کد خبر: ۶۹۰۱۲۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

فرمانده انتظامی بوکان از کشف و ضبط ۱۵۰هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ کارآگاه مجید محبعلی فرمانده انتظامی بوکان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ، گفت: تیم‌های عملیاتی پلیس بوکان در کنترل محور‌های مواصلاتی این شهرستان، از یک دستگاه پیکان وانت تعداد ۱۵۰ هزار نخ سیگار خارجی قاچاق را کشف و ضبط نمودند.

محبعلی افزود: ارزش ریالی کالای مکشوفه ۱میلیارد و ۷٤۰ میلیون ریال برآورد گردیده و در این خصوص یک نفر دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف شده که جهت طی مراحل قانونی بهه همراه پرونده تکمیلی به مرجع قضایی تحویل گردید.

با عنایت به ماده‌ی یک قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا مصوب ۱۳۹۲ قاچاق کالا و ارز عبارت است از «هر فعل یا ترک فعلی که موجب نقض تشریفات قانونی مربوط به ورود و خروج کالا و ارز گردد و براساس این قانون یا سایر قوانین، قاچاق محسوب و برای آن مجازات تعیین شده باشد، در مبادی ورودی یا هر نقطه از کشور حتی محل عرضه‌ی آن در بازار داخلی کشف شود.»

با توجه به ماده‌ی فوق الذکر، قاچاق در صورتی اتفاق می‌افتد که حمل و نقل کالا برخلاف محدودیت یا ممنوعیتی باشد که طبق قانون مقرر شده است. مثلا ورود و صدور اجناس مجاز بدون دادن عوارض گمرکی، قاچاق عوارض گمرکی است.
 
انتهای پیام/م
 

 

کشف سیگار قاچاق در بوکان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر