کد خبر: ۶۸۹۳۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه گفت: حقوق کارکنان دولت در مناطق جنگی کرمانشاه که باید از ابتدای سال ۹۶ اجرا می‌شد، امسال پرداخت می‌شود.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،براساس بند الف ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، برای جبران عقب‌ماندگی استان‌های مرزی و درگیر جنگ تحمیلی شامل خوزستان، ایلام، کرمانشاه، بوشهر و آذربایجان غربی مزایایی در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها افزایش حقوق کارمندان دولت و پرداخت فوق‌العاده مناطق جنگی است.

حبیب‌الله وفایی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه گفت : روانسر، پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی سرپل‌ذهاب، قصرشیرین، گیلان‌غرب، سومار و اسلام آبادغرب براساس اعلام ستاد کل نیرو‌های مسلح، به عنوان مناطق عملیاتی معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه این قانون براساس ضوابط کشوری و لشکری اعلام می‌شود، گفت: از یکم فروردین‌ماه سال ۹۶ باید حقوق کارکنان مناطق جنگی ۸۴ دستگاه اجرایی استان ۲۰ تا ۲۵ درصدی افزایش یابد.

آنگونه که وفایی می‌گوید، افزایش حقوق برای کارکنان تخصصی رسمی، قراردادی و پیمانی تمامی دستگاه‌ها ۲۵ درصد و برای غیرتخصصی نیز حداقل ۲۰ درصد اعمال می‌شود.

وی ادامه داد: این قانون برای بازنشستگان که قبل از سال ۹۶ و سال‌ها قبل بازنشسته شده‌اند اجرا نمی‌شود، طبق بخشنامه فقط برای کارکنان شاغل پیش‌بینی شده، البته شامل برای بازنشستگان سال ۹۶ و ۹۷ هم می‌شود.

براساس بند «ث» ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان اداری و استخدامی و نیز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مکلف هستند اعتبارات لازم برای افزایش اعمال سقف فوق‌العاده پیش بینی شده برای کارکنان مشاغل در مناطق جنگی از سال اول اجرایی این قانون (ابتدای سال ۹۶) را لحاظ کنند که وفایی با اشاره به این بند، گفت: امسال بعد از توزیع منابع سال ۹۸ نخستین اولویت سازمان برنامه و بودجه استان پرداخت دیون کارکنان دولت است.

وی اجرای قانون را یک وظیفه دانست و افزود: این قانون برای کسانی که رابطه استخدامی با دولت ندارند اعمال نمی‌شود، مانند شرکتی‌ها نظارت براجرای حسن قانون هم از سوی معانت توسعه سازمان مدیریت برنامه‌ریزی رصد می‌شود .

 

 

انتهای پیام/د

جبران عقب‌ماندگی استان‌های مرزی و درگیر جنگ تحمیلی

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر