کد خبر: ۶۹۰۲۶۶۴
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ گفت: هفت هزار نفر از ارتشیان به سیل زدگان لرستان خدمت رسانی کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، امیر سرتیپ دوم ستاد 'مراد خوش کنار'،فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ گفت: هفت هزار نفر از ارتشیان به سیل زدگان لرستان خدمت رسانی کردند.

امیر سرتیپ دوم ستاد 'مراد خوش کنار'  اظهارداشت: کارآمدی ارتش در زلزله کرمانشاه و سیل اخیر در کشور قابل ارزش است.
وی با تاکید بر این که در موج اول بارندگی در لرستان از سوم فروردین تمامی امکانات امدادرسانی در همان ساعت اولیه ارسال شد، ادامه داد: در موج دوم بارندگی‌ها بنا به درخواست فرماندار نورآباد نفربر‌های ارتش به این شهرستان اعزام شد کما این که در درود و بروجرد هم پادگان مهندسی ۴۱۱ با تمام امکانات در کنار مردم بودند و در ایجاد سیل بند تعداد زیادی از روستا‌ها را از غرق شدن نجات دادند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ با بیان این که در ۱۳ فروردین ستاد بحران ارتش در پلدختر تشکیل شد، اضافه کرد:هفت هزار نیروی ارتش در سیل اخیر حضور داشتند به طوری که امکانات ۴۰۰ دستگاه خودروی ارتش در اختیار مردم قرار گرفت.
امیر خوش کنار انجام ۴۲۰ ساعت پرواز توسط بالگرد‌های هوانیروز ارتش را از دیگر فعالیت‌های ارتش به سیل‌زدگان پلدختر و معمولان برشمرد.
وی به برپایی بیمارستان‌های صحرایی ارتش در پلدختر و معمولان ارشاره کرد و ادامه داد: در این بیمارستان‌ها ۲۱ هزار نفر طبابت شده و ۶۰۰ میلیون دارو توزیع شد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ ساخت پل اصلی شهر پلدختر در ۴۸ ساعت و امدادرسانی به روستا‌های چم‌مهر و کونانی با استفاده از قایق‌های موتوری را از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش برای کمک به سیل زدگان لرستان دانست.
امیر خوش کنار خاطرنشان کرد: تعداد چهار کمپ در روستای چم مهر ایجاد و راه‌های دسترسی ایجاد شد این در حالی است که ۴۰۰ خانوار سیل زده در مساجد و حسینیه منازل سازمانی لشگر ۸۴ اسکان داده شد.

انتهای پیام /ب

هفت هزار ارتشی به سیل زدگان لرستان کمک کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر