کد خبر: ۶۹۲۴۴۱۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:طی چند ماه گذشته ۱۷ پرونده ویژه با موضوع جرائم سایبری در کارگروه رصد فضای مجازی دادسرای عمومی وانقلاب مرکز استان کرمان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، یدالله موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در جمع روساء ودادستان‌های سراسر استان کرمان گفت: هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید تعطیل شود و تلاش همه‌ی مدیران این باشد که به کارآفرینان و سرمایه گذاران کمک کنند.

رئیس شورای قضائی استان کرمان به شرایط خاص کشور اشاره کرد و یادآور شد: مسئولان به لحاظ مسائل اقتصادی و هم به لحاظ مباحث انتخاباتی که در پیش رو داریم بایستی هوشیارانه عمل کنند و پیش بینی، پیشگیری و کنترل مسائل مختلف را در دستور کار خود قرار دهند.

وی به حادثه تلخ قتل طلبه همدانی اشاره کرد و افزود: نباید منتظر بمانیم تا اتفاقی رخ دهد و سپس به مسئله ورودکنیم، بلکه اقدام بهنگام و به موقع از سوی مسئولان ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه امروز رصد فضای مجازی یک ضرورت جدی است، گفت: کارگروه‌های رصد و پایش فضای سایبری باید به موقع و مسلط ورود کنند وضمن کنترل و مهار مجرمین به رفتار‌های مجرمانه آن‌ها واکنش نشان دهند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

موحد بیان کرد:در شرایط کنونی بسیاری از امور و به تبع آن بسیاری از جرائم از فضای فیزیکی به فضای مجازی در حال انتقال است و هرچه ارتباطات در محیط فیزیکی کم شود وبه فضای سایبری منتقل شود قطعا جرائم و آسیب‌های اجتماعی وفرهنگی نیز به این فضا کوچ خواهند کرد.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان عنوان کرد:مسئولان باید بپذیرند که هم فضای فیزیکی و هم مجازی جزء واقعیت‌های زندگی بشر است و هر دو آن باید مدیریت شود و همانگونه که مواظب هستیم در خیابان نظم وامنیت برقرار شود بایستی این حساسیت را در بستر فضای اینترنت هم داشته باشیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان هشدار داد:مسئولان بخش‌های مختلف از جمله اداره اطلاعات، پلیس فتا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل ارشاد اسلامی و سایر مجموعه‌های مرتبط با فضای مجازی باید رصد فضای مجازی را جدی بگیرند و نسبت به آن حساس و هوشیار باشند.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان گفت: مسئولان باید رصد فضای انتخاباتی را جدی بگیرند و مراقبت داشته باشند.

موحد با بیان اینکه تاکید کرد:ضرورت دارد دادستان‌های سراسر استان نسبت به تشکیل کارگروه تخصصی رصد فضای مجازی اقدام کنند و جرائم را در فضای مجازی تعقیب کنند.

موحد ضمن تقدیر از عملکرد مسئولان قضائی استان کرمان، گفت: بسیاری از روساء و دادستان‌های استان کرمان به صورت جهادی و شبانه روزی در حال فعالیت است و به طور مثال دادستان صبح در محل کارش حاضر است و بعد از وقت اداری در محیط اجتماعی و جامعه حضور فعال دارد و با بخش‌های مختلف از جمله فرهنگیان، اساتید، نخبگان و اصحاب رسانه، کانون‌های مختلف فرهنگی واجتماعی و مسئولان جلسه تعاملی در جهت پیشبرد برنامه هاو سیاست‌های کلان قوه قضائیه دارند.

وی افزود:رونق تولید نیاز ضروری کشور است و نباید از آن غافل شد و طبق فرمایشات آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه هیچ کارگاه و کارخانه‌ای در کشور نباید با دستور قضائی تعطیل شود.

موحد با اشاره به اینکه همگان باید دغدغه تولید داشته باشند، گفت: قضات نباید با اتخاذ تصمیماتی چرخ تولید را متوقف کنند بلکه بهتر است ملاحضات اجتماعی و اقتصادی را در صدور آراء خود مورد توجه قرار دهند.

وی بیان کرد:هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی است برای ارتباط گیری سیستم قضائی با بخش‌های مختلف جامعه وحضور در بین مردم، نخبگان در جهت تبیین مشکلات و برنامه‌های دستگاه قضائی است.

موحد بر سه موضوع کاهش ورودی پرونده‌ها به سیستم قضائی، کاهش موجودی‌ها و اتقان آراء و تصمیمات قضائی تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات مهمی که دستگاه قضائی در دستور کار قرار داده است بحث تکریم ارباب رجوع و مراجعان به سیستم قضائی است.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد:یک ششم (۱/۶) جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند و یا به سختی دسترسی دارند و ضرورت دارد مسئولان مربوطه در این رابطه بدنبال حل مشکل باشند.

وی بیان کرد:۴۵۶ برنامه در سال گذشته توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اجرایی شده است که کار خیلی بزرگی است و قطعا بدون همکاری روساء و دادستان‌های سراسر استان کرمان این برنامه‌ها قابل اجرا نبود.

انتهای پیام/ی

یک ششم جمعیت استان کرمان از خدمات پزشکی قانونی محرومند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر