کد خبر: ۶۹۱۹۲۵۸
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

نماینده ی، ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی ارومیه گفت:افکار و اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری در جامعه نهادینه شود.

افکار و اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری در جامعه نهادینه شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه ،حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ی، ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی ارومیه در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌ی علامه حلی  ضمن تجلیل از مقام معلم گفت:باید افکار و اندیشه‌های شهید مرتضی مطهری در حوزه و دانشگاه و مدارس بیش از پیش نهادینه شود.
 
وی گفت:وظیفه محوری را از شاخصه‌های اصلی زندگی شهید مطهری عنوان کرد و گفت:ایشان باید الگوی و سرلوحه‌ی ما قرار گیرد.
 
وی بر برگزاری چنین جشنواره‌هایی در گسترش حوزه‌ی تحقیق و پژوهش تاکید کرد و افزود:امروز باید از معارف دینی از با استفاده از فضا‌های مجازی، تبلیغات و طرق دیگر با زبان عامه در بین مردم نشر دهیم.
 
امام جمعه‌ی ارومیه با اشاره به فراز‌هایی از وصیت نامه‌ی علامه حلی بر لزوم تکریم و تعظیم علما و فقها تاکید کرد.
 
معاون اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه‌ی کشور نیز در این مراسم گفت: امتیاز روحانیت فقط به علم نیست بلکه به معنویت است که نباید مورد غفلت قرار گیرد و همین امر است که علما را وارث انبیا کرده و باید از حضور علما به بهترین نحو بهره جست.
 
حجت الاسلام زمانی قوت علمی، اخلاص در عمل، پژوهش و نویسندگی و مطالعات تطبیقی را از شاخصه‌های اصلی زندگی آیت اله مطهری برشمرد و گفت:این شخصیت وارسته با دارا بودن چنین خصوصیاتی به چنین مقام و منزلتی دست یافت که سالروز شهادت ایشان بعنوان روز معلم نامیده شد.
 
محمدی مدیر حوزه‌های علمیه‌ی استان نیز در این مراسم بر متوجه ویژه به امر پژوهش و تحقیق در کنار آموزش در کنار آموزش در حوزه‌های علمیه و دیگر محیط‌های آموزشی تاکید کرد.
 
در این مراسم به ۱۶ اثر برگزیده از میان ۵۶۰ اثر فرستاده شده به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی علامه حلی و تعدادی از طلاب و مدارس علمیه‌ی فعال در حوزه‌ی پژوهش تجلیل شد.
 
انتهای پیام/م

 

برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره‌ی علامه حلی

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر