کد خبر: ۶۹۲۹۴۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که هکرهای چینی که اطلاعات ۸۰ میلیون کاربر شرکت Anthem را به سرقت برده بودند محاکمه می‌شوند.

سارقان اطلاعات ۸۰ میلیون کاربر شرکت Anthem محاکمه می‌شوندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، چهار سال پیش چند هکر یکی از بدترین دزدی اطلاعات در تاریخ را انجام دادند. از جمله هک‌هایی این گروه انجام داده بود می‌توان به هک شرکت بیمه Anthem اشاره کرد. وزارت دادگستری آمریکا یک گروه هکری آموزش دیده چینی را مسئول این اتفاقات دانست. روز گذشته اتهاماتی به این چند فرد مطرح شد که بر اساس آن دو نفر از این گروه با نام‌های «فوجی وانگ» و «جان دو» مسئول چهار مورد توطئه و آسیب عمدی شناخته شده اند.

بر اساس اتهاماتی که در دادگاه مطرح شده است این دو هکر با ورود به کامپیوتر‌های چهار کسب و کار شناخته شده اطلاعات آن‌ها را دزدیده‌اند. اما مهم‌ترین حمله این گروه هکری به شرکت بیمه Anthem بود که ۴ سال پیش یعنی در ۲۰۱۵ رخ داد. گفته می‌شود با انجام این کار اطلاعات شخصی بیش از ۸۰ میلیون کاربر لو رفته است.

سارقان اطلاعات ۸۰ میلیون کاربر شرکت Anthem محاکمه می‌شوند
بر اساس اطلاعات به دست آمده این دو نفر در حمله‌های خود بسیار حرفه‌ای بودند و روش انجام کار آن‌ها بسیار پیچیده بوده است. در روشی که این دو هکر استفاده می‌کردند ایمیل‌های فیشینگ هدفدار سفارشی سازی شده به همراه هایپرلینک وجود داشت که طعمه را به سمتی هدایت می‌کرد که آن‌ها می‌خواستند.

اتفاقی که پس از دریافت ایمیل به وسیله کاربران رخ می‌داد این است که هنگامی که کارمندان این شرکت روی هایپرلینک کلیک می‌کردند بدافزاری که هکر‌ها تولید کرده بودند روی سیستم آن‌ها بارگزاری می‌شد و با این کار یک در پشتی به کامپیوتر‌های کمپانی مورد نظر باز می‌شد. این هکر‌ها به قدری حرفه‌ای بودند که حتی گاهی تا چند ماه صبر کرده و پس از آن با رمزگذاری فایل‌ها آن‌ها را از طریق چندین کامپیوتر به سرور‌هایی در چین منتقل می‌کردند.

اما هنگامی پس از حمله به شرکت بیمه Anthem به دلیل این که مسئولان شرکت سریع متوجه مشکل شدند و آن را به FBI اطلاع دادند گروه هکر‌های حرفه‌ای در دردسر افتاد. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده است که با این گونه حملات با جدیت تمام برخورد خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: حمله سایبری هکرهای روسی به سفارتخانه‌های اروپایی


انتهای پیام/

هکرهای چینی به وسیله وزارت دادگستری آمریکا محاکمه می‌شوند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر