کد خبر: ۶۹۰۱۹۶۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳

استاندار اصفهان: تعطیلی ۳۰۰ واحد تولیدی توسط بانک‌ها ننگ است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، عباس رضایی، استاندار اصفهان در جلسه هم‌اندیشی با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه‌خورت گفت: ننگ است که بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی قفل شده و در اختیار بانک‌ها قرار گرفته، بانک‌ها هم هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌کنند و کارگران آن‌ها هم بیکار شدند.

وی، در جلسه هم‌اندیشی با صنعتگران شهرک صنعتی مورچه‌خورت اظهار کرد: در بازدید هفته گذشته از شهرک صنعتی جی اعلام شد که ۵۹۰ واحد صنعتی در آنجا فعالیت دارد و ۴۹۰ هم در این شهرک حضور دارند که امکان نشستن پای صحبت همه این واحد‌ها نیست، به همین دلیل به این شهرک‌ها سر می‌زنیم تا مشکلات را احصا کنیم و اگر امکان برطرف کردن در استان هست، همین جا و اگر نیست از طریق هیأت دولت و یا حتی مجلس پیگیری کنیم.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه از این جلسات ناراحت نیستم و در جلسات بعدی هم دیگر نیازی به پلاکارد خیرمقدم نیست، چون من برای شنیدن مسائل و مشکلات این صنعت‌گران می‌آیم افزود: ننگ است که بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی قفل شده و در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و بانک‌ها هم هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌کنند و کارگران آن‌ها هم بیکار شدند؛ ننگ است که تولیدکننده کالای خود را از استان دیگر صادر می‌کند.

رضایی بیان کرد: چند واحد صنعتی که با بانک صنعت و معدن مشکل داشتند، مشکلات را مطرح کردند که جلسه با مدیر این بانک تشکیل دادیم و مشکلات آن‌ها را حل کردیم.

وی مطرح کرد: ارگان‌های نظارتی برای مدیران دشواری ایجاد کرده‌اند و اینکه گفته می‌شود جسارت مدیران گرفته شده کاملاً درست است و مجلس هم در این زمینه وظیفه دارد که باید پیگیر باشد.
 


رتبه اول اصفهان در کمک به سیل زدگان

 

رضایی عنوان کرد: در شرایط فعلی نباید همه چیز را از دولت انتظار داشت، همین سیل به تنهایی به اندازه یک‌سوم بودجه کشور هزینه ایجاد کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: استان اصفهان از نظر کمک‌های نقدی به مناطق سیل‌زده رتبه نخست را دارد و اینکه می‌گویند ما استان دوم هستیم را قبول ندارم، چون که کمک‌هایی زیادی هم به صورت خودجوش ارسال شده که آمار همه آن‌ها را نداریم.

وی اذعان کرد: قوانین و ضوابط ما مربوط به شرایط عادی است درحالی که ما در شرایط جنگی هستیم؛ مدیران اگر مشکلی با واحد‌های نظارتی و ... دارند باید منتقل کنند تا ما پیگیری کنیم؛ همچنین قرار شد هفته‌ای ۲ روز در اتاق بازرگانی حضور داشته باشم و مسائل تولیدکنندگان را از این طریق حل کنیم.

رضایی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم که حتی یک نفر هم بیکار نشود و قهرمان واقعی کسی است که یک شغل بتواند ایجاد کند؛ در اولین فرصت مسائل و مشکلات خود شهرک و مسائل مربوط به واحد‌های صنعتی را به تفکیک به ما انتقال کنید.

انتهای پیام/ی
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر