کد خبر: ۶۹۲۹۹۴۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
بطحایی:

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروزه فضای مجازی به شدت وقت دانش آموزان را می‌گیرد و بخش عمده عمرمان در فضای مجازی است.

بطحاییبه گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در آیین گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان دانش‌آموزی که در تالار فرهنگ برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که افتخار پیدا کردم در بیستمین سالگرد تاسیس سازمان دانش‌آموزی شرکت کرده و اشاره و مروری بر فعالیت های آن داشته باشیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که مدرسه‌ها در حال اتمام است و سال تحصیلی خاتمه می یابد، خداقوت می گوییم به همکارانم، مربیان، معلمان، مدیران مدارس و کارکنان ستادی که علی رغم برخی ناملایمات که بر آموزش و پرورش روا داشته می شود، صبوری کردند.

شناخت و آشنایی با مهارت‌های اجتماعی؛ کارکرد مهم آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سازمان دانش آموزی به عنوان یکی از مهم ترین تشکل ها در کنار سایر تشکل های دانش آموزی گفت: یکی از مهم ترین کارکردهای آموزش و پرورش را حوزه شناخت و آشنایی با مهارت های اجتماعی تعریف می کنند و برخی از صاحب‌نظران معتقدند که آموزش و پرورش عمومی کاری جز جامعه پذیر بودن دانش آموزان ندارد.

بطحایی ادامه داد: جامعه پذیر کردن یعنی دانش آموزان در دوران رشد و دانش آموزی ارزش ها و باورهای جامعه خودشان را بشناسند و تعمیق ببخشند و از آن نگهداری کنند، بنابراین سازمان دانش آموزی یکی از خطیرترین وظایف را بر عهده دارد.

ضرورت آشنایی دانش‌آموزان با مولفه‌های هویتی

وی افزود: آموزش و پرورش کاری جز پرورش ندارد و بچه ها در دوران تحصیل باید با مهارت هایی آشنا شوند که مولفه های هویتی را بشناسند و از آن نگهداری کنند، یکی از مهم ترین نگرانی های جامعه امروز ما این است که هویت فرزندان ما در خطر قرار گیرد؛ یعنی همان ارزش ها و باورها که از ما گرفته شود و نشانه های دیگری که برای ما نیست به ما دهند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه فعالیت‌های اردویی می تواند جامعیت پذیری را دنبال کند، گفت: برنامه‌های پرورشی و تربیتی باید تقویت شود، از این جهت مصمم هستیم آنها را پیش ببریم نه اینکه مربیان در تنگنای شدید امکانات باشند و این در حالی است که می‌بینیم دستگاه‌های بزرگ و شهرداری امکانات را برای خودشان نگه می‌دارند.

اگر می‌خواهیم دانش آموزان به بیگانگان دل نبندد باید به آنها امکانات بدهیم

بطحایی گفت: اگر می‌خواهیم دانش آموز ما به بیگانگان دل نبندد باید امکانات در اختیارش قرار گیرد و آنچه توقع نظام اسلامی است، پیاده شود.

وی گفت: امروز فضای مجازی به شدت وقت دانش آموزان و حتی ما را می‌گیرد و بخش عمده عمرمان در فضای مجازی است، این فضا فرصت‌هایی دارد، اما خطراتی را هم در پی دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان دانش آموزی و سایر تشکل ها جای آشنا شدن با خطرات فضای مجازی است، اگر منابع لازم نداشته باشند، نمی‌توانند کار کنند؛ با سخنرانی کردن اتفاقی نمی‌افتد، گاهی آن‌ها حرف‌هایی را می‌شنوند که خودشان بهتر از من می‌دانند، اما چون وزیر هستم اکنون از زبان من می‌شنوند.

تیزی فضای مجازی برنده‌تر از چاقوست

بطحایی بیان کرد: بچه‌های ما باید در اردو‌ها و وقتی در کنار هم بازی می‌کنند، تهدید‌ها را بشناسند و بدانند فضای مجازی آن‌ها را در خطر دارد؛ و تیزی فضای مجازی برنده‌تر از چاقوست، این حرف‌ها سخنرانی مردم نیست و طی برنامه‌های پرورشی اتفاق می‌افتد.

برنامه‌های سازمان دانش آموزی باید تقویت‌کننده هویت ایرانی و اسلامی باشد

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام برنامه های سازمان دانش آموزی باید تقویت کننده هویت ایرانی و اسلامی باشد تا بچه های ما با هویتشان آشنا شوند و بدانند چه سرمایه ارزشمندی دارند، باید این سرمایه را بشناسند و اگر پرده ها را کنار بزنیم و نوجوانان و جوانان زیبایی های این سرمایه را ببینند آن را روی چشمشان می گذارند، این زیبایی بسیار و پر بهاست که کمتر جامعه ای چنین سرمایه ای را داراست.

بطحایی بیان کرد: همه باید به تقویت هویت فرزندان توجه کنیم اگر برنامه ای اجرا کردیم و در ارزیابی برنامه دیدیم که بچه ها را به این هدف نزدیک نکرده، چنین اقدامی به ضد خودش تبدیل شده است که باید این را خوب مراقبت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم سازمان دانش آموزی روز به روز موفقیت بیشتری دنبال کند و یقین دارم با حسن ظن همکارانم سازمان دانش آموزی به عنوان یکی از مهم ترین بخش های آموزش و پرورش خواهد شد.

اجرای ۳۰ برنامه در راستای نشاط آفرینی و تربیت چند ساحتی

در ادامه علیرضا کاظمی رئیس سازمان دانش‌آموزی با اشاره به آغاز دهه سوم فعالیت سازمان دانش آموزی گفت: بیش از یک میلیون ۵۹۰ هزار دانش آموز عضو این تشکل هستند که یکی از پیشرو‌ها در نظام تعلیم و تربیت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۵۰ هزار مربی در کنار مربیان تربیتی مدارس و بدنه‌ای از تمام معلمان کشور بدون هیچ چشمداشتی به تعلیم و تربیت دانش آموزان از طریق سازمان دانش آموزی کمک کرده و ۳۰ برنامه مختلف با رویکرد تعلیم و تربیت تمام ساحتی و ایجاد نشاط در مدارس را دنبال می‌کنند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی با اشاره به اقدامات دانش آموزان عضو سازمان در حوادث و بلایای طبیعی کشور گفت: امیدوارم با حمایت همه جانبه وزیر آموزش و پرورش و همکارانم در راستای تحقق ارزش‌های سیاسی و اجتماعی نظام و منویات مقام معظم رهبری در تحقق بیانیه دوم انقلاب گام برداریم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
کار پرورشی!!!!!!
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
من خودم یه دانش آموزم ، تو یکی از مدارس برتر شهرمون هم درس می خونم. واقعا وقتی این حرفو زدن ، چند لحظه به درک و شعور خودم شک کردم. یا من مشکل دارم یا ایشون وزیر آموزش و پرورش نیستن. جناب بطحایی ، متاسفانه با شرایط فعلی ، نه تنها هر کدوم از دانش آموزان به خصوص مدارس خاص فقط و فقط به فکر خودشون و خودشون هستن بلکه به این هم اکتفا نمی کنن و سعی در ...... ولش کن . وقتی همه اش حرف باشه فایده ای نداره. خلاصه وزیر جان ، اوضاع اصلا خوب نیست. حرف هم به قدر کافی زده شده. فک کنم اگه قرار بوده اثر داشته باشه باید اثر میکرده .
چند سال دیگه یه بررسی اجتماعی بکنید ببینید اوضاع خشونت و اضطراب اجتماعی چطوره. . خلاصه که #یه_نسل_داره_تباه_میشه.
یاعلی
پاسخ ها
افشین
| - |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
جناب وزیر هر گاه مثل حضرت علی(ع) حقوقت با حقوق آموزگارت یکی شد اونموقع بیا تا در مورد مسائل پرورشی کودکان بحث کنیم . تا آنزمان هر چه بگویی شعاری بیش نیست. یک دکتری در آموزش و پرورش چقدر میگیرد؟ شما چقدر میگیرید؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند،مراقب نفوذ انگلیس باشید.
#افطار انگلیسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
بايددر انتخاب و گزينش معلم ها بيشتر دقت بشه و به امور معيشت ملعم بها داده بشه
خادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
جناب وزیر با کمال احترام خدمتتان عارضم که بعد از برگشت از مدرسه مویرگی از سرم پاره شد و خودم متوجه شدم و هفده روز در بیمارستان گلستان در کما و تحت درمان بودم و بحمدلله بهبودی حاصل شد. بنده امسال دیگه مدرسه نرفتم تا استراحت کنم. بنده مربی پرورشی بازنشسته هستم و عاشق کارم می باشم و تا توان دارم در امور پرورشی خادم فرزندان وطنم می باشم. خادم از دزفول
sina
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
اینا به کنار، بالاخره نفوذ بود یا فریب؟؟!!!
سعید گراوند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
نگرانی ها ی اقای وزیر واقعا درسته ولی نباید این واقعیت رو فراموش کنیم که امروز استفاده از دنیای مجازی جزی از زندگی همه مردم دنیا شده و نمیشه اون رو از مردم گرفت و به نظر من فعالیت ورزشی و این تفاسیر دردی رو دوا نمیکنه چون خود من به عین تجربه کردم وقتی بسته اینترنتی فرزند خوردسال من تموم شده با یه حالت وحشتناکی سر من داد میزد که انگار دنیا به اخر رسیده .باید فرهنگ مردم رو در استفاده از دنیای مجازی به سمت اموزش سوق بدهیم و نه سرگرمی و ..به نظر من فقط فرهنگ سازی تنها راه تعامل با دنیای مجازیه و اگه ساده بگم باید به مردم اموزش بدهیم چطور از این امکان بهره برداری مفید بکنند .
خادم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
احسنت جناب وزیر.
آره خوب فرمودید. بعصی از دانش آموزلن خیلی از مبایل استفاده می کنند. این کار تهدیدی برای سلامتی دانش آموزان عزیز ماست.باید محیط های ورزشی مدارس خصوصا در تابستان در اختیار دانش آموزان قرار گیرد و برنامه های جذاب پرورشی برای دانش آموزان تهیه و اجرا شود. نماز جماعت هم که گل سرسبد برنامه های پرورشی هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
اولا موبایل نه مبایل. ثانیا مبانی دینی مثل نماز و روزه تا در وجود فرد نقش نبنده فقط و فقط ظاهریه. به جای بخشنامه زنگ نماز و هزار جور ترفند و زور و اجبار ، با معرفی درست و مهم تر از همه عمل کردن به اون احکام به خصوص احکام اجتماعی ، علاقه نسل حقیقت جو رو ایجاد کنید
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
سال تحصیلی جدید اتمام حجت کنید برای مدارس که آهنگ درزنگ تفریحات وورزشها پخش نکنند ازفضای مجازی دوربشن وبه واقعیت بنگرند.فعالیت های دسته جمعی وورزشهای مناسب و درخورانجام بشه !
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
از وقتی اقای بطحایی وزیر شدن بچه ها از مدرسه بدشون نمیاد از کارهای ايشون ممنونیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
مدرسه چه تغییر مثبتی کرده? من بچه مدرسه ای دارم مورد خاص و مثبتی ندیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
با زیادکردن زنگ تفریح همه چیز درست میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
جناب وزیر آیا میدانید مدارس خودشان بنوعی تبلیغ و استفاده از این فضای مجازی انجام میدهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
آره فقط فضای مجازیه؟
نه کنکور وقت مار ا می گیره
نه تکالیف
نه هزار تا دیگه بی خود دیگه که فقط وقت پر کنیه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر