کد خبر: ۶۹۰۰۹۴۳
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
یک عضو کمیسیون حمل و نقل مجلس مطرح کرد؛

کاظم‌زاده با اشاره به ضرورت حمایت از رانندگان تاکسی گفت: حضور بخش‌های غیرمنسجم همچون تاکسی‌های اینترنتی بر مشکلات تاکسیرانان افزوده است.

ضرورت حمایت از رانندگان تاکسی‌/حضور بخش‌های غیرمنسجم بر مشکلات تاکسیرانان افزوده استبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، کاظم‌زاده عضو کمیسیون حمل و نقل مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت تاکسیرانی در شهر تهران اظهارکرد: به طور کلی تهران دارای مشکلاتی همچون آلودگی هوا و ترافیک بوده که پرداختن به این موضوعات اجتناب ناپذیر و مستلزم گسترش و بهینه سازی حمل و نقل عمومی است.


بیشتر بخوانید؛ حذف بیمه تاکسیران‌ها از بودجه ۹۸ یک فاجعه اجتماعی است


این نماینده مجلس با بیان اینکه در حوزه ترافیک مهمترین محور‌ها ساماندهی تاکسی‌ها و خطوط اتوبوسرانی است، افزود: امروزه یکی از مشکلات تاکسی‌ها حضور بخش‌های غیرمنسجم مثل اسنپ یا تپسی است و ماشین‌هایی که در قالب تعاونی تاکسیرانی یا به صورت مشخص زیر مجموعه شهرداری نیستند، با تاکسی‌ها به رقابت پرداخته و حوزه کاری آن‌ها را محدود می‌کنند.

کاظم زاده در ادامه بیان کرد: راننده‌های تاکسی انتظار دارند که سازمان تاکسیرانی خدماتی را برای آینده آن‌ها از لحاظ شغلی در نظر و از لحاظ قطعات و مواد یدکی نیز مورد حمایت قرار داشته باشند که خوشبختانه این موضوع توسط سازمان تاکسیرانی در حال پیگیری است.

عضو کمیسیون حمل و نقل مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه استفاده از خودرو‌های تک سرنشین از جمله مشکلاتی است که در فرهنگ حمل و نقل ما به وجود آمده است، خاطرنشان کرد: این در حالیست که استفاده از تاکسی و حمل و نقل عمومی با چندین مسافر به طور همزمان در مصرف انرژی و سوخت که سرمایه ملی کشور ما بوده صرفه جویی می‌کند.

انتهای پیام/

وضعیت تاکسیرانی در شهر تهران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر