کد خبر: ۶۹۰۰۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
حیدرزاده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رئیس سنجش آموزش پزشکی گفت: داوطلبان تا ظهر روز سی ام فروردین ۹۸ فرصت دارند برای انتخاب رشته اقدام کنند.

آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تمدید مهلت انتخاب رشته دستیاری پزشکی اظهار کرد: داوطلبان تا ظهر روز سی ام فروردین ۹۸ فرصت دارند  به سایت سنجش پزشکی مراجعه و انتخاب رشته کنند.

وی تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که آخرین نسخه دفترچه انتخاب رشته چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی را از سایت سنجش پزشکی دانلود کنند چرا که دفترچه تغییراتی داشته است.

حیدرزاده به تعداد داوطلبانی که انتخاب رشته کردند، اشاره کرد و گفت: حدود ۵ هزار و ۸۰۰ نفر انتخاب رشته کردند.

پذیرش ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در آزمون دستیاری پزشکی

 وی  به میزان ظرفیت چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی اشاره کرد و گفت: امسال کل ظرفیت پذیرش دستیاری  ۲ هزار و ۶۱۰ نفر است البته این عدد نهایی  نیست.

حیدرزاده با بیان اینکه در  آزمون دستیاری پزشکی این دوره داوطلبان حق  انتخاب ١٠٠ رشته – محل در ۱۰ رشته تخصصی را دارند،بیان کرد:  داوطلبان از روی آخرین نسخه دفترچه دستیاری پزشکی این انتخاب ها را انجام دهند و توجه کنند که بنابر مصوبه های شورای آموزش پزشکی و تخصصی اگر فردی در چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار پذیرفته شود اما در دانشگاه پذیرفته شده ثبت نام نکند یا پس از ثبت نام انصراف بدهد از شرکت در دوره بعد آزمون محروم می شود.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به شرایط خوابگاه پذیرفته‌شدگان دستیاری تخصصی پزشکی اظهار کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی  تعهدی برای اسکان و تأمین خوابگاه دستیاران پذیرفته شده ندارند و  در صورت اینکه شرایط و امکانات و ظرفیت آزاد خوابگاهی داشته باشند به دستیاران خوابگاه خواهند داد.

حیدرزاده با بیان اینکه بخشی از سهمیه‌های پذیرش به داوطلبان ایثارگران و مناطق محروم تعلق می‌گیرد، بیان کرد: اگر سهمیه ۲۵ درصدی رزمندگان و ایثارگران تکمیل نشود، در مرحله اول ظرفیت های خالی به ایثارگران ۵ درصد اختصاص می یابد و در مرحله بعدی اگر ظرفیت پر نشود، صندلی های خالی به داوطلبان آزاد با رعایت مقررات پذیرش تعلق می‌گیرد، همچنین ظرفیت تکمیل نشده سهمیه مناطق محروم دانشگاه‌های علوم پزشکی به سایر داوطلبان آزاد با رعایت مقررات پذیرش تعلق می‌گیرد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی درباره پذیرش در رشته‌های خاص یا با شرایط گفت: در دفترچه اولویت و نحوه پذیرش داوطلبان رشته تخصصی پزشک خانواده و آموزش آنها، مصاحبه برای رشته‌های روانپزشکی و رشته زنان و زایمان، شرایط پذیرش در رشته طب هوا فضا، شرایط پذیرش در رشته طب اورژانس در دانشگاه ارتش، شرایط بورسیه در دانشگاه بقیه الله (عج) و تعهدهایی که داوطلبان مناطق محروم باید بدهند و پذیرش سهمیه بومی مناطق محروم مشخص شده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر