کد خبر: ۶۹۰۵۵۲۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

بچه ماهی سوف حاصل از مولدین پرورشی برای نخستین بار در کشور توسط عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان تولید شد.

تولید بچه ماهی سوف برای نخستین بار در کشوربه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سعید رهسپار، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه گیلان گفت: برای نخستین بار در کشور بچه ماهی سوف حاصل از مولدین پرورشی توسط دکتر بهرام فلاحتکار، عضو هیأت علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان در قالب پروژه مشترک با کارشناسان اداره کل شیلات استان گیلان تولید شد.

وی با بیان اینکه ماهی سوف یکی از گونه‌های ارزشمند در حوزه دریای خزر است که اهمیت فراوانی در چرخه اکولوژیک و صید ایفا می‌کند افزود: در گذشته میزان صید این ماهی حتی به حدود ۲۰۰۰ تن در سال می‌رسید که متاسفانه به دلایلی از جمله صید بی رویه و عدم مدیریت مناسب، تخریب زیستگاه‌ها و آلودگی‌های وارد شده به رودخانه ها، تالاب و دریای خزر باعث کاهش شدید ذخایر این گونه شده است.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه از سال ۱۳۶۸ تکثیر و بازسازی ذخایر آن به طور جدی توسط شیلات ایران آغاز شد و همه ساله نیز هزینه‌های هنگفتی در راستای تامین مولدین مناسب و انتقال آن‌ها برای عملیات تکثیر صورت می‌گیرد، اظهار داشت: این در حالی است که با کاهش ذخایر و افزایش هزینه ها، این تعداد کم شده و تولید گونه مورد نظر را با چالش‌های جدی مواجه ساخته است.

رهسپار یادآور شد: در این راستا، پروژه تحقیقاتی با عنوان "اهلی سازی ماهی سوف سفید با هدف تامین مولدین بازسازی ذخایر و آبزی پروری این گونه" توسط عضو هیأت علمی گروه شیلات دانشگاه گیلان با همکاری کارشناسان مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان دریایی شادروان دکتر یوسف پور سیاهکل برنامه ریزی شد.

وی افزود: با نگهداری لارو بچه ماهی این گونه در شرایط پرورشی و موفقیت و تطابق با غذای دستی که یکی از مشکل‌ترین مراحل تطابق در اسارت است، پس از ۲ سال بچه ماهیان به مرحله تکثیر رسیده و طبق روش‌های تزریق و لانه گذاری از مولدین ۲ ساله لارو بچه ماهی استحصال شد.

رئیس روابط عمومی دانشگاه گیلان گفت: این موفقیت بزرگ در حالی رقم خورد که تجربه‌ای در این ارتباط در داخل کشور وجود نداشته و در سایر کشور‌ها نیز یک سال دیرتر به این مرحله از تکثیر نائل شده اند.

رهسپار تصریح کرد: دستیابی به روش تطابق با غذای دستی در محیط اسارت و نگهداری آن، مولد سازی و همچنین معرفی این ماهی ارزشمند به آبزی پروران به عنوان یک گونه بومی برای پرورش و کاهش هزینه‌های تولید بچه ماهی برای اهداف آبزی پروری از جمله دستاورد‌های این پروژه بوده است.

انتهای پیام/ع

تولید و تکثیر بچه ماهی سوف  حاصل از مولدین پرورشی در گیلان توسط محققان دانشگاهی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر