کد خبر: ۶۹۰۰۶۲۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷

با توجه به بالا بودن رطوبت در مزارع و دمای مناسب، امکان شیوع عوامل بیماری زای قارچی در محصولات فراهم می‌باشد توصیه می شود که کشاورزان با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی نسبت به مصرف سموم قارچ کش اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  فرامرز رستگاری ،مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر به منظور حفظ تولید محصولات زراعی، رعایت نکات فنی در مدیریت مزارع بسیارضروری است.

وی افزود: با توجه به بالا بودن رطوبت در مزارع و دمای مناسب، امکان شیوع عوامل بیماری زای قارچی در محصولات فراهم می‌باشد توصیه میشود که کشاورزان با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی نسبت به مصرف سموم قارچ کش اقدام نمایند.

رستگاری بیان کرد: در برخی از مناطق به دلیل بارندگی شدید و وزش باد در مزارع گندم مشکل ایجاد شده که در این راستا بایستی کشاورزان با هماهنگی بیمه شهرستان‌ها و مراکز جهاد کشاورزی نسبت به برآورد خسارت اقدام نمایند.

وی گفت: در کشت‌های دیرهنگام فاریاب و اسفندقه که مزارع در مرحله سبزینه رشد هستند، کشاورزان پس از خشک شدن رطوبت سیلاب‌ها ضمن مصرف قارچ کش نسبت به آبیاری مزارع و مصرف کود‌های پتاسه اقدام و از مصرف کود‌های ازته خودداری گردد.

مدیر زراعت سازمان تصریح کرد:کشاورزان گندم‌کار و کلزارکار که مزارع آن‌ها در مرحله رسیدگی و برداشت می‌باشد دقت داشته باشند که پس از آفتابی شدن آسمان و خشک شدن رطوبت نسبت به برداشت محصول اقدام و با رطوبت استاندارد به مراکز خرید حمل و تحویل دهند.

وی به کشاورزان توصیه کرد:در برخی از مناطق که به دلیل محدودیت‌های مختلف محصول را در مزرعه دپو می‌کنند قطعا قبل از حمل چند روز محموله‌ها را زیر رو کرده و با هوادهی از کپک زدن محصول ممانعت به عمل آورند.

انتهای پیام /ی

هشدارهایی برای کشاورزان جنوبی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر