کد خبر: ۶۹۳۳۶۱۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان گفت: اعمال سلایق بیش از اصول علمی در روابط عمومی دستگاه‌های دولتی حاکم است و باید با تغییر رویکرد به دنبال سیاستگذاری لازم باشیم .

ضرورت تاکید بر اصول علمی بجای سلایق در روابط عمومی‌هابه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، عباس تقی زاده مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان در گردهمایی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان کرمان گفت: انتخابات شورای روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی استان کرمان در اسفندماه سال گذشته برگزار شده و این شورا هم اکنون در حال انجام کار است.

وی بر لزوم عملکرد صحیح روابط عمومی در هر اداره تاکید کرد و گفت: عمر مسئولیت روابط عمومی در ادارات کوتاه است که این شاید یکی از آفت‌های روابط عمومی باشد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان به اهمیت آموزش و یادگیری در این حوزه اشاره کرد و گفت: آموزش‌ها در این حوزه باید کاربردی باشند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان مهم‌ترین نیاز فعلی جامعه امروز را امید اجتماعی دانست و گفت: روابط عمومی‌ها با انتشار اخبار صحیح در این حوزه کمک کنند.

تقی زاده، اعمال سلایق را بیش از اصول علمی در روابط عمومی دستگاه‌های دولتی حاکم دانست و از آن به عنوان معضل ارتباطی یاد کرد و افزود: باید با این تغییر رویکرد به دنبال سیاستگذاری لازم باشیم و از روزمرگی که پدیده فراگیری در روابط عمومی‌ها شده فاصله گرفت.

وی اظهار داشت: باور نداشتن به روابط عمومی با نگاه راهبردی و برنامه ریز، هم از سوی کارگزاران و هم از سوی مدیران بیش از هر عامل دیگری به این وضع دامن زده و امروز فقط کارکرد‌های روابط عمومی به اطلاع رسانی، تبلیغات و برگزاری مناسبت‌ها و نادیده گرفتن و کم اهمیت تلقی کردن مخاطب پژوهی و حتی برنامه محوری و ارتباط گری شده است.

وی ادامه داد: ادامه این وضعیت حاصلی جز گرفتار شدن در روز مرگی و تکرار تقویمی فعالیت‌ها و انفعال در پی ریزی نقشه راه ارتباطی نخواهد داشت که باید در صدد اصلاح مسیر باشیم.

تقی زاده گفت: در این شرایط روابط عمومی به جای نقش مشاوره‌ای و برنامه ریزی برای آینده سازمان خود به ورطه ماشینی عمل کردن و ابزاری شدن می‌افتد و راه برون رفت از وضعیت نا مطلوب و نارضایتی ساز در روابط عمومی تغییر نگاه مدیران در اندیشه و عملکرد روابط عمومی هر سازمان، دستگاه و نهاد است.

تقی زاده افزود: باید با برنامه ریزی و آموزش شکاف بین نظر و عمل را برداشت و به جایگاه واقعی این بخش کارآمد در ادارات و نهاد‌ها رسید و در این شرایط روابط عمومی با مدیریت شایسته ارتباطات از درماندگی به شکوفایی ارتباطی، ترسیم راهبرد‌ها و جایگاه اصلی خود ارتقا خواهد یافت.

مدیرکل روابط عمومی استاندار کرمان همچنینی با تاکید بر مزیت‌های حاصل از قطب بندی روابط عمومی از راه اندازی شورای اطلاع رسانی استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

در آستانه ۲۷ اردیبهشت روزملی ارتباطات و روابط عمومی مدیران و مسئولین روابط عمومی ادارات کل و نهاد‌های استان کرمان شب گذشته در سالن مهمانسرای جهانگردی سیرجان گردهمایی داشتند تا ضمن تبیین برنامه‌های روابط عمومی با همرایی و هم افزایی در ایفای نقش خود موثر باشند.

در این آیین که با صرف افطاری همراه بود از اعضای دوره اول شورای هماهنگی روابط عمومی‌های شهرستان سیرجان تجلیل شد.

انتهای پیام/س

روابط عمومی‌های استان کرمان قطب بندی می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر