کد خبر: ۶۹۳۳۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
مدیرکل کار لرستان:

مدیرکل تعاون گفت: وزارت کار نیرو‌های بومی حاضر در بازسازی مناطق سیل‌زده را به مدت ۱۰۰ روز تحت پوشش حقوق قرار می‌دهد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، علی آشتاب ، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر استفاده از نیرو‌های بومی در بازسازی مناطق سیل‌زده گفت: وزارت کار این نیرو‌ها را به مدت ۱۰۰ روز تحت پوشش حقوق قرار می‌دهد.

 آشتاب در ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با اشاره به خسارات وارد شده به بنگاه‌های اقتصادی اظهار داشت: آماده پذیرش افرادی که بر اثر سیل شغل خود را از دست داده اند هستیم و آن‌ها را به تأمین اجتماعی معرفی خواهیم کرد.

وی یادآور شد: این بیمه بیکاری شامل کسانی می‌شود که تا قبل از سیل اشتغال داشته اند و لیست بیمه داشته اند و پس از سیل شغل خود را از دست داده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه برای کسانی که بیمه خویش فرمایی دارند نیز پیشنهادی داشته ایم که در صورتیکه دولت تصویب کند آن‌ها را تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌دهیم، ادامه داد: موضوعی تحت عنوان اشتغال عمومی دنبال کرده ایم و اعتقاد داریم اگر بحث ساخت و ساز و لای روبی در منطقه هست از ظرفیت نیروی انسانی منطقه استفاده شود.

آشتاب با بیان اینکه وزارت کار این نیرو‌ها را به مدت ۱۰۰ روز تحت پوشش حقوق قرار می‌دهد تا کمکی به بنیه اقتصادی افراد شود، تصریح کرد: برای بیمه بیکاری هیچ محدودیتی وجود ندارد و کار می‌شود. در بحث اشتغال روستایی هم ۱۵۰ میلیارد را مصوب کرده اند که این مبلغ علاوه بر سهم قبلی استان اختصاص داده می‌شود.

انتهای پیام/ ر

۱۰۰ روز حقوق به نیرو‌های فعال در بازسازی مناطق سیل‌زده داده می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر