کد خبر: ۶۹۰۷۵۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
در پی انتشار گزارش مولر؛

انتشار گزارش بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا باعث شد سطح محبوبیت دونالد ترامپ به پایین‌ترین میزان از اوت ۲۰۱۷ برسد.

محبوبیت ترامپ به پایین‌ترین سطح در ۲۰ ماه اخیر رسیدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از نشریه هیل، نتایج نظرسنجی اخیر «پولیتیکو/مورنینگ کانسالت» نشان داد به دنبال انتشار گزارش رابرت مولر، مسئول تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا، سطح محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به پایین‌ترین سطح از اوت ۲۰۱۷ رسیده است.

نتایج این نظرسنجی مشخص کرد فقط ۳۹ درصد شرکت کنندگان آمریکایی اعلام کرده اند از عملکرد دونالد ترامپ در کاخ سفید رضایت دارند. این درحالی است که سطح محبوبیت ترامپ هفته گذشته ۴۴ درصد بود. در این نظرسنجی همچنین ۵۷ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند از عملکرد دونالد ترامپ ناراضی هستند.

با این حال بیشتر شرکت کنندگان با استیضاح رئیس جمهور مخالفت کردند. ۳۴ درصد شرکت کنندگان گفتند با آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ موافق هستند. این درحالی است که ۴۸ درصد مخالفت خود را با استیضاح مطرح کردند. این نظرسنجی از تاریخ ۱۹ تا ۲۱ آوریل سال جاری میلادی با حضور ۱۹۹۲ شرکت کننده آمریکایی برگزار شد.

نظرسنجی «پولیتیکو/مورنینگ کانسالت» به دنبال انتشار گزارش رابرت مولر منتشر شد. در پی انتشار گزارش مولر، تعداد زیادی از دموکرات‌های آمریکا خواستار آغاز روند استیضاح ترامپ شدند. بر اساس گزارش مولر، هیچ مدرکی برای اثبات تبانی میان ستاد انتخاباتی ترامپ و عوامل روس بدست نیامده؛ اما مولر ۱۰ مورد احتمالی از کارشکنی‌های رئیس جمهور آمریکا در اجرای عدالت را فهرست بندی کرده است.

دونالد ترامپ هم رابرت مولر را هدف حمله قرار داد و مدعی شد گزارش اخیر او به بدترین شکل ممکن توسط کسانی که واقعا از او متنفر هستند، نوشته شده است. وی حتی روز گذشته در توییتر خود اعلام کرد هیچکس نمی‌تواند او را استیضاح کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر