به فروش رسید گفت: رحمان ۱۴۰۰، چهارانگشت، زندانی ها، ماه پیشونی، ژن خوک و تختی، ۷ فیلم نوروزی اکران شده در قم بود.
رئیس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: فیلم سینمایی تختی کمترین فروش و فیلم رحمان ۱۴۰۰ بیشترین فروش بلیت را در این ایام در قم داشته است.

وی افزایش سالن‌های سینمایی اکران فیلم‌های نوروزی را از جمله اتفاق‌های مهم امسال دانست و گفت: طرح اکران نوروزی فیلم‌های سینمایی، امسال در پنج سینمای، ونوس، تربیت، آوینه، شهر آفتاب و کودک برگزار که این موضوع موجب استقبال بیشتر مردم از سینما‌ها در ایام نوروز نسبت به سال گذشته شد.

انتهای پیام /الف

سینمای کودک با ۲۰۰ صندلی به سینما‌های قم افزوده شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر