کد خبر: ۶۹۳۲۸۵۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

مجموعه نمایشگاهی" ضیافت الهی ۹۸ " از سری مجموعه های نمایشگاهی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه ویژه اکران در امامزادگان شاخص سراسرکشور در مجتمع فرهنگی آموزشی اوقاف تولید و همزمان با ماه مبارک رمضان در سراسرکشور توزیع شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ازقم؛ مجموعه نمایشگاهی" ضیافت الهی  ۹۸ " از سری مجموعه های نمایشگاهی معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه ویژه اکران در امامزادگان شاخص سراسرکشور در مجتمع فرهنگی آموزشی اوقاف تولید و همزمان با ماه مبارک رمضان در سراسرکشور توزیع شد.

این مجموعه، اولین مجموعه نمایشگاهی ۹۸ معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه است که در قالب ۱۲ تابلو نمایشگاهی منتشر شده است.

این مجموعه توسط دکتر جلال محدثی با تلفیق نگارگری اسلامی و ایرانی طراحی شده است.

مجموعه ضیافت الهی به موضوعات قرآنی و تمرکز بر ۱۱ موضوع؛ پرهیز از لقمه حرام با عنوان" شاداب باش!"، احترام به والدین با عنوان" مهربان باش!"، عمل به دانسته ها با عنوان" عامل باش!"، حفظ آبروی مومن با عنوان" مرد باش!"، احسان و نیکوکاری با عنوان" بخشنده باش!"، پرهیز از خشم با عنوان" بردبار باش!"، عمل به قرآن با عنوان" بنده باش!"، تقوی با عنوان" زلال باش!"، پیروی نکردن از نا دانسته ها با عنوان " آگاه باش!"، امید و توبه با عنوان" امیدوار باش!" ، عاقبت بخیری با عنوان " مواظب باش!" تولید شده است.

نوشتار تابلو شماره یک" شاداب باش" برداشت صحیح و مناسب شعار سال رونق تولید و مسئله اقتصاد برای کشور را بیان می کند.

«گل و گیاه وقتی شاداب و باطراوت می‌ماند که هوا و آب پاک در اختیار آن قرار گیرد. ما آدم‌ها هم همین‌طور هستیم؛ وقتی شاداب و سرزنده و سرحالیم که مواظب لقمه‌هایمان باشیم تا پاک و طاهر باشند.

این است که قرآن‌کریم می‌فرماید: «اموال یکدیگر را به باطل و ناحق نخورید!» (سوره بقره ،آیه ۱۸۸) وَلَا تَأْکُلُوا أَمْوَالَکُم بَیْنَکُم بِالْبَاطِلِ"»

تمثیل های روان و قابل فهم برای عامه از دیگر شاخصه های این مجموعه است به عنوان مثال تمثیل بکار رفته در عنوان تابلو "مهربان باش" با موضوع احترام به والدین نمونه ای دیگر از رویکردهای انتخاب موضوع این مجموعه است.

« یک سنگ‌ریزه از اسمش پیداست، ریز و ناچیز است؛ اما اگر همین سنگ در جوراب یا کفشت باشد تو را از رفتن و حرکت باز می‌دارد. بعضی چیزها هر چند ریزند، اما انسان را از حرکت در راه خدا و به سمت خوبی‌ها باز می‌دارند؛ یکی از آن‌ها نامهربانی نسبت به پدر و مادر است، هرچند بسیار کم و ناچیز باشد و در حد گفتن «اَه». این حرف خداست که فرمود: «به پدر و مادر خود، کمترین اهانت روا مدار.» (سوره اسراء، آیه۲۳) "فَلَا تَقُل لَّهُمَا أُفٍّ" »

گفتنی است نسخه اصلی قابل چاپ این مجموعه نمایشگاهی از طریق سایت راسخون به آدرس www.rasekhoon.net و سایت مجتمع فرهنگی آموزشی اوقاف www.mfpo.ir در دسترس قرار گرفته است.

انتهای پیام/الف

مجموعه نمایشگاهی" ضیافت الهی" ویژه امامزادگان سراسر کشور منتشر شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر