کد خبر: ۶۹۰۱۷۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

فتاح گفت: همکارانمان در بیمه سلامت اعلام کردند براساس تصمیم مجلس بودجه ۵٠٠ میلیارد تومانی از کمیته امداد به بیمه منتقل شد.

مددجویان کمیته امداد از امروز دفترچه بیمه سلامت می‌گیرندبه گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم امضای تفاهم نامه پوشش بیمه سلامت مددجویان شهری کمیته امداد امام خمینی (ره) صبح امروز با حضور طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت و پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

در ابتدای مراسم فتاح رئیس کمیته امداد اظهار کرد: ما برای اینکه به این نقطه برسیم مسیر طولانی طی کرده ایم و با همکاران در بیمه سلامت جلسات متعددی داشته‌ایم و بحث‌های کارشناسی بسیاری صورت گرفته است؛ تفاهم‌نامه امروز نتیجه فکر مشترک هر دو مجموعه بوده است و به یک اتفاق نظر در بیمه سلامت، وزارت بهداشت، سازمان مدیریت و مجلس شورای اسلامی رسیدیم و به این نتیجه رسیدیم که به قانون در این زمینه نیز نیاز داریم.

وی ادامه داد: همکاران ما در بیمه سلامت اعلام کردند موضوع در کمیسیون تلفیق بهداشت و صحن مجلس مطرح شده است و ردیف بودجه ۵٠٠ میلیارد تومانی از کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه در برنامه پنجم آمده است که بیمه‌ها باید تجمیع شوند، گفت: برخی سازمان‌ها مانند کمیته امداد بیمه پایه دارند و در کمیته امداد مددجویان ما بیمه پایه کمیته امداد داشتند، تنها جایی هستیم که نظام ارجاع را توانسته‌ایم پیاده کنیم و باور داریم که اقشار تحت پوشش ما باید مانند مردم بیمه داشته باشند.

وی در ادامه از انتقال بیمه کمیته امداد به بیمه سلامت خبر داد و گفت: بیمه حدود یک میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد از امروز به بیمه سلامت منتقل می‌شوند.

رئیس کمیته امداد اظهار کرد: ١۵  سال قبل بیمه روستاییان و شهر‌های زیر ٢٠ هزار نفر واگذار شده بودند و تحت پوشش بیمه همگانی بیمه سلامت بودند، اما از امروز از نظر دفترچه بیمه پایه یکپارچه می‌شویم و به سمت تجمیع بیمه‌ها گام برمی‌داریم و اطمینان می‌دهیم به جامعه هدف که وضع بهتر خواهد شد.

فتاح تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم کوچکترین شکاف و تزلزلی اتفاق بیفتد و کارت‌های ما تا زمان صدور دفترچه جدید اعتبار دارند و مراکز درمانی و پزشکان خانواده و مراکز درمانی طرف قرار داد کمیته امداد از امروز با بیمه سلامت تعامل خواهند داشت؛ بیمه تکمیلی برای همه جامعه تحت پوشش را تقویت خواهیم کرد و ممکن است در آینده این بیمه تکمیلی را نیز واگذار کنیم.

انتهای پیام/

انتقال یک میلیون نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به بیمه سلامت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر