کد خبر: ۶۹۰۰۵۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱
امام جمعه مشهد:

امام جمعه مشهد گفت: جهاد با نفس که مشخصه آن فاقد هدف نفسانی و مادی بودن است ویژگی حرکت جهادی است، جوانگرایی و اقدام جهادی لازمه فراگیر شدن انقلاب است.

بالاترین جهاد، جهاد نفس است / با جهاد است که انقلاب فراگیر می‌شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت‌الاسلام سید احمد علم الهدی امام جمعه مشهد سه شنبه صبح در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل جدید تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: از نقطه پیروزی انقلاب و تبدیل به یک قدرت شکست ناپذیر شدن، برنامه چهل سال ابتدایی انقلاب بوده است.

وی افزود: گام دوم یک گام فراگیرتر است و نکته مهم در چهل سال دوم و اجرای بیانیه گام دوم زمینه سازی و تحقق برای ظهور امام زمان (عج) است و زمینه سازی و تحقق برای ظهور در سایه فراگیر سازی انقلاب است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: اجرای گام دوم از پیروزی و مقاومت در چهل سال اول انقلاب بسیار مشکل‌تر است و مشکلات ما در فراگیری انقلاب از عرصه پیروزی آن سخت‌تر است و اگر موفق نشویم گام دوم و زمینه سازی ظهور انجام نخواهد شد.

حجت‌الاسلام علم الهدی گفت: روزی که انقلاب پیروز شد مانع ما یک جریان فرسوده بود و برای مقاوم سازی انقلاب جریان‌های الحادی و التقاطی با به راه انداختن جنگ‌های نیابتی پیش روی ما بودند که همگی شکست خوردند و در شرایط فعلی براندازی انقلاب برای هیچکس مطرح نیست.

وی افزود: فراگیر سازی انقلاب به معنای مقابله با همه قدرت‌های کدخدایی جهان است و حرکت‌های جهادی در این راستا مورد تاکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد.

امام جمعه مشهد ادامه داد: باید بدانیم جهاد با نفس که مشخصه آن فاقد هدف نفسانی و مادی بودن است ویژگی حرکت جهادی است.

حجت‌الاسلام علم الهدی گفت: هدف در حرکت جهادی خدا و پیامبر (ص) است و جهاد نفس بالاتر از جهاد مادی است و در اقدام جهادی فرد متوقف هیچکدام از ملزومات نمی‌شود.

وی افزود: جوانگرایی در نظر مقام معظم رهبری با جهاد برای اجرایی شدن گام دوم انقلاب در هم آمیخته است و ویژگی جوان دارا بودن نشاط و ابتکار است که پیر از آن بی بهره است و بدون جوانگرایی و حرکت جهادی انقلاب فراگیر نخواهد شد.

انتهای پیام // ف. ک

 

بدون جوانگرایی و حرکت جهادی انقلاب فراگیر نخواهد شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر