کد خبر: ۶۹۰۲۰۹۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان از اجرای طرح تلفیقی مبارزه با پسیل پسته در سطح ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغات شهرستان سیرجان در سال زراعی ۹۶-۹۷ خبرداد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، اکبر محمود آبادی؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: طرح تلفیقی مبارزه با پسیل پسته در سطح ۴ هزار و ۲۰۰ هکتار از باغات این شهرستان در محدوده چهار مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش این مدیریت از سال زراعی ۹۶-۹۷ به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی هدف از اجرای این طرح را کاهش مصرف سموم شیمیایی، توسعه و ترویج روش‌های کنترل غیرشیمیایی و بیولوژیک و افزایش کیفیت و کمیت محصول پسته اعلام کرد و افزود: هرساله بنا به موقعیت فصلی و زمانی کلاس‌های آموزشی در زمینه روش‌های مختلف مبارزه با این آفت با هماهنگی واحد حفظ نباتات این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی تابعه توسط کارشناسان ناظر گیاه پزشکی برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این زمینه در سه ماه چهارم سال گذشته انواع روش‌های مبارزه غیرشیمیایی شامل شخم، تغذیه و آبیاری، حفاظت از دشمنان طبیعی، کاشت گیاهان تله و نصب کارت‌های زرد چسبنده به باغداران پسته بخصوص کشاورزان تحت پوشش طرح آموزش داده شده و در طول فصل و بطور مداوم و هفتگی از باغ‌های موصوف بازدید و بر اجرای عملیات یاد شده نظارت و تاکید می‌شود.
انتهای پیام/ی

مبارزه غیرشیمیای با افت های پسته در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر