کد خبر: ۶۹۰۲۸۴۰
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

امام جمعه اصفهان گفت:قطعاً دشمن به وسیله کشورهای اطراف ما نمی‌تواند با ما مبارزه کند و آنچنان سیلی به دشمن زده‌ایم که هرگز به فکر جنگ با ما نخواهد افتاد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان امروز در مراسم روز ارتش در اصفهان که در گلستان شهدای اصفهان در حال برگزاری است، با بیان اینکه روز ۲۹ فروردین یکی از ایام الله است، اظهار داشت: امام راحل در بیانیه‌ای که برای روز ۲۹ فروردین صادر کردند به سه موضوع نظر داشتند چراکه در آن زمان برخی دوستان نادان و دشمنان سخنانی نادرست در ارتباط با ارتش بیان می‌کردند.

وی با بیان اینکه این افراد زمزمه انحلال ارتش را داشته و معتقد بودند که ارتش نهادی طاغوتی است و نمی‌تواند همراه ملت انقلابی باشد، افزود: این دوستان نادان همچنین بیان می‌داشتند که مردم نمی‌توانند با ارتش زمان طاغوت هماهنگ شوند.

امام جمعه اصفهان بیان داشت: سومین موردی که امام خمینی (ره) در آن زمان به آن توجه داشتند اینکه افرادی معتقد به ابقای ارتش، اما بدون رعایت سلسله مراتب و درجه‌داری بودند بدین معنا که پیروی از فردی بالادست در این نهاد معنایی ندارد.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) در برابر افرادی که از انحلال ارتش و طاغوتی بودن آن سخن می‌گفتند به خوبی این مطلب را یادآوری کردند که پیکره این ارتش از فرزندان ملت ایران هستند به نوعی که پدران و مادران آن‌ها انقلاب اسلامی ایران را شکل داده و دل خود آن‌ها نیز دل آن‌ها برای دین و انقلاب می‌تپد.


آیت الله طباطبایی نژاد با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) یکی از حامیان بزرگ ارتش و انسجام آن بودند، تاکید داشت: بر این اساس امام راحل دستور دادند در روز ۲۹ فروردین ارتش با تجهیزات خود در شهر‌های بزرگ حضور پیدا کند و به مردم نیز فرمودند که باید از ارتشی که اکنون «ارتش اسلام» نام گرفته است استقبال کرده و به آن احترام بگذارند.

وی اضافه کرد: امام خمینی (ره) در بخش دیگر از سخنان خود فرمودند که باید سلسله مراتب در ارتش مراعات شود و این امر لازمه‌های نیرو‌های مسلح است.


امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه با این بیان مهم امام راحل ارتش جمهوری اسلامی ایران پایه گذاری شد، تصریح کرد: در طول این ۴۰ سال ارتش کاملاً به وظیفه خود عمل کرده است؛ امام خمینی (ره) بسیاری از مسائل را با هوشیاری کامل پیش بینی کرده بودند چراکه موقعیت نظامی کنونی ما در دنیا به برکت حضور ارتش در کنار دیگر نیروی مسلح است.

وی با مقایسه موقعیت اجتماعی و سیاسی ایران در دنیا با پیش از انقلاب اسلامی تاکید کرد: در اوایل انقلاب دشمنان ما تلاش خود را به کار بستند تا در دنیا کسی به ما سلاح نفروشد، اما اکنون دغدغه آن‌ها این است که ما به کسی سلاح نفروشیم و این بدان معناست که موقعیت ما به طرز چشمگیری تغییر کرده است.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: نیرو‌های مسلح ما از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ... به دلیل آنکه تحت امر، ولی امر مسلمین فعالیت دارند نگاه به چپ و راست نداشته و در وادی خطوط سیاسی وارد نشدند بلکه همواره نظر الهی بر مسئولیت خود داشته‌اند؛ امروز با افتخار اعلان می‌کنیم که قوی‌ترین نیرو‌های نظامی در منطقه و جایگاه هفتم نیروی مسلح دنیا را داریم و این جایگاه تنها از الهی بودن نهاد‌های مسلح ایران همچون ارتش ناشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در زمان جنگ و هم پس از جنگ به واقع در کنار دیگر نیرو‌های مسلح به دفاع از انقلاب و نظام پرداختند، اظهار داشت: یک روز ما حتی آرپی‌جی نیز به اندازه کافی نداشتیم، اما امروز آمریکا و اسرائیل از موشک‌های دوربرد ما وحشت داشته و اصرار بر کاهش دوربرد آن دارد، اما ما به کوری چشم دشمنان تا هر جا که نیاز داشته باشیم برد موشک‌ها و مابقی سلاح‌های خود را تقویت می‌کنیم همچنان که خداوند متعال به ما دستور داده است.

امام جمعه اصفهان تاکید کرد: خداوند در قرآن کریم نفرموده است که به چه تعداد سلاح داشته باشید بلکه می‌فرماید تا جایی که در توان دارید نیرو‌های مسلح خود را قوی کنید؛ این دستور الهی برای آغاز کردن جنگ نیست بلکه برای دفاع از خود در برابر خونخواران و مستکبران جهان و ترساندن دشمنان است تا جرأت جنگیدن با ما را نداشته باشد.

وی اضافه کرد: خداوند را شاکریم که در گام نخست انقلاب نیرو‌های مسلح ما از سپاه، ارتش، نیروی زمینی، هوایی، دریایی به جای رسیده‌اند که قطعاً دشمن به وسیله کشور‌های اطراف ما نمی‌تواند با ما مبارزه کند و آنچنان سیلی به دشمن زده‌ایم که هرگز به فکر جنگ با ما نخواهد افتاد؛ امیدواریم و در جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی نیز امیدواریم آن‌ها را محکوم کرده و به زمین بزنیم.

انتهای پیام/م

 

سخنرانی امام جمعه اصفهان در مراسم روز ارتش 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر