کد خبر: ۶۹۳۴۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸

مربی تیم ملی دوومیدانی گفت: به احتمال زیاد من به همراه ربانی از سمت عضویت در سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی کناره گیری می‌کنیم.

هادی سپهرزاد مربی تیم ملی دوومیدانی ایران در گفتگو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت قراردادش با فدراسیون اظهار کرد: با توجه به شرایط نامناسب دوومیدانی به احتمال زیاد من به همراه ربانی از سمت عضویت در سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی کناره گیری می‌کنیم. من مسئولیت پرتاب‌ها و ربانی نیز مسئول پرش‌ها در سازمان تیم‌های ملی دوومیدانی را برعهده دارد.  

او ادامه داد: ۴ سال از ریاست کیهانی در دوومیدانی می‌گذرد و تاکنون شعار او مینی بر سازماندهی مربیان عملی نشده است. من  در عرصه ملی به چند ورزشکار از جمله سپیده توکلی، احسان حدادی و حسین رسولی کمک کردم تا مقام‌هایی در آسیا کسب کنند. همچنین چند ماه پیش بهنام شیری شاگردم بعد از حدادی مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد. یکی از مدال‌های کسب شده از سوی کاروان تیم ملی را شاگردم به دست آورد. در این ۴ سال حضورم در عرصه مربیگری کارنامه خوبی برجا گذاشتم، اما فدراسیون دوومیدانی با من قرارداد ۴، ۵ ماه می‌بندد.

سپهرزاد: من به همراه ربانی با فدراسیون دوومیدانی دیگر همکاری نمی کنیم

من تا اطلاع ثانوی با فدراسیون دوومیدانی کار نمی کنم 

سپهرزاد بیان کرد: به نظرم این روش درستی نیست که با مربیان ایرانی به این صورت برخورد می‌کنند. همه مربیان ایرانی دوومیدانی چنین شرایطی دارند و سجاد مرادی هم وضعیتش خوب نیست و احترام به مربیان ایرانی نمی‌گذارند. اگر مربی خارجی بودم شرایط بهتری برای ورزشکاران ایجاد می‌کردند و قرارداد بهتری با من می‌بستند. شرایط و امکاناتی که برای تمرین کردن برای ما می‌گذارند خیلی ضعیف است و با این شرایط امکان همکاری با فدراسیون دوومیدانی میسر نیست و بالاتر از  قهرمانی آسیا نمی‌توانیم فکر کنیم.  من قصد داشتم که تجربه‌ای که در این ۲۰ سال بدست آوردم به جوانان دوومیدانی انتقال بدهم، اما با این امکانات میسر نیست بنابراین تصمیم گرفتم که تا اطلاع ثانوی و برطرف شدن مشکلات با فدراسیون دوومیدانی همکاری نکنم.  

کیهانی تمایل به همکاری با مربیان آمریکایی و فرانسوی دارد 

او درباره اینکه تصمیمش بر قطع همکاری با دوومیدانی حتمی است، گفت: بله متاسفانه فکر نمی‌کنم که دوست داشتن یک طرفه نتیجه‌ای در بر داشته باشد و ماحصل حضور ۴، ۵ سال فعالیت در عرصه مربیگری، ۵ مدال آسیایی بوده است که برای کمتر کسی  رخ داده است. متاسفانه حمایت‌های لازم از فدراسیون دوومیدانی ندیدم و یک طرفه هم نمی‌شود کار کرد و امکانات و شرایط لازم فراهم نشده است. من محدودیت‌ها و شرایط اقتصادی کشورم را درک می‌کنم، اما چیز‌هایی که می‌خواهم فکر نمی‌کنم در توان فدراسیون نباشد. کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی فقط شعار می‌دهد و تمایل دارد با مربیان آمریکایی و فرانسوی همکاری کند که جنبه تبلیغاتی برایش داشته باشد. به نظرم با این وضعیت در دوومیدانی به جایی نمی‌رسیم و سقوط در آسیا با نتایج کسب شده در مسابقات مشهود است. این نشان از بی توجهیی کیهانی به این رشته ورزشی است.

سپهرزاد: من به همراه ربانی با فدراسیون دوومیدانی دیگر همکاری نمی کنیم

کیهانی فقط پاداش به دوومیدانی کاران می دهد 

او ادامه داد: کیهانی باید لیست حقوق مربیان را مشخص کند. او فقط می‌گوید پاداش می‌دهم و حقوقی نمی‌دهد و باید به رئیس فدراسیون دوومیدانی تفهیم کرد که پاداش با حقوق فرق می‌کند. به هر حال همه مسائل یک جانبه بوده است و ورزشکاران و مربیان با هزینه‌های شخصی و کمک برخی از هیئت‌های دوومیدانی کار می‌کنند.  

رسولی با هزینه شخصی پرچم کشورمان را بالا برد 

سپهرزاد درباره اینکه رسولی پرتابگر طلایی کشورمان در رده جوانان هم خداحافظی کرده است، گفت: متاسفانه حسین رسولی که پدیده سال گذشته آسیا شده بود به علت بی مهری‌هایی که در حقش کردند از دوومیدانی کنار رفت. رسولی اهل روستای محروم کشورمان است که خودش برای قهرمانی هزینه می‌کند. او یک سال با هزینه شخصی پرچم ایران را بالا برد و هیئت دوومیدانی شهرش هم به او کمک کرد. دوومیدانی کشورمان به دست آدم‌های دلسوز می‌چرخد و آن‌ها کمک می‌کنند و بقیه دوستان در خواب زمستانی هستند و کار شخصی شان را پیگیری می‌کنند.  

قرارداد ۳، ۴ ماه را با کارکنان فضای سبز می‌بندند نه با مربیان دوومیدانی

مربی تیم ملی دوومیدانی درباره اظهارات غیاثی مبنی بر تمدید قرارداد مربیان به زودی انجام می‌شود، بیان کرد: غیاثی از بزرگان دوومیدانی است و به طور حتم اگر از توان او برمی آمد برای دوومیدانی هزینه می‌کرد. قرارداد ۳، ۴ ماه را با کارکنان فضای سبز می‌بندند نه مربیان دوومیدانی که زحمت می‌کشند. فکر نمی‌کنم با این اوضاع اقتصادی ۲۰ میلیون پاداش رقمی باشد و به نظرم در هیچ فدراسیونی پاداش‌ها را جایگزین حقوق نمی‌کنند.  

او در پایان درباره تحصن ورزشکاران به علت ندادن پاداش جاکارتا خاطر نشان کرد: به هر حال پاداش ریاست جمهوری حساب و کتاب خودش را دارد و پاداش دوومیدانی کاران هم مسئله دیگری است. کیهانی به مربیان تیم ملی اعتقادی ندارد و فقط خودش را رئیس فدراسیون دوومیدانی می‌داند.  


بیشتر بخوانید: 

طلا و نقره پرتاب دیسک به ایران رسید

کیهانی به مقام چهارم دست یافت / مسلم نیا در جایگاه نهم ایستاد

حسن تفتیان به دور نیمه نهایی صعود کرد


انتهای پیام/ 

اظهارات سپهرزاد در خصوص احتمال کناره گیری از تیم ملی دوومیدانی ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر