کد خبر: ۶۹۲۰۹۰۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
وزیر بهداشت خبر داد؛

نمکی گفت: تا پایان امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور زیرپوشش طرح ملی عاری از پوسیدگی دندان قرار می‌گیرند.

بیش از ۱ میلیون دانش‌آموز زیرپوشش طرح ملی «عاری از پوسیدگی دندان» قرار می‌گیرندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سعید نمکی وزیر بهداشت در جشن ملی مدارس ابتدایی عاری از پوسیدگی دندان در نمین گفت: تا پایان امسال یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در کشور تحت پوشش طرح ملی عاری از پوسیدگی دندان قرار می‌گیرند که این طرح ویژه دانش‌آموزان پایه ششم سراسر کشور است.

وی افزود: تاکنون ۷۰۰ هزار دانش‌آموز پایه ششم در کشور زیرپوشش این طرح قرار گرفتند که وزارت بهداشت و درمان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برای اجرای این طرح در بین دانش‌آموزان ششم پایه برنامه‌ریزی اساسی دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه متاسفانه در حوزه بهداشت دهان و دندان با عقب‌ماندگی روبه‌رو هستیم، گفت: در این زمینه وزارت بهداشت برنامه‌ریزی اساسی تدارک دیده تا بتوانیم به هدف مطلوب در حوزه بهداشت دهان و دندان برسیم.

نمکی تصریح کرد: یکی از ملاک‌های اساسی برای اینکه بتوانیم شاهد کاهش بیماری‌های مختلف باشیم شروع از آموزش و پرورش و مدارس بوده که در این زمینه باید فرهنگسازی اساسی انجام شود و تاکنون در این حوزه اقدامات مناسبی توسط وزارت بهداشت و آموزش و پرورش انجام شده است.

وی بیان کرد: هم اکنون مرحله جدید در وزارت بهداشت و درمان شروع شده و با توجه به اینکه شاهد بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان، دیابت و حوادث جاده‌ای هستم نیازمند فرهنگسازی هستیم که این طرح‌ها نیز باید از مدارس شروع شود تا شاهد کاهش چنین بیماری‌هایی در کشور باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با گرامیداشت هفته معلم گفت: معلمان و دانش‌آموزان سرمایه‌های اساسی هستند و ما باید بتوانیم از این سرمایه‌ها در راستای کاهش بیماری‌های مختلف در کشور استفاده کنیم.

نمکی خواستار آموزش درست استفاده از مسواک توسط خانواده‌ها به فرزندان شد و اظهار کرد: خانواده‌ها باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند چرا که این مساله در کودکان بسیار حائز اهمیت است.

وی از برنامه‌ریزی برای افتتاح بیمارستان ترومای اردبیل خبر داد و افزود: این بیمارستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و برنامه‌ریزی برای ارتقای بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی اردبیل نیز در دستور کار است.

منبع تسنیم

انتهای پیام/ن

وزیر بهداشت در اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر