کد خبر: ۶۹۳۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۷

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از تشکیل تیم‌های عملیاتی واکنش سریع جهت اطفاء حریق در مناطق تحت مدیریت این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند گفت: به دلیل افزایش نسبی دما و وجود پوشش گیاهی مناسب در سطح جنگل‌ها و مراتع خصوصا در مناطق تحت مدیریت و افزایش خطر حریق، تیم‌های واکنش سریع اداره کل و ادارات شهرستانی جهت مقابله با حریق‌های احتمالی در سطح استان تشکیل گردید.

فتحی بیرانوند با اشاره به صعب العبور بودن اکثر مناطق تحت مدیریت گفت: در تشکیل تیم‌های واکنش سریع اطفاء حریق سعی شده از نیرو‌های زبده و کارآمد و نیز تمامی امکانات استفاده شود.

وی با اشاره به اهمیت زمان در مهار آتش در سطح جنگل‌ها و مراتع اظهار داشت: تشکیل تیم‌های واکنش سریع می‌تواند با حضور به موقع در محل‌های آتش سوزی از گسترش و سرایت حریق به مناطق دیگر جلوگیری کند.

فتحی بیرانوند با اشاره به آموزش و فرهنگ سازی در جلوگیری از آتش سوزی عنوان داشت: صدا و سیما و رسانه‌های نوشتاری و فضای مجازی می‌توانند با اطلاع رسانی مناسب و به موقع در پیشگیری و مقابله با حریق موثر باشند.

ایشان با بیان این موضوع که میزان خسارت آتش در مناطق تحت مدیریت در سال گذشته نزدیک به صفر بوده است گفت: با استفاده از تجارب سالیان گذشته و نیز شناسایی کانون‌های بحران در سطح مناطق تمام توان خود را جهت مهار آتش سوزی احتمالی به کار خواهیم گرفت.

وی نقش جوامع محلی از جمله عشایر و روستا‌های حاشیه مناطق و نیز تشکل‌های مردم نهاد را در پیشگیری و مهار آتش سوزی مهم عنوان نمود و بیان داشت: از این ظرفیت بالقوه در راستای همکاری جهت پیشگیری و کاهش اثرات آتش سوزی در سطح استان استفاده خواهد شد.

فتحی بیرانوند با اشاره به نقش تجهیزات و امکانات در مهار آتش گفت: با توجه به اهمیت موضوع باید اعتبارات و امکانات مناسب در اختیار دستگاه‌های متولی جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن توصیه به مردم جهت رعایت موارد هشدار دهنده در خصوص آتش سوزی از دوست داران محیط زیست درخواست نمود هر گونه آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/د

تیم‌های عملیات واکنش سریع اطفاء حریق در محیط زیست لرستان تشکیل شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر